Wakka – Slot

Nawet jeśli nie bywasz w kasynach to z pewnością wiesz co to jest jednoręki bandyta – na jego podstawie zbudowany jest Overdrive Wakki. Jeśli uda nam się uzyskać ten sam symbol na trzech polach to otrzymujemy dodatkową premię do ataku.

Overdrive’y można zdobyć wygrywając kolejne rozgrywki Blitzballu. Z tego co zauważyłem to pojawiają się one naprzemiennie – raz jako nagroda w lidze a raz w turniejach. Pojawiają się w takiej kolejności:

Element Reels – mamy od początku
Attack Reels – nagroda turniejowa
Status Reels – nagroda w lidze
Aurochs Reels – nagroda turniejowa

O czym warto pamiętać:

• nagrody w rozgrywkach są losowane w momencie w którym je po raz pierwszy wyświetlasz (jeśli wygrałeś/łas ligę to nowe nagrody są losowane w momencie w którym w Save Spherze wybierzesz Play Blitzball). Raz wylosowane nagrody nie zmienią się dopóki nie przejdziesz całych rozgrywek. Oznacza to, że żeby zdobyć Status Reels będziesz musiał/musiała przejść ligę 2 razy – 2×10=20 meczy. Po wygraniu turnieju nie wchodź ponownie do rozgrywek turniejowych, zanim nie zdobędziesz poszukiwanej nagrody w lidze.

• możesz skrócić czas zdobywania kolejnych Overdrive’ów wybierając opcję ‘Reset Team Data’. tracisz jednak wszystkie zdobyte umiejętności.

script type=
  • jeśli nie resetujesz gry to czeka cię co najmniej:

2x turniej i 2x liga, co daje 24-26 meczy (podczas turniejów można wylosować dziką kartę i startować od drugiej rundy). Zakładając, że jeden mecz trwa od 11 do 25 minut można przyjąć średnio 15 minut na mecz. Po podliczeniu tych wartości otrzymujemy 330 – 360 minut gry czyli 5-5,5 godzin Blitzballu. A to nie wszystko, bo kolejną nagrodą jest Jupiter Sigil (składnik Celestial Weapon dla Wakki) – kolejne 2 ligi do wygrania…

Oto własności poszczególnych Overdrive’ów:

• Element Reels – jeśli uda ci się trafić w co najmniej dwa takie same żywioły to atak będzie oparty właśnie o powtarzający się żywioł. Jeśli nic nie ‘wygrasz’ to Wakka wykona trafienie krytyczne.

• Attack Reels – najlepszy OD w całej grze. Tutaj losujemy ilość trafień. Jeśli uda nam się zebrać trzy takie same wartości to ilość wykonanych ataków zostanie PODWOJONA (np. 3 sloty 2x dają 12 ataków)

• Status Reels – ataki powstające w tych jednorękim bandycie powodują zmiany statusów przeciwnika. 3 czaszki wywołają: Silence, Poison, Darkness iSleep, trzy klepsydry powodują atak petryfikacyjny, 3 strzałki w dół dadzą efekt Full Break.

• Aurochs Reels – połączenie wszystkich poprzednich reelsów plus dodatkowy symbol – Aurochs, którego potrójne trafienie odpala potężny atak. Ze względu na trudność wykonania mało przydatne.