Przygody Noctisa również dla graczy PC

W zeszłym roku, po 10 latach bólu okołoporodowego, światło dzienne ujrzała Final Fantasy XV. Premiera miała miejsce na X-Box i PS4. W dobie platform typu Steam czy GoG, na których funkcjonują nie tylko gry retro, lecz wydane są również nowości, wiele konsolowych klasyków otrzymało drugie życie. Idąc za ciosem (i drążąc portfele graczy), Square-Enix 21 sierpnia br. ogłosił, że FFXV wyjdzie również na komputery osobiste.

Kilka godzin temu osoby z subskrypcją, w tym ja, otrzymały na maila wiadomość z pierwszymi szczegółami wersji PC. Gra ma być wydana przez Steam, Origin i Windows Store, oferując kompatybilność ze standardami 4K i HDR10. Ma być również opcja podciągnięcia grafiki pod tryb 8K. Wspomniane portale mają już swoje strony dedykowane grze: Steam, Origin, Windows Store. Co ciekawe, wersja FFXV: Windows Edition ma obejmować zarówno wszystkie bezpłatne dodatki, jak również uzupełnienia objęte na konsolach Season Passem (choćby Episode Gladiolus, Prompto, Ignis, czy testowany obecnie tryb Multiplayer). Premierę planuje się na początek 2018 r. Ciekawe jaka będzie cena finalna.

 • eimear

  No i dlaczego na PC ma być FFXV z całą zawartością?
  Po 2 ciekawe ile będzie kosztować fajnal na windowsa, bo jak 300+ to całkiem zrozumiałe.

 • andchaos

  Hejka, chyba forum wam nie działa poprawnie, da się zalogować, ale pisanie postów/nowego tematu/itp było niemożliwe

 • andchaos

  A przy okazji, natknąłem się przypadkiem na Final Fantasy XIV: Dad of Light (2017)

  Jest to japoński serial o chłopaku którego relacje z ojcem się polepszają poprzez wspólne granie w Final Fantasy XIV

 • Jaco

  Próbowałem przed sekundą, wsio działa. Tyle tylko, że się adres forum zmienił jakiś czas temu. Próbowałeś tutaj? http://k-ff.com/phpBB3

 • andchaos

  Hej, dzięki za odpowiedź, link z strony głównej prowadzący do forum to: http://k-ff.com/phpbb2/index.php , wiec nic dziwnego że mi nie działa poprawnie :) ale jak wejdę manualnie na adres który podałeś to jest ok. Czyli link w menu na stronie głównej nie jest jeszcze dostosowany.