Opis przejścia

W tym dziale znajdziesz kompletny opis przejścia gry w 100%. Opis jest pisany w taki sposób, aby jak najmniej zdradzić fabułę gry. Mam nadzieję że po może ci on w pełnym ukończeniu gry.

Pisząc opis zakładam, że czytelnik grał w pierwszą część tej historii. Naprawdę nie polecam przechodzenia gry bez znajomości poprzedniej części – ominie cię sporo wspomnień a część tekstów może wydawać się niezrozumiała. Oczywiście gra jest do przejścia ale lepiej najpierw zagrać w pierwszą część tej historii (czyli FF10).

Zasady

Podczas zapisu gry oraz w momencie wyboru możesz obserwować procentowy wskaźnik ukończenia gry. To w jakim stopniu ukończysz grę zależy wyłącznie od ciebie, opis jest napisany w taki sposób, aby ci to umożliwić i dzięki temu obejrzysz pełne zakończenie gry. Oto warunki:

script type=
  1. Aby ukończyć grę w 100% nie możesz przewijać żadnej sceny, musisz cierpliwie wysłuchać i obejrzeć wszystko co się pojawia na ekranie.
  2. Nie musisz zaglądać do każdej skrzyni i rozmawiać ze wszystkimi napotkanymi postaciami. Oczywiście w ten sposób lepiej poznasz nową Spirę, ale aby ukończyć grę w 100% musisz wykonać pewne konkretne czynności. W opisie zostały one wyszczególnione pogrubionym drukiem. Wykonanie tych rzeczy gwarantuje pełne ukończenie gry.
  3. Gra nie wyświetla procentów z dokładnością do dziesiątych części po przecinku. Podana wartość jest zawsze zaokrąglona w dół: np. 13,4% w grze będzie wyświetlane jako 13, tak samo jak 13,8% (zawsze zaokrągla w dół).
  4. Przy każdym rozdziale opisu podaję czas jaki zajęło mi ukończenie każdego etapu, łączną wartość opisującą procent ukończenia gry oraz wartość procentową zdobytą podczas przechodzenia danego etapu. Np. Mt. Gagazet (27 minut, +3,4%) 25,8% oznacza, że po przejście etapu zajęło mi 27 minut, zarobiłem 3,4% i dzięki temu gra jest już ukończona w 25,8%.
  5. Czas podany w opisie jest bardzo zawyżony, pisząc opis gram bardzo dokładnie i staram się nie pominąć żadnego zakamarku, co znacznie wydłuża grę.