Postacie

autorki: Go-Go-Yubari i Sephiria
Yuna – główna bohaterka, opowieści Final Fantasy 10-2, która przed dwoma laty idąc w ślady ojca została summonerką i z pomocą swych strażników pokonała Sina. Od tamtego czasu sporo się zmieniło – przez pewien czas Yuna mieszkała na Besaid Island, lecz po obejrzeniu sfery przyniesionej przez Rikku, postanowiła ponownie wyruszyć w drogę. Mająca obecnie 19 lat, była summonerka zostaje łowcą sfer i wraz z Rikku, Paine oraz resztą załogi statku Celcius podróżuje po Spirze w ich poszukiwaniu. Mimo zmian w wyglądzie, upływ czasu nie zdołał wpłynąć na jej szlachetne i pełne dobroci serce, dlatego nie potrafi przejść obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. Pomagając innym często zapomina o sobie, czego jej towarzyszki nie omieszkają odpowiednio skomentować.

Rikku (17 lat) to po prostu Rikku, zawsze wesoła, pogodna i zabawna, choć także roztrzepana. Przez ostatnie dwa lata podróżowała wraz z Al Bhed po Spirze, ucząc ludzi obsługi maszyn, które po upadku Sina stały się powszechnie dostępne. Gdy Spirę opanował szał poszukiwania sfer, które mogłyby pomóc w poznaniu przeszłości Spiry, Rikku wraz z Brotherem założyli grupę poszukiwaczy sfer -“Gullwings”, ze swoją bazą na powietrznym statku – “Celsius”. Jedna ze znalezionych sfer wydała się na tyle interesująca, że Rikku postanowiła pokazać ją Yunie i tak w konsekwencji kuzynki na nowo połączyły siły.

Paine to najbardziej tajemnicza z całej trójki Gullwings – jedyne co o niej wiadomo, to to, że ma 18 lat. Co do jej motywów dołączenia do Rikku i Yuny, można się jedynie domyślać, że wstąpiła do “Gullwings” z powodu nieokreślonych wydarzeń z przeszłości. W odróżnieniu od pozostałych dziewczyn, zawsze jest poważna i małomówna, stąd niekiedy bywa nazywana Squallem w spódnicy. Jej cięty język sprawia, że jednym krótkim komentarzem potrafi brutalnie skrytykować większość posunięć koleżanek, choć te zdają się tym nie przejmować.

script type=

Główne postacie niezależne

(czyli tak zwani główni NPCowie):

Nooj ma 21 lat i dowodzi Youth League. W przeszłości należał do Crussaders. Podczas walki z Sinem stracił lewe ramię oraz lewą nogę. Wydaje się spokojny i opanowany.
Baralai, lat 20, przywódca New Yevon. Nie wiadomo o nim zbyt wiele. Jest spokojny i pokojowo nastawiony do innych organizacji.
Gippal, lat 18, przewodzi Al Bhed Machina Faction, która ma swą siedzibę w Świątyni Djose i zajmuje się wykopywaniem oraz naprawianiem starych maszyn.
The Leblanc Syndicate to grupa łowców sfer, która konkuruje z “Gullwings”. Na jej czele stoi Leblanc, która zrobi dosłownie wszystko, aby zdobyć każdą sferę. Towarzyszą jej Logos i Ormi, którzy gotowi są wykonać każdy rozkaz szefowej.
Brother, założyciel “Gullwings” i starszy brat Rikku. Formalnie to on jest dowódcą grupy, jednak w praktyce najważniejsze decyzje każe podejmować Yunie.
Buddy, nawigator na Celsiusie, a także przyjaciel Brothera oraz Rikku. Tak samo jak oni, należy do plemienia Al Bhed.
Shinra, tajemniczy dzieciak z plemienia Al Bhed, który dysponuje ogromną wiedzą i potrafi ją odpowiednio wykorzystać.