Garść informacji

Coraz bliżej nam do momentu ogłoszenia premiery nowego Finala. Jak wynika z niedawnych doniesień, aktualna Miss Universum Pia Alonzo Wurtzbach miała zostać zaproszona na marcową galę organizowaną przez Square-Enix po tym, jak przyznała się do bycia fanką serii. Ze strony S-E miała paść propozycja, że “może wpaść – wystarczy tylko dać znać”, co spotkało się z niezadowoleniem części fanów z zakupionymi wejściówkami. Zgodnie z zapowiedziami reżysera Hajime Tabata, na wspomnianej gali ma paść oficjalny termin premiery FF XV.

W dniu wczorajszym Square Enix zamieściło newsa o przeprowadzonym mini wywiadzie z Hiromitsu Sasaki, jednym z ludzi pracujących przy Final Fantasy XV, na oficjalnym blogu gry. Wywiad po japońsku przeprowadził jeden z community managerów, natomiast pod niniejszym linkiem znajdziecie wpis na blogu i angielskie tłumaczenie. Rozmowa skupia się na projektowaniu poziomów, ale poruszanych jest też kilka kwestii istotnych dla rozgrywki. Z wpisu wynika, że planowane jest pociągnięcie za język kilku kolejnych osób odpowiedzialnych za piętnastkę, więc w trakcie tych mini wywiadów może pojawić się kilka ciekawych informacji.

script type=

W dalszym ciągu trwa oczekiwanie na reedycję Final Fantasy IX na Steam. Nadal brak ustalonej konkretnej daty, ale jeśli Valve i S-E chcą dotrzymać “wczesnego roku 2016” to powinni się pospieszyć – do końca I kwartału został raptem miesiąc i kilka dni. Będziemy monitorować sytuację na Steam na bieżąco.

Podstawka Final Fantasy XIV A Realm Reborn jest obecnie w promocyjnej cenie € 4,99 (przecena z €9,99) i obejmuje 1 miesiąc grania online. Dostępny w ofercie promocyjnej jest również pakiet : A Realm Reborn + Heavensward w cenie € 22,49 (upust 50%). Promocja póki co dostępna jest tylko w sklepie S-E tutaj oraz tu. Promocja trwa do niedzieli 28 lutego 2016r.