In my restless dreams I see that town <SILENT HILL>

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Która część najbardziej Ci się spodobała?

1
27
39%
2
28
41%
3
8
12%
4
6
9%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

..i wreszcie nadszedl kres czekania ^^ (az nie moge w to uwierzycXD)
..ech..szkoda tylko,ze w weekend nie bede miala czasu isc,ale za to zaraz w poniedzialek...:) <przynajmniej bilety sa tansze niz w weekend i ludziska jest stosunkowo mniej>

btw.nawet w tv reklamuja o.O <z jednej strony fajnie...z drugiej.....>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

No ja tez czekalem, ale w moim kinie nie beda grali SH :evil: , no coz pozostaje mi kupno na DVD za pol roku :(
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

U mnie nie grają, więc czas na wycieczkę krajoznawczą :D

Od czasu pokazów przedpremierowych zauważyłam w necie wysyp niepochlebnych opinii- film podobno kiepski i mało wciagający, ale czasem fani samej gry twierdzili,że mimo wszystko warto :] I tak nie uwierzę, póki nie zobaczę :P

A propos: Wyborcza ma jakiś dziwny system oceniania filmów, bo SH dostał tam 1 gwiazdkę, podczas gdy Scary Movie 4 aż 2 :shock: Widziałam "Straszny film" i nie pojmuję, jak takie dno fabularne można ocenić wyżej od jakiegokolwiek filmu posiadającego wątek :lol: Nie polecam też czytać ich recenzji, bo przytrafił im się wredny spoiler >_<
Zresztą, ta gazeta najczęsciej zamieszcza nietrafione oceny i najwyraźniej kocha wszystko, co "niezależne, poetyckie i strasznie mONdre" XD
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

No dokładnie. W ogóle to żeby u nich film miał 5 gwiazdek np. w programi tv to musi być z przed 1960 roku :D. Nowsze pozycje zwykle oceniają jako jedno lu dwugwiazdkowe. Bardzo obiektywnie... Wg mnie każdy ma inny gust i każdy lubi co innego. Mam nadzieję, że SH choć troche zachowa klimat i choć trochę fabuły. W każdym razie z kumplami i tak postanowiliśmy iść :p.

PS: Swoją drogą to ciekawe jak ocenili Kod Da Vinci bo podobno też dosyć lipny :p
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

ja chyba dzisiaj się wybiorę na SH... na nocny seans :twisted: ogólnie czytałem opinie negatywne, ale pisali je ci, którzy nie znają gry, z kolei osoby które przeszły grę, napisałi, że film jest bardzo dobry i odzwierciedla klimat gry... :) pewnie jutro coś napiszę co ja sądzę o tym (jakby to kogoś w ogóle obchodziło :D ) troche porzucam spoilerami dla Ivy... :twisted:
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Gagarin pisze:troche porzucam spoilerami dla Ivy...
To było bardzo zabawne, uśmiałam się jak nigdy :roll: Zresztą, sam wiesz,że spoiler=ban na gg i ignor na forum XD

Jeden spoiler już mi się napatoczył, za kolejne w tym temacie albo na forum będę zabijać :evil:
Garnet pisze:btw.nawet w tv reklamuja o.O <z jednej strony fajnie...z drugiej.....>
Własnie zobaczyłam tę reklamę po raz pierwszy i muszę przyznać,że dziwne uczucie O_o Puszczana zaraz po reklamie Vizira z Chajzerem kiepsko się prezentuje :lol:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kimahri pisze:No ja tez czekalem, ale w moim kinie nie beda grali SH
Ivy pisze:U mnie nie grają, więc czas na wycieczkę krajoznawczą
czytajac te wypowiedzi i majac do Cinema City 15 min piechota,czuje sie jak w drugiej japonii :lol: :wink:

wybacz Gagarin,ze Cie uprzedzeXD

...jestem swiezo po seansie ^^ (uwielbiam isc na wczesnopopoludniowe seanse-pusta sala&#8230;zero glupich komenatrzy na sali etc..zreszta zawsze marzylam o wlasnym kinie,wiec :) )

Do rzeczy:]
W drodze do kina tylko się modlilam,aby nie spartocili,aby nie wyszla z tego komedia,szmira i co tam jeszcze...^^"
Pierwsza minuta-mile zaskoczenie,wrecz odretwienie&#8230;zaczyna grac muzyczka tytułowa z czesci pierwszej&#8230;mhhhmm :) i tak przez caly film jestesmy uraczani muzyka pana Yamaoki..zero niu metalowych shitow etc-czyli tak jak należy:] (pojawiaja się tez inne melodie,ale sa ok)
W ogole pierwsza godzina filmu to cud,miod i orzeszki:) miasto wyglada przepieknie..padajacy snieg,opuszczone domy..brr:] nie wierzylam,ze uda im się przekazac klimat gry..a tu jakie zaskoczeni:) i to niekeidy doslownie jest klimat gry-znajdowanie wskazowek ;)
Zmiana swiata w alternatywny przedstawiona bajerancko,z syrenami w tle:) naprawde calkowita ciemnosc:]

Potwory..oh my goth&#8230;nie wierzylam,ze wyjda tak&#8230;realistycznie :) (jak mnie denerwuja komenarze,ze to wygenerowane komputerowo shity :/) ludzie przebrani za potworki wykonali swietna robote:]

Kod: Zaznacz cały

panowie z kanarkiem-superXD starzy tez nie rozczarowuja-dzieci ze szkoly&#8230;a w scenie z pielegniarkami zdarzylo mi się podskoczycXD
Nio i piramidoglowy-szczena mi opadla przy jego pierwszej scenie i zaraz nastepnej;&#41; f*ck, superowo&#58;&#41; ..szkoda,ze jego rola zostala ..splycona w stosunku do gry&#8230;ale nie można mieć wszystkiego&#8230;
Bardzo podobal mi się motyw &#8230; wymiarowy ;),nio i zakonczenie..nie bede go zdradzac, ale zaznajomieni z 1 na pewno się usmiechna-jest to jedna z koncepji&#8230;już nic nie mowie;)

Pora na wady-oprocz splycenia roli piramidoglowego to troche szkoda,iż nie pojawily się tutaj osoby z ciekawa osobowoscia (

Kod: Zaznacz cały

brakuje np. takiego eddiego..a co zrobili z dahlia&#8230;ale plus za maly epizod lisy&#58;&#41; &#41;
&#8230;nio i 2 polowa filmu&#8230;male rozczarowanie odnosnie fabuly..jasne fajnie dali cos innego,żeby nie powiedziec calkiem cos przecinwego sh1..dalej nie będę pisac;P&#8230;pozostaje po prostu niedosyt..Gans pewno poszedl w strone ludzi,którzy nie grali,aby dac im przystepniejsza fabule&#8230;.choc czytalam komentarze ludzi,którzy się pytaja,a co niby chodzi-_- ale ok,mamy cos innego&#8230;nie ma tak zle&#8230;

Wkurzaja mnie te opinie osob,które nie grały..film jest przede wszystkim dla fanow,tak zapowiadal Gans i tak zrobil :roll:
&#8230;.super uczucie przypomniec sobie spedzone noce przy grze,poprzez zobaczenie znajomych lokacji:)

Na pewno jest to najlepsza ekranizacja gry wideo-dla mnie 4/5 ..pozostaje ten niedosyt odnosnie fabuly, no ale rzeczy doskonale nie istnieja;P

Jak reszta zainteresowana obejrzy film,to chetnie podyskutuje o szczegolikach:)

S Spoilery garnet, nawet te najmniejsze... - nie wszyscy film widzieli
Ostatnio zmieniony pn 29 maja, 2006 22:38 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Garnet pisze:czytajac te wypowiedzi i majac do Cinema City 15 min piechota,czuje sie jak w drugiej japonii :lol: :wink:
A ja jak w Burkina faso :lol:
Nie boj, obejrze za pol roku na dvd :P ;)
Aha- czy ten film jest oparty tylko na fabule z pierwszego SH, czy tez innych ?? nie czytalem nigdzie recenzji bo nie chcialem sobie popsuc zabawy
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Fabuła oparta jest na 1 tylko zamiast Harrego(?nie pamiętam imienia) jest kobieta.Ale pojawiają się stwory z innych częsci np.Piramidogłowy z SH2
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

zdecydowanie najblizej filmowi do 1 (Alessa,szkoła,dahlia..etc..etc)
ale jesli chodzi o sama fabule to jak pisalam namieszali troche,ale glowny watek jest podobny

<heh wlasnie poczytalam na filmweb,jak to ludzie narzekaja na glupie komentarze...chwala panu za wczesniejsze seanse:)>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Byłem, widziałem i muszę przyznać, że troszkę jestem zawiedziony... Film miał predyspozycje do bycia strasznym, schizowatym, klimatycznym... Ale czegoś zabrakło, nie wiem, czego. Może za dużo oczekiwałem, liczyłem, na chociaż mały fragment klimatu z gry

Kod: Zaznacz cały

zwłaszcza po pierwszej wizycie w Silent Hill, to mnie ucieszyło, już myślałem, że klimat będzie ten sam, ale niestety
, a to był mój błąd, bo jak mam spodziewać się klimatu panującego w czasie grania w SH podczas oglądania filmu... Muszę przyznać, że tylko jedna scena wywołała we mnie duże napięcie

Kod: Zaznacz cały

pielęgniary rule &#58;D
Potwory właśnie nie wyszły im realistycznie, było widać, że są sztuczne, (chociaż nie wszystkie)

Kod: Zaznacz cały

piramidogłowy był świetny, zwłaszcza podczas spotkania z Anna &#58;>
Teraz trochę o postaciach: Rose, właściwie bardzo dobrze poradziła sobie z rolą, grała przekonująco... Zawzięta mamusia :D Cybil: hmmm miała fajne skórzane spodnie :] z wyglądu przypominała mi taką niemiecka siatkarkę Sylvester - niemal identyczna tylko, że ta była blondi. Wyidealizowana policjantka. Ale co oni zrobili z Dhalią...

Kod: Zaznacz cały

zamiast straszyć - śmieszyła... Zrobili z niej strach na wróble, przesadzili z charakterystyką
i właśnie po spotkaniu tej postaci po raz pierwszy się trochę zawiodłem. Fabuła pomieszana, ale ogólnie ciekawa, a nawet bardzo. Najwięcej bazuje na SH1, ale ma też własne elementy, zwłaszcza końcówka jest zaskakująca - baaaardzo mnie się podobała. Muzyka, szczerze mówiąc myślałem, że Yamaoka napisze całą ścieżkę dźwiękową do filmu i nie będą wstawiali utworów z gry, chociaż, dzięki temu zabiegowi czułem się jak w domu - w sumie nie wiem czy to było z ich strony fajne czy nie... Może później dojdę do jakiegoś wniosku w tej sprawie. Miasto było genialne, "śnieg", mgła... cudo, ale syreny... oooo były nieziemskie, świetne, głośne i zapowiadały schizę (świetnie sobie poradzili z tym elementem)

Kod: Zaznacz cały

tylko szkoda, że później już ich nie było
. Nie podobał mnie się pewien element związany z ciemnością

Kod: Zaznacz cały

że pokazali, jak alternatywna rzeczywistość następuje, było to nienaturalne i totalnie zbędne
Wystarczy już, mam nadzieję, że nie przegiąłem ze spoilerami... Ogólnie film oceniam tak: 4/6 po analizie, uznam ten film za dobry
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Pora też na kilka słów ode mnie.
Na początek minusy - moim skromnym zdaniem.
Więc po pierwsze o czym wspomniała juz Garnet, to spłycenie roli Kata. O ile w SH2 jego obecność była rozsądnie umotywowana to w filmie jest jakiś taki jakby "nijaki".
Po drugie, "nieobecność" kultu Samaela, który to mógł w genialny sposób wyjaśnić moce Alessy. A tak jej mroczna połowa jest równiez jakaś taka płytka, nie wspominają o jej niesamowitych mocach.

Plusy - cała reszta: czyli klimat, fabuła - lekko przerobiony SH, z dodatkami z 2; muzyka - praktycznie niezmienione klimaty Akiry Yamaoki; potwory - siostrzyczki RULEZ; wspaniała gra aktorów - i to wszystkich od Radh`y Mitchell w roli Rose i Laurie Holden w roli Cybil, po wręcz marginale role Seana Beana, Kima Coates`a i innych. I na koniec najważniejsze, czyli wszystko począwszy od przechodzenia na mroczną stronę - syreny included :twisted: , przez Kata i epizod z Lisą, po kupe innych smaczków w stylu "Ring of fire" Johnego Casha jako pobudka w barze.

Dla mnie ten film to mocne 4,5/5. Gdyby nie wymienione przeze mnie minusy to film był by po prostu genialny. Ale i tak to Najlepsza ekranizacja filmowa gry do tej pory.
A wszystko wskazuje na to iz idzie ku lepszemu.
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Dzięki za recenzje, bardzo mnie cieszy,że fani gry wystawiają filmowi wysokie oceny, bo zaczęłam już w necie wyczytywać herezje i wątpić w jego jakość :P Tak więc teraz ciekawosć mnie zżera i musze wreszcie znaleźć jakieś porządne kino, które ma w repertuarze SH :)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gagarin pisze:bo jak mam spodziewać się klimatu panującego w czasie grania w SH podczas oglądania filmu
ja tam nie wiem,ja odczulam w pewnym stopniu ten klimat:) i te znajdywanie wskazowek:)
Gagarin pisze:Potwory właśnie nie wyszły im realistycznie, było widać, że są sztuczne, (chociaż nie wszystkie)
Kod:
przeciez to sa w wiekszosci zawodowi tancerze, wiec niby jak sa sztuczne...owszem sa oblepeni latexem^^

Janitor rlz :D
The Sorrow pisze:po wręcz marginale role Seana Beana, Kima Coates`a i innych
w sumie to tylko oficer Gucci mial sie tylko pojawic (jako smaczek dla fanow) ale pozniej tworcy doszli do wniosku,ze w filmie graja same kobiety :lol: to wrzucili role Seana Beana (nie mowiac o tym,ze nie zostawili imienia- Harry)

anyway,jak rozmawialam z osobami,grajacymi w SH to wiekszosci sie film podobal:)

http://silent.hill.filmweb.pl/Silent,Hi ... ,id=139742 mozna poczytac:)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Garnet pisze:ja tam nie wiem,ja odczulam w pewnym stopniu ten klimat:) i te znajdywanie wskazowek:)
czułem klimat gry na samym początku jak wylądowały w SH

Kod: Zaznacz cały

scena jak idzie Rose  i szuka tej małej, syreny i sceneria - dokładnie jak w grze. Smaczek dobry, szkoda tylko, że tak mało
Garnet pisze:przeciez to sa w wiekszosci zawodowi tancerze, wiec niby jak sa sztuczne...owszem sa oblepeni latexem^^
najbardziej to było widoczne w scenie

Kod: Zaznacz cały

z pielęgniarami, te ich dziwaczne ruchy - klimatyczne &#58;D 
Garnet pisze:w sumie to tylko oficer Gucci mial sie tylko pojawic (jako smaczek dla fanow)
w sumie ciesze się, że ta postać sie pojawiła

Kod: Zaznacz cały

 mogł zastąpić męża Rose - on jak dla mnie był zbędny
http://silent.hill.filmwe...ities,id=139742 mozna poczytac:)
dosyć dużo wtop jest tu opisanych - szczerze mówiąc żadnej nie zauważyłem podczas projekcji :D i chyba dobrze...
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”