Celestial Weapons

W Final Fantasy 10 dla każdej z postaci przygotowano specjalną broń, oferującą zestaw unikalnych i niezwykle przydatnych cech. Wszystkie te bronie noszą wspólną nazwę "Celestial Weapons". Jak się łatwo domyślić ekwipunek ten jest niezwykle trudny do zdobycia. Jednak zdobycie każdej z wymienionych tutaj broni jest nagrodzone ogromną satysfakcją jak i potężnymi właściwościami. Pierwszym krokiem, wspólnym dla wszystkich postaci jest zdobycie Celestial Mirror, dzięki któremu możliwe będzie odnalezienie poukrywanych po całej Spirze artefaktów. Same bronie to jednak nie wszystko. Aby wzmocnić każdą z broni potrzebujesz kolejnych artefaktów – po dwa dla każdej broni. Zatem aby zdobyć w pełni funkcjonalną broń potrzebne są trzy przedmioty. Zazwyczaj jeden z nich wymaga odrobinę (czasami duuużą) wysiłku. Ale najpierw Celestial Mirror:

Celestial Mirror

Celestial Mirror to artefakt będący kluczem do zdobycia rozsianych po świecie broni. Na pewno zauważyłeś/łaś jakieś tajemnicze znaki na ścianach, skrzynie, których nie da się otworzyć – być może to właśnie one kryją najpotężniejsze narzędzia walki? Aby się do nich dobrać potrzeba właśnie Celestial Mirror. Do roboty! Punkt pierwszy: Remiem Temple. Nie wiesz jak się tam dostać? Proszę bardzo:

Udaj się do Calm Lands. Tam zdobądź Chocobo i udaj się na południe, na skarpę a dokładnie w jej wschodni kraniec. Są tam jakieś ruiny mostku czy jakiejś innej konstrukcji. Jeśli przyjrzysz się podłożu to z pewnością zauważysz żółte piórko, leżące na trawie. Podejdź na swoim kurczaczku i wciśnij X, stojąc na piórku. Kurczak zeskoczy na dół, w niedostępny wcześniej obszar Calm Lands. Przesmyk w skałach doprowadzi wprost do Remiem Temple.

Teraz zapisz grę przy świątyni i nie wchodząc do środka udaj się w prawo – zobaczysz tam stojącego chocobo. Gdy z nim "porozmawiasz" rozpocznie się wyścig. Twoim przeciwnikiem będzie kurczak stojący po drugiej stronie świątyni. Metę wyścigu jest centrum "areny" do którego zbiegają się drogi. Możesz po drodze otwierać skrzynie, omijać tyczki, wygrywać inne nagrody, ale o tym opowiem w dziale Opisy Przejścia – questy. Na razie celem wyścigu jest tylko dotarcie do środka przed swoim przeciwnikiem. Nagrodą za wygranie wyścigu jest Cloudy Mirror.

Pochmurne Zwierciadło to jeszcze nie do końca to, o co nam chodzi. Trzeba mu nadać trochę blasku. Udaj się więc do Macalanii – u wrót lasu spotkasz kobietę z dzieckiem, która oczekuje swojego męża. (Pisząc "wrota lasu" mam na myśli miejsce z Save Pointem, w południowej części lasu). Musisz pomóc zrozpaczonej kobiecie i znaleźć jej męża. Jeśli nic nie wspomniała o swoim małżonku rozmawiaj z nią do skutku. Gdzie jest mąż? Najłatwiej tam dotrzeć dochodząc do lokacji łączącej Macalanię z Calm Lands. Idąc w stronę jeziorka, w którym wcześniej buszował Tidus z Yuną w świetle księżyca natrafisz na miejsca, w którym obozowała drużyna podczas tamtych wydarzeń. Tam też spotkasz kilka osób, w śród nich poszukiwanego męża – powiedz mu, że żona na niego czeka.

Wróć do kobiety. Na nieszczęście teraz synek jest zgubą. Udaj się na "świetlistą ścieżkę", gdzie mniej więcej po środku jest małe skrzyżowanie. Jedna z dróg to ślepy zaułek i tam znajdziesz chłopaka. Właśnie to miejsce służy wzbogacaniu Celestial Weapons, dlatego zapamiętaj je dobrze! Podchodząc do wielkiej lśniącej bulwy wciśnij X i w ten sposób naładujesz wszystkie bronie. Tutaj również Coudy Mirror zamieni się w Celestial Mirror.