Questy poboczne

Odnośniki

 1. Przyłączanie Yuffie/ kłopoty w Wutai
 2. Ulotki Turtle’s Paradise
 3. Klucz do Midgar
 4. Ancient Forest (Żabi las)
 5. Randka w Gold Saucer

Odpowiedzi

1. Przyłączanie Yuffie/ kłopoty w Wutai.

Ta informacja jest w opisie, ale dla pewności dałem ją też tutaj.

W dowolnym momencie (im szybciej tym lepiej) udaj się do jakiegoś lasu, czy to w pobliżu Junon, Gongaga Village lub Ancient Temple, gdzie zostaniesz zaatakowany przez Yuffie. Gdy ją pokonasz, będziesz miał możliwość zapisania gry – NIE KORZYSTAJ! Oto jak powinna potoczyć się rozmowa:

Yuffie: You spikey-headed jerk! One more time, let’s go one more time!
Cloud: Not interested.
Yuffie: You’re pretty scared of me, huh!?
Cloud: …..petrified.
Yuffie: I’m really gonna leave! REALLY!
Cloud: Wait a second!
Yuffie: You want me to go with you?
Cloud: …..That’s right.
Yuffie: All right! I’ll go with you!
Cloud: …..Let’s hurry on.

I w ten sposób Twoja drużyna powiększyła się.

Gdy znajdziesz się na kontynencie Wutai, to Yuffie zwinie ci wszystkie materie. Jak je odzyskać? Idź do Wutaii…

Pogadaj z Turksami w barze. W sklepie spróbuj kupić materię. W tym samym sklepie opróżnij skrzynkę (jeśli blokuje ci ją obsługa to wyjdź ze sklepu i wróć). W domu ze staruszkiem i chłopcem (to ten zaraz przy wejściu do osady) odsłoń parawan, BEREK!:-) Yuffie odnajdziesz w dzbanie pod barem. Zaprowadzi Cię do domu. Pociągnij za dźwignię. Niespodzianka! Pociągnij za drugą i uwolnij przyjaciół. Udaj się w stronę świątyni. Nie wchodź do świątyni, tylko do altany po lewej stronie. Uderz w gong i skorzystaj z tajnego przejścia. Yuffie i Elena zastały porwane przez Don Corneo. Teraz pora wspólnie z Turksami uwolnić dziewczyny. Udaj się więc w stronę widocznych na północy posągów wykutych w skale. Możesz też zrobić zakupy (trudna bitwa tuż tuż). Zapisz grę i upewnij się że jesteś gotów (przyda ci się Spider Web, jeśli nie masz to spróbuj pochodzić po okolicach Wutai i być może któryś z potworów ci użyczy). Na jednej z posągowych dłoni będzie stał Don Corneo. Krótka rozmowa i trudna walka. Ja skorzystałem ze Spider Web i atakowałem. Jakoś się udało. Po bitwie rozpraw się z Don Corneo i wracaj do samolotu.

Powrót

2. Ulotki Turtle’s Paradise

Ulotki TP są porozrzucane po całym świecie  Najważniejsze jest odnaleźć ulotkę nr 2, gdyż jest to jedyna ulotka, do której nie można dostać się w dowolnym momencie. Oto spis ulotek wraz z opisem ich lokalizacji:

 • No. 1 – Na ścianie w pokoju chłopca w Slumsach w 5 sektorze Midgar (to ten gdzie jest dom Aeris)
 • No. 2 – Można ją zdobyć jedynie podczas odbijania Aeris na pierwszej płycie oraz podczas misji w Midgar na 2-gim dysku! Ulotka wisi na tablicy ogłoszeń koło wind na najniższym piętrze budynku.
 • No. 3 – Na ścianie w Ghost Hotel Golden Saucer
 • No. 4 – Wisi na słupie koło sklepu z bronią w Cosmo Canyon
 • No. 5 – Obok drzwi w Shildra Inn, również w Cosmo Canyon
 • No. 6 – Na ścianie w piwnicy w domku Yuffie Należy też przeczytać ulotkę przed samym pubem

Nagrody: Power Source, Luck Source, Mind Source, Magic Source, Gaurd Source, Speed Source i Megalixir

Powrót

3. Jak znaleźć klucz do Midgar?

Klucz do Midgar można znaleźć podczas wykopalisk w Bone Village. Należy zmówić sobie “normal treasure” i postąpić tak jak podczas wcześniejszych poszukiwań. Klucz znajduje się w rozgrzebanym miejscu na górze pod namiotem. Powodzenia!

Powrót

4. Ancient Forest (Żabi las)

W okolicach miasta Cosmo znajduje się żabi las. Można tam dotrzeć albo na odpowiednim chocobo, albo po pokonaniu Ultima Weapon. Są to osobne zadania, nie będę się więc o nich rozpisywał. Zajmę się samym lasem.

Przejście tego lasu wymaga odrobiny pogłówkowania. Występują w nim pewne elementy, które mogą okazać się przydatne.

Owadożerne rośliny – charakterystycznie zbudowane dzbany, w których rośliny przetrzymują swoje ofiary doskonale nadają się do przeskakiwania nad przepaściami. Rośliny tego typu naprawdę występują w naszym świecie, żywiąc się owadami, które są wabione na taką trąbkę słodkim nektarem. Brzegi lejka są jednak tak skonstruowane, że owady wpadają do wnętrza dzbana, gdzie topią się w specjalnym płynie. Płyn ten ma właściwości rozpuszczające i rozkłada owady na składniki odżywcze dla rośliny. Wróćmy do FF. Podczas konsumpcji owada roślina zamyka wieko, dzięki czemu możemy po niej przejść.

Owady – malutkie robaczki, skaczące tu i tam. Po wrzuceniu na owadożerną roślinę zostają przez nią połknięte i na jakiś czas umożliwiają chodzenie po śmiercionośnej łodydze.

Żaby – są na tyle duże, że mogą uwolnić się z roślinnej paszczy. Po wrzuceniu żaby na roślinę, na chwilę są w niej złapane aby po chwili wyskoczyć z pułapki. Jeśli w tym momencie Cloud będzie stał na roślinie, to wykorzysta on siłę żaby, by doskoczyć w zwykle niedostępne miejsca

Jamy – czy to w pniu drzewa, czy w skalnej otchłani są schronieniami dla żab. Jeśli na wejściu takiej jamy wypuścimy owada, to po chwili zjawi się żaba, która pożre nieszczęśnika. A my wymieniliśmy owada na żabę.

Kamienie i krwiożercze rośliny – oprócz lejkowatych roślin, występują tu także rośliny, które zmykają się, gdy się na nie stanie. Mogą one zranić nawet Clouda (ale nigdy go nie zabiją). Aby zatrzasnąć taką roślinę, bez poświęcania własnego zdrowia, można użyć kamienia.

Znając tutejsze środowisko,  możemy przystąpić do zwiedzania. Jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, wystarczy wcisnąć Switch i wrócimy na początek lasu. Do dzieła:

Na pierwszym ekranie najpierw udaj się po mostku w pobliże krwiożerczej rośliny, Powoli podejdź do jej środka i sprawdzaj, czy możesz już podnieść tobołek. W tobołku znajdziesz Supershot ST. Teraz skoncentruj się na trzech wiszących lejkach. Musisz przynieść w pobliże kilka owadów lub żab. Potem wrzuć po kolei do każdego lejka po jednym zwierzaku i przejdź na drugą stronę. Na górze znajdziesz Spring Gun Clip.

Kolejna plansza nie jest trudna. Weź dowolnego owada i wskocz po lianie na górę. Tam skorzystaj z lejka i wrzuć owada. Przeskocz na drugą stronę. Po prawej stronie znajdziesz kolejne dwa lejki i żabę. Najpierw wrzuć żabę do lewego lejka, stań na nim i trzymaj kursor w lewo. Żaba wyrzuci cię aż do kamienia. Podnieś go i zejdź na dół. Wrzuć kamień do krwiożerczej rośliny, przy której widać żółtą materię. Roślina zatrzaśnie się a ty podniesiesz materię Slash All. Teraz weź żabę i wrzuć ją do prawego lejka. Ten wyrzuci cię na prawą krawędź planszy. Opuść ją, bo do tobołka dotrzesz inną droga.

Następna lokacja to dwa lejki i sprężynująca liana. Wrzuć więc dwa owady i skorzystaj z liany. Wskoczysz do labiryntu gałęzi. Pójdź w lewy dolny róg. skąd Dojdziesz stąd do tobołka (Minerva Band) z poprzedniej lokacji. Z pnia na którym był tobołek zejdziesz dołem. Musisz znów skorzystać z żaby, by wrócić do lokacji z dwoma lejkami i lianą. Jeszcze raz wskocz do gałęziowego labiryntu. tym razem skieruj się w prawo. Zauważysz zejście w dół ale i serię sprężystych lian. Po lianach dotrzesz do materii Typhon. Później wróć i skorzystaj z zejścia.

Znowu znajdziesz się w lokacji, w której byłeś/łaś wcześniej, lecz tym razem jest w innym miejscu. Z góry po prawej stronie kolumny z kamieniem zwisają kolejne dwa lejki, z których jeden jest zamknięty. Wrzuć owada do lejka i wskocz po kamień. Użyj kamienia na krwiożerczej roślinie. Weź innego owada i skorzystaj z samotnego lejka, by przejść na drugą stronę, w pobliże jamy w drzewie. Weź owada i wypuść go przed jamą. Wyskoczy żaba. Weź żabę i z jej pomocą wróć na prawy brzeg. Żaba pójdzie w tym samym kierunku. Podnieś ją ponownie i wrzuć do lejka po prawej stronie. Stań na tym lejku a zostaniesz wyrzucony przed wejście do jaskini.

W jaskini nie ma już zagadek, są za to miecz Apocalypse i Elixir. Górne wyjście z jaskini prowadzi do mapy świata. Ukończyłeś/ łaś Żabi las. Gratulacje!

Powrót