Profesje

W pierwszej części Final Fantasy przyjdzie ci na początku wybrać członków ekipy, którą będziesz przechodził grę. Możesz dowolnie wybrać cztery profesje spośród sześciu dostępnych klas.

Nazwa profesji
Warrior –>Knight
Opis
Wojownik jest bardzo wskazany jeśli chcesz łatwo przejść grę. Korzysta z trzech poziomów Białej magii i włada najpotężniejszymi broniami w grze. Jego dodatkowym atutem jest wysoki poziom HP. Wspaniały wybór.

Nazwa profesji
Thief –>Ninja
Opis
Złodziej jest bardzo szybki a Ninja korzysta z czwartego poziomu Czarnej magii. Ustępuje jednak Rycerzowi pod względem siły i HP.

Nazwa profesji
Monk –>Master
Opis
Blackbelt staje się bardzo potężny jako Master. Niestety, jego prawdziwa siła ujawnia się na wysokich poziomach, więc jeśli masz dużo cierpliwości i czasu na szkolenie to możesz go wybrać do drużyny. Wystarczy wtedy zdjąć jego broń i już zadaje większe obrażenia niż Knight, dlatego po każdym użyciu opcji ‘Optimal’ należy pozbawić go uzbrojenia.

Nazwa profesji
Red Mage –> Red Wizard
Opis
Red Mage to bardzo dobra profesja, ale niestety nie może on używać większości potężnych broni i nie ma dostępu do ósmego poziomu zaklęć. Może się posługiwać zarówno Białą jak i Czarną magią.

Nazwa profesji
White Mage –> White Wizard
Opis
Ta postać musi być w drużynie. Jak wiadomo Biała Magia jest bardzo przydatna w brutalnym świecie Final Fantasy. Jest słaby w walce oraz ma mało HP.

Nazwa profesji
Black Mage –>Black Wizard
Opis
Kolejna niezbędna postać do drużyny. Bez silnej magii ciężko przejść którąkolwiek część FF. Dzięki jego magii szybko pozbędziesz się przeciwników.