FF Mystic Quest

Final Fantasy Mystic Quest intro
opiekun działu: Sephiria

 

Final Fantasy Mystic Quest to kolejny produkt z pobocznej linii sagii Final Fantasy, choć nie tak dobrze znany i popularny jak seria Final Tantasy Tactics. Sama gra jest w miarę prosta i przystępna, stanowiąc zaledwie wstęp do przygody z główną serią Final Fantasy, co było zresztą zamiarem jej twórców.

Zarówno na pierwszy rzut oka, jak również po spędzeniu nad grą trochę czasu wyraźnie widać, że współgra z duchem Final Fantasy. Gra została jedynie dostosowana do zamiarów twórców –  niemal wszystkie typowe finalowe elementy, jak magia, fabuła, czy choćby mapa świata, zostały potraktowane z przymróżeniem oka. Nie znaczy to jednak, że gra jest wybrakowana. Przeciwnie! Grafika, czy muzyka są bardzo atrakcyjne, a rozgrywka w miarę interesująca i niezbyt trudna. Znalazło się też miejsce na porcję humoru. Jest tu zatem wszystko, co w “pełnoprawnej” Final Fantasy, choć w innych proporcjach.

Często weterani serii przechodzą obok Mystic Quest obojętnie (moim zdaniem niesłusznie), ponieważ nawet doświadczony Gracz znajdzie tu dla siebie trochę rozrywki. Gra może stanowić miły przerywnik między pakowaniem postaci a walką z  Penancem, czy Yiazmatem. Warunkiem dobrej zabawy z grą jest, aby nie oczekiwać od niej zbyt wiele. Mnie zainteresowała (i wciągnęła) na tyle, by ją przejść i stworzyć do niej poradnik.  Dlatego namawiam, aby zapoznać się z tym sympatycznym tytułem i zapraszam do lektury działu. Może skusi Was fakt, że w roku 2010 gra doczekała się ponownego wydania na Wii Virtual Console.

 

Daty premier
SNES
10.09.1993
05.10.1992
1993
Wii Virtual Console
21.12.2010
18.10.2010
24.09.2010