Chocobo

W ostatniej na konsolę SNES części Final Fantasy, nie zabrakło także uwielbianych przez wielu graczy Chocobo. Znane i na dobre już zadomowione w świecie ostatecznej fantazji ptaki po raz kolejny wracają, ofiarowując swoje usługi i przy tej okazji weterani wcześniejszych odsłon zadają pytanie: “Jaki jest ten kolejny powrót?” Odpowiedź znajduje się w niniejszym opisie.

Niestety w porównaniu do poprzednich epizodów rola Chocobo uległa drastycznej redukcji – po przełomowej dla nich “czwórce”, gdzie latały, odnawiały MP, przechowywały przedmioty, w piątej odsłonie ich pozycja uległa osłabieniu, choć nadal stanowiły istotny element gry. W szóstej części Final Fantasy jest niestety jeszcze gorzej – sympatyczne kurczako-strusie zostały zepchnięte na margines i poza bieganiem utraciły wszystkie inne umiejętności. Wygląda na to, że twórcom albo brakowało już pomysłów lub nie potrafili lepiej wkomponować Chocobo do świata Final Fantasy 6. W efekcie dostarczono graczom ulubieńców sagi w bardzo okrojonym formacie. Oto szczegóły:

Rodzaje ptaków – jest niestety tylko jeden, tak zwany “zwykły” żółty, który potrafi świetnie biegać, ale nie może chodzić po górach ani przekraczać rzek. W porównaniu do prequeli, Chocobo w szóstce to dość spore rozczarowanie.

Stajnie – zastąpiły miejsce Chocobo Forest, gdzie dotychczas kurczako-strusie swobodnie biegały sobie i trzeba było je łapać. W stajni za opłatą można Chocobo wynająć, po czym udać się na ich grzbiecie w podróż po mapie świata, oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe. Poniżej znajduje się spis wszystkich dostępnych stajni.

Świat Równowagi:

  1. Las na północ od Kohlingen, przy chatce z Hero Ring
  2. Las na południowy zachód od Figaro Castle
  3. South Figaro – wewnątrz miasteczka
  4. Las na wschód od Tzen
  5. Las na południowy wschód od Marandy

Świat Ruiny:

  1. Las na południe od Colosseum
  2. South Figaro – wewnątrz miasteczka
  3. Las u podnóża gór otaczających Phoenix Cave
  4. Las na południe od Mobliz

To niestety już wszystko na temat Chocobo w Final Fantasy 6. Na szczęście dla serii, pojawienie się nowej generacji konsol (PSX) pobudziło wyobraźnię twórców i w najsłynniejszym epizodzie sagi, czyli FF 7 Chocobo odzyskały należne im miejsce.