Przyjacielskie stwory

Podczas grania w FF9 zauważysz, że podczas niektórych "bitew" przygrywa łagodna melodyjka, a "przeciwnicy" mają do ciebie jakąś sprawę. Czasami zadają jakieś pytania, jak Ragtime Mouse, a czasami proszą o jakiś przedmiot. Te ostatnie to tzw. Friendly Creatures, przyjazne stwory. Warto dać im to, o co proszą, gdyż w nagrodą dają one dużo AP. Jeśli spotkasz się ze wszystkimi dziewięcioma stworami to dodatkowo ułatwi ci to bitwę z Ozmą, opcjonalnym bossem. Poniżej znajdziesz spis przyjaciół wraz z ich lokalizacją. Przechodząc ten Quest w tej właśnie kolejności nie powinieneś/naś mieć problemów z dostarczeniem odpowiednich przedmiotów. Jak dać te przedmioty Podczas spotkania ze stworem wejdź do polecenia Items, wybierz żądany przedmiot i użyj na stworze. Oto spis stworów:

Mu

Występuje na Nolrich Heights (okolice Dali). Poprosi o Ore, wynagrodzi 10 AP.

Ghost

Występuje na Bentini Heights (okolice  Treno). Poprosi o Ore, wynagrodzi  10 AP i Hi-Potion.

Ladybug

Występuje na Magdalene Forest (okolice Dead Forest lub Black Mage Village). Poprosi o 2 Ore, wynagrodzi 20 AP.

Yeti   

Występuje na a Lucid Plains forest (okolice Madain Sari). Poprosi o 2 Ore, wynagrodzi 20 AP i Elixir’em.

Nymph

Lasy w pobliżu IifaTree. Poprosi o 3 Ore, wynagrodzi AP i Emerald’em.

Jabberwock

Występuje w lesie w Seaways Canyon (strefa kanionów na Forgotten Continent, tam gdzie jest Oeilvert). Poprosi o Emerald’a (dopiero co dostałeś go od Nymph), wynagrodzi 40 AP, Moonstone’m i kartą Carrion Worm.

script type=

Feather Circle

Występuje na Mitmakis Ice Field (Lost Continent) w pobliżu Esto Gaza. Poprosi o Moonstone. wynagrodzi 30 AP i Lapis Lazuli.

Garuda

Występuje w lesie na Popos Heights (By tam się dostać musisz skorzystać z drabiny w mieszkanku Moogli, w Gizamaluke’s Grotto). Poprosi o Lapis Lazuli, wynagrodzi 40 AP i Diamond’em.

Yan

Występuje na Vile Island, dużej wyspie z górą w kształcie piramidy, na południowy zachód od Iifa Tree. Można się tam dostać na złotym Chocobo bądź pomocą Invincible – statku powietrznego dostępnego pod koniec gry. Zanim udasz się do Yan’a odwiedź pozostałe 8 stworzeń. Jeśli tego nie zrobisz Yan ucieknie. Yan poprosi cię o Diamond’a. Przed końcem spotkania powie "Thanks a lot!" i doda "Now you can reach the round guy!". Wynagordzi cię 50 punktami AP i  Rosetta Ring.

Któż to taki – "Round Guy"?

Round Guy oznacza Ozmę. Dzięki spotkaniu z Yanem możesz korzystać z krótkodystansowych ataków podczas bitwy z tym dodatkowym bossem. Znajdziesz go w Chocobo Air Garden. Potwierdzeniem ukończenia questu "przyjaznych stworów" będzie komunikat pojaiwiający się na początku bitwy "The spiritual attack power raised the attack range." Dzięki temu podczas ataku np. Zidanem nie będzie problemu "Can’t Reach". Szczegółową taktykę dotyczącą Ozmy znajdziesz >tutaj<.

Fałszywy Gimme Cat

Jak wiadomo oszuści są wszędzie. Także wśród stworów z FF9. Oszust ten nazywa się Gimme Cat. Zauważasz jednak, że muzyka podczas spotkania z nim jest typowa dla bitwy, a nie dla przyjaciół. Kotek poprosi o Diamond. Nie dawaj mu niczego, tylko pokonaj.