Data premiery Final Fantasy XV ujawniona

Na wstępie, mając na uwadze dzisiejszą datę pierwszego kwietnia (czyli popularne Prima Aprilis), zaznaczam, że news jest pisany jak najbardziej na serio. Zgodnie z zapowiedziami Square-Enix, na niedawnej gali Uncovered FFXV w nocy z 30 na 31 marca br. (o 19:00 czasu lokalnego w Los Angeles) padła w końcu długo oczekiwana data premiery Final Fantasy XV. Tym samym, prawie dziesięcioletnia gehenna Final Fantasy XIII Versus/Final Fantasy XV ma szansę wreszcie dojść do szczęśliwego końca. Magiczna data to 30 września 2016r.

[UPDATE z 03.04.3016]: Z tego co przestawiono na Gali Uncovered Final Fantasy XV wynika, że zapowiada nam się na kolejna, nieoficjalna kompilacja, trochę na modłę kompilacji Final Fantasy VII. Porównania są jak najbardziej na miejscu, bowiem obok samej gry wyjdzie jeszcze pełnometrażowy film Kingslaive, OAV Brotherhood, samodzielne Platinum Demo oraz przeznaczona na komórki mini gra Justice Monsters Five, w którą w trailerze FF XV Noctis z kolegami gra w salonie gier. Największe emocje wśród sześciotysięcznej publiczności i milionami oglądającymi stream na komputerach, oczywiście poza datą premiery, wzbudziły zaprezentowane edycje kolekcjonerskie. Przygotowano dwa warianty: Deluxe Edition i ściśle reglamentowaną Ultimate Collector’s Edition w liczbie 30 000 sztuk. Obie wersje można było preorderować już w dniu imprezy, krótko po jej zakończeniu – cały nakład Ultimate Collector’s Edition już został zarezerwowany. Dodajmy, że dla wielu ceny będą zaporowe: wersja Deluxe ma kosztować około € 90 (381,60 PLN) a Ultimate Edition € 270 (~1145 PLN). Gra pojawi się na razie na X-Box One i PS4.

script type=

Z uwagi na obszerność materiału zdecydowałam się zamieścić całość zebranych informacji w sekcji Final Fantasy XV, jednak z przyzwoitości wypada wspomnieć, że miał miejsce pokaz kilku trailerów FF XV, w tym stworzonego na potrzeby gry modelu Audi R8 (we współpracy z niemieckim gigantem), zaprezentowano rozgrywkę z Platinum Demo i kawałek AOV Brotherhood. Platinum Demo jest dostępne do pobrania za darmo, podobnie pierwszy odcinek OAV (docelowo wszystkie 5 odcinków OAV będzie dostępnych bez opłat). Całość anime ma wyjść przed samą premierą gry.

Przedstawiono też kilku członków obsady filmu Kingsglaive z aktorem Seanem Beanem na czele, który niestety nie przybył na galę osobiście. Zamiast niego publiczności pokazali się Lena Headey, znana z podkładania głosu i Aaron Paul, pamiętany za swoją rolę w serialu Breaking Bad. Akcja w Kinsglaive ma toczyć się w tym samym czasie co FF XV. Za powstanie filmu odpowiada ekipa od FF VII Advent Children. Film wyjdzie w roku 2016 i będzie do ściągnięcia lub obejrzenia jako stream.

Na koniec warto odnotować uświetnienie gali przez ojców serii Final Fantasy, czyli przede wszystkim Hironobu Sakaguchi i Yoshitakę Amano. Nobuo Uematsu nie mógł niestety stawić się osobiście i pozdrowił fanów poprzez nagraną wiadomość. Co istotne, nie będzie kompozytorem muzyki do gry – zastąpi go Yoko Shimomura, znana ze swych kompozycji do Final Fight czy Street Fightera.

Kto chciałby sam obejrzeć uroczystość może skorzystać z linka na YouTube. Transmisja składa się z 3 części. Od  5:55 zaczyna się Pre-show, polegające na rozmowach z fanami i cosplayowcami, część zasadnicza zaczyna się od mniej więcej 01:08:23 i kończy się około 02:20:00. Ostatnia część, czyli post-show zaczyna się od 2:32:15 i obejmuje między innymi wywiad z Amano, Sakaguchi, Akio Fuji (producent gry) i Hajime Tabata (reżyser gry).