FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

Takie ze skrzydelkami,a prawie pokonalem Adel uzywalem GF i leczylem Rinoe umiejentnosciami Irvina :) :grin: :D
Tapczan

Post autor: Tapczan »

dark_raven pisze:Walcząc dużo, i nie uciekając.
Od początku gry nie podniosła mi sie ranga seed za walki (jeszcze ani razu nie uciekłem) a jestem na końcu drugiej płyty w balamb :evil:
CePeN

Post autor: CePeN »

Tapczan pisze:Od początku gry nie podniosła mi sie ranga seed za walki (jeszcze ani razu nie uciekłem) a jestem na końcu drugiej płyty w balamb :evil:
Oj to nie tylko zależy od walk i testu SeeD, ale też od jakie dajesz odpowiedzi w grze i jak się zachowujesz np. czy podasz dobre hasło kontaktowi z Timber (na początku gry), czy też od razu uda ci się misja z wagonami. Takich sytuacji jest wiele w grze.
Tapczan

Post autor: Tapczan »

Wydaje mi sie że dobrze odpowiadam i robie wszystko dobrze bo zestem maniakiem finala i jeśli zrobie coś nie tak to będe robił to do puki nie zroie tego dobrze. Dlatego nie rozumiem dlaczego nie podnosi mi sie ranga :571:
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Czy przypadkiem ranga seed nie podnosi się tylko za walki i rozwiązywanie testów?

Poza tym:
Możesz napisać te testy, które odpowiadają Twojemu poziomowi doświadczenia. Nie możesz pisać testu 18 jeśli masz 17 poziom.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kimahri pisze:Czy przypadkiem ranga seed nie podnosi się tylko za walki i rozwiązywanie testów?
Tak, za jedno i za drugie. Jak będzie się uciekać, to spadnie - co wiele razy sprawdziłem. Za wygrywanie też się, podnosi - ale nie jest to często. Trzeba dużo walczyć i najlepiej z mocnymi wrogami. I oczywiście nie można mieć wyższego poziomu Seed niż własny poziom doświadczenia. A najlepiej szybko rozwiązywać testy, żeby go podnosić bez problemu.

filip - Bahamut to smok spotkany w Deep Sea Research Center, po walkach z kilkoma Ruby Dragon. Ciemno niebieski i nieco fioletowy, jak pokonasz, to dostaniesz go jako GF. I na miłość boską - wejdź na Kryptę i przejrzyj chociaż pobieżnie opis przejścia, potworów i GF'ów. Naprawdę pomoże -_-"
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

Ja ucieklem jeden raz,na wyspie Ruby dragona a ranga seed mi spada mialem 5lvl na 2 plyta i teraz spada :smile: :shock:
Alice

Post autor: Alice »

Ale NA PEWNO spadła ci lub podniosła się twoja tanga po akcji z pociągami. ktoś tam mówił, chyba Rinoa, że jeżeli wpiszesz wszystkie kody poprawianie i za pierwszym razem to twoja ranga SeeD podniesie sie.
Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

No i tak bylo. :x ale pozniej spadala a ucieklem tylko RAZ!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Bo tak właśnie potrafi spaść. Zapewne istnieje jakiś ukryty wskaźnik, niewidzialny dla graczy, wraz z całkiem sporym elementem losowości, który o tym decyduje. Tak jak kompatybilność Yojimbo w FF X...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

ja kojaze (z opisow na krypcie) czy costam ze aby utrzymac range SEED nalezy pomiedzy wyplatami stoczyc min 10 walk ;) ale glowy nie dam - i pewnie wiecej walk ranga + - mniej raga -

pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

O ile ja wiem to jak się idzie wprost według fabuły to raga Seed nie ulega zmian, mi spadała ranga tylko wtedy gdy kręciłem się zbyt długo w jednym miejscu by nabić sobie poziom.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Każda ranga Seed to 100 punktów, a więc konsekwentnie 1lvl - 100, 2lvl 101 - 200 itd. Wypłata zmniejsza wskaźnik o 10, jedna walka zwiększa wskaźnik o 1. Jak sie za długo kręcicie, to w ciągu 10 minut potrafi polecieć 5 wypłat, czyli 50 punktów, a to już połowa przedziału Rangi Seed. Wystarczy, że przekroczysz limit choćby o 1 punkt, np. miałeś 209 punktów, poszła wypłata (-10) i stan konta to 199, czyli ranga spada z 3 na 2.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

Tego no,Snow Lion to znajduje sie kolo trabi??a jak on wyglada, jeszcze na niego nie trafilem :cry:,nigdy mi sie nie trafia.:twisted: :twisted: A I JESZCZE COS TYLKO SIE NIE SMIEJCE JAK WLACZA SIE ABSORPCJE LODU :oops:

Pokonalem Adel!1z poziomami:Rinoa 21,Squall 51,Zell 53.

Kto by powiedzial Zell przeskoczyl Squalla
Ostatnio zmieniony ndz 24 cze, 2007 14:17 przez filip2671, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Snow Lion wygląda jak ..śnieżny lew _^_ Jak chcesz mieć ochrone przed lodowymi atakami, to podpinasz czar blizzard/blizzara/blizzaga do swojej obrony (junction). I wyłącz Caps Locka następnym razem >_>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”