Nintendo odsłania Wii U

Firma spod znaku dużego “N” na tegorocznych targach E3 (Electronic Entertianment Expo), jednej z największych imprez w branży multimedialno-rozrywkowej (lub growej, jak kto woli) zaprezentowała nową konsolę stacjonarną: Wii U.

W zamyśle Wii U ma być bezpośrednim następcą konsoli Wii, jednakże będzie znacząco różniła się od starszej siostry. Jak wierzyć zapowiedziom twórców podczas konferencji ze wtorku (7.06.2011), nowa konsola będzie oferowała grafikę wysokiej rozdzielczości, nowe kontrolery z wbudowanym ekranem dotykowym. Graficznie Wii U ma odpowiadać current genom Sony i M$. Ciekawie brzmią (i wyglądają) nowe kontrolery, dzięki którym możliwe ma być nawet granie przy wyłączonym telewizorze. Pierwsze recenzje można znaleźć w filmikach opublikowanych na YouTube. Potwierdzona jest również wsteczną kompatybilność z poprzednią konsolą, co akurat w przypadku Nintendo nikogo nie dziwi, ale z pewnością ucieszy graczy wobec trendu porzucania “back compatibility” przez PS3 . Pierwsze doniesienia głoszą również, że tym razem Nintendo nastawia się na hardcorowe granie. Być może powrócą stare dobre czasy, kiedy to sporo z nas zagrywało się godzinami przy starym poczciwym NESie/Pegazusie.

script type=

W zależności od źródeł, obecnie potwierdzone na nową platformę są: LEGO City Stories, nowe tytuły z serii Super Smash Bros. i Pikmin, a także: Assassin’s Creed, Darksiders II, Ghost Recon, Dirt, Aliens: Colonial Marines, Metro II, Batman: Arkham City.  Pytany o datę premiery Satoru Iwata, prezes zarządu Nintendo, stwierdził że Wii U wystartuje najprawdopodobniej po zamknięciu roku fiskalnego 2012, czyli po kwietniu 2012.