Tristam

1. Tristam jako kompan wyprawy

Tristam pojawi się niedługo po odejściu Kaeli. Jest zupełnie inna osobą niż Kaeli: trudno doszukać się u niego bezinteresowności, czy “wewnętrznej yunowatości”, jak nazywam szlachetną chęć pomocy innym wypływającą wyłącznie z potrzeby własnego serca.  U Tristama przodują zysk i przygoda. Widać to przy pierwszym spotkaniu, gdy przedstawia swoje oczekiwania finansowe przy okazji leku dla Kaeli. Ale nie jest tak do końca chciwy. Druga jego żyłka to przygoda i to właśnie to, plus gentlemańska umowa z głównym bohaterem, decyduje o połączeniu sił. To też z tego powodu doradza głównemu bohaterowi wyczyszczenie pobliskiej areny, aby wzmocnić szanse wyprawy po skarby. W trakcie wyprawy natomiast nauczy naszego woja, za naprawdę niewielkie pieniądze, obsługi bomb i sprzeda spory zapas.

Jednak nie dajcie się zmylić: po wyprawie tj. zabraniu skarbów w Bone Dungeon Tristam bezceremonialnie opuści głównego bohatera. Czego Tristamowi brakuje w osobowości, nadrabia stylem, zarówno na polu walki, jak i ciekawym motywem muzycznym. Z Tristamem przyjdzie się jeszcze spotkać w czwartym akcie, tuż na początku terenów krainy Windia. Ale już niebawem znów da o sobie znać jego żyłka poszukiwacza przygód, zwłaszcza że trafi na godnego siebie partnera, Spencera (dziadka Phoebe). Tak właśnie Tristam ponownie zwolni miejsce, które przypadnie powracającej Kaeli. Na osłodę Tristam zostawi bohaterowi swoją Dragon Claw, która będzie nieodzowna podczas przeprawy przez Giant Tree i Pazuzu’s Tower.

2. Tristam jako wojownik

Pomimo tego, że Tristam popisuje się swoim Dragon’s Claw i wykorzystuje ten szpon do chwytania zdobyczy, tak naprawdę w walce posługuje się miotanymi shurikenami. Co do zasady jest więc ninją. Potwierdza to również rzut oka na jego statystyki (wysoka szybkość w walce i wysoka precyzja ciosów) oraz zbroję (Black Robe), która najczęściej przypisywana jest profesji ninja. Shurikeny, jak każda broń miotana, mają to do siebie, że mogą się skończyć. W takim przypadku, jak na ninję przystało, Tristam potrafi walczyć gołymi rękoma, co idzie mu naprawdę nieźle. Wachlarz zaklęć Tristama nie jest imponujący, ale starcza na przeżycie.

script type=
Tristam level 7 Tristam level 23

Poziom Tristama nie dostosowuje się do poziomu głównego bohatera, chociaż porównując statystyki można odnieść inne wrażenie. Przede wszystkim jednak główna siła Tristama to elementy komiczne, a tych w grze z jego udziałem nie brakuje, nawet w zakończeniu.