Aukcja w Treno

Jeśli byłeś w Treno to na pewno widziałeś dom aukcyjny. Każdy może dokonywać zakupów, także ty. Wystarczy podejść do "sceny" a nad głową pokaże się wykrzyknik. Pozostaje wyznaczyć własną cenę i włączyć się do licytacji. Wygrywa ten kto da najwięcej.

Cóż takiego można znaleźć na aukcji, że o niej wspominam? Wiele ciekawych rzeczy. Nie wszystkie są dostępne od samego początku, będą się one pojawiać na kolejnych płytach. Oto lista przedmiotów:

Przedmiot Rodzaj przedmiotu   Dostępność
Griffin's Heart Key Item Zawsze
Doga's Artifact Key Item Zawsze
Une's Mirror Key Item Zawsze
Rat Tail Key Item Zawsze
Mini-Cid Key Item Zawsze
Magician Robe Zbroja Zawsze
Fairy Earrings Add-on Zawsze
Madain's Ring Add-on Zawsze
Pearl Rouge Add-on Zawsze
Reflect Ring Add-on Zawsze
Thief Gloves Rękawice Od trzeciej płyty
Anklet Add-on Od trzeciej płyty
Feather Boots Add-on Od trzeciej płyty
Dark Matter Add-on Od trzeciej płyty
Promist Ring Add-on Od trzeciej płyty
Magical Fingertip (*) Key Item Od czwartej płyty
Ribbon Add-on Od czwartej płyty

Przedmioty te nie należą do najtańszych, ale chcąc dokładnie przejść Final Fantasy nie możemy oszczędzać! Starzy wyjadacze na pewno znaleźli na liście przedmioty, które wywodzą się z poprzednich części – to taki ukłon od Squaresoftu.

(*) Z moich obserwacji wynika, że najpierw trzeba posprzedawać cztery inne artefakty wybranym osobom w Treno – chodzi o: Griffin’s Heart, Une’s Mirror, Doga’s Artifact i Rat Tail. Wtedy na CD 4 pojawił mi się Magical Fingertip. Jak sprzedać inne artefakty – wskazówki poniżej.

Jak licytować

Po kilku godzinach grania na aukcji doszedłem do wniosku, że nie ma żadnej strategii podczas licytacji. Komputerowi gracze grają między sobą i nie zwracają uwagi na twoje oferty. Dopiero kiedy licytator powie "# Gil! Any more?" wystarczy podać swoją cenę  i zazwyczaj inni gracze rezygnują z licytacji a przedmiot jest twój.

script type=

Co się opłaca kupić

Niektóre rzeczy dostępne na aukcji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Oto one:

  • Dark Matter – dzięki temu dodatkowi będziesz mógł skorzystać z usług Odina. Przedmiot ten jest dość trudno zdobyć poza aukcją.

  • Thief Gloves – tutaj jest okazja nabyć Thief Gloves po promocyjnej cenie! Rękawice te można kupić w Daguerreo za 50000. W naszej (telewizyjnej) ofercie kupisz je dużo taniej (przy odrobinie szczęścia).

  • Pearl Rouge – aby zdobyć ten przedmiot w normalnych okolicznościach, trzeba poświęcić Moonstone, który jest dość rzadki (ja znalazłem dwa w całej grze – jeden w Conde Petie Mountain Path a drugi dostałem od Jabberwocka (przyjacielskiego stwora). Dlatego warto kupić Pearl Rouge na aukcji.

A co z Key Items?

Zacznijmy od pewnej ciekawostki. Jeśli masz Doga's Artifact i Une's Mirror (przedmioty z poprzednich części FF) udaj się do Black Mage Village. W wiosce pójdź do gospody i porozmawiaj z magiem, który stoi przy adapterze. Po chwili rozlegnie się nowa muzyka. Dodam tylko, że pochodzi ona z Final Fantasy 3 a jej tytuł to "Let Me Know The Truth". Muzykę możesz zmieniać tak długo, jak będziesz miał Doga's Artifact i Une's Mirror.

Większość przedmiotów (Key Items) można sprzedać szlachetnym mieszkańcom Treno. Nie zgadzaj się na pierwszą stawkę, którą zaproponują, gdyż następnym razem zaoferują nieco więcej.

Przedmiot Kupujący Pierwsza oferta Druga oferta
Une's Mirror Nobleman w Café 12000 Gil 15000 Gil
Doga's Artifact Scholar w Synth shop 10000 Gil nie ma
Griffin's Heart Adventurer w Café 8000 Gil 10000 Gil
Rat Tail Adventurer w Café 20000 Gil 25000 Gil

Magicial Fingerprint, dostępny jedynie na czwartej płycie, ma specjalne zastosowanie. Jeśli udasz się z nim do Daguerreo i porozmawiasz ze staruszkiem w bibliotece to otrzymasz od niego Excalibur, jedną z najlepszych broni Steinera.

Wszystkie przedmioty, które sprzedasz, ponownie pojawią się na aukcji – na wypadek, gdybyś któregoś potrzebował. Nie można ich już ponownie sprzedać.