Magia

System magii w Final Fantasy 1 nie jest skomplikowany. Jest osiem poziomów czarów, po cztery zaklęcia. Kupuje się je w sklepach, w miarę przechodzenia gry. Każda z magicznie uzdolnionych postaci może się nauczyć trzech czarów danego poziomu. Oznacza to, że musimy zrezygnować z jednego zaklęcia. Istnieje możliwość skorygowania wyboru, poprzez menu magii w grze – możemy wymazać czar z pamięci bohatera.

W pierwszej części Final Fantasy nie ma punktów MP. Nie oznacza to, że czary są nielimitowane. Mało doświadczony czarodziej szybko się męczy i aby zregenerować swoje magiczne siły musi się wyspać. Dlatego podczas walki możemy jedynie kilka razy rzucić czary z danego poziomu. Im mag dojrzalszy, tym większe zasoby zaklęć do wykorzystania.

script type=
Poziom Cena Lokalizacja
1 100 G Cornelia
2 400 G Pravoca
3 1500 G Elfheim
4 4000 G Elfheim
5 8000 G Melmond
6 20 000 G Crescent Lake
7 45 000 G Gaia, Onlak
8 60 000 G Gaia, Lufenia
  • Kolumna Nazwa podaje nazwę czaru
  • Kolumna Działanie opisuje efekt działania czaru
  • Kolumna Zasięg podaje ile osób obejmuje jednorazowe rzucenie czaru
  • Kolumna Profesje pokazuje, które profesje mogą korzystać z danego czaru. Oto legenda profesji: W – Warrior; K – Knight; T – Thief; N – Ninja; MO – Monk; MA – Master; BM – Black Mage; BW – Black Wizard; WM – White Mage, WW – White Wizard; RM – Red Mage; RW – Red Wizard