Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yiazmat
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 21:18
Lokalizacja: Ivalica

Post autor: Yiazmat »

moja PS3-jeczka czeka na ten tytol.ale jak napisalem musi jeszcze poczekac,narazie zadowalam sie innymi ciekawymi tytulami ktore niedawno ukazaly sie sie na konsole sony,a to co mnie jeszcze czeka w 2009 to szok.re5,ffXii itp.napewno bedzie ciekawie.w sumie streszczajac rozgrzewka dopiero sie zaczela.pozdro :twisted:
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Nowe skany:
http://finalfantasy-xiii.net/2008/12/12 ... -soon.html
http://finalfantasy-xiii.net/2008/12/11 ... scans.html

Co najciekawsze, wśród skanów znalazły się też zdjęcia tablicy, które mogły być zrobione u developerów. Masa notatek i sporo interesujących, przyczepionych wydruków.

Także z tego co wiem jutro w japonii wychodzi FF13 DVD, na którym podobno znajdą się pokazywane za zamkniętymi drzwiami trailery z TGS 2008 oraz DK3713, więc zapewne niebawem nastąpi ich wysyp w sieci.

Edit: W Japonii już jest jutro tak więc oto nowe trailery:

http://finalfantasy-xiii.net/2008/12/12 ... eased.html

I do ściągnięcia w wysokiej rozdzielczości:
http://www.megaupload.com/?d=BFB19S7N
Versus:
http://www.megaupload.com/?d=VTDB12NZ
Agito:
http://www.megaupload.com/?d=4FB7XNJ2

Nie ma za co.

Edit2: Sorka za lipne linki. Poprawione.

Edit3: Nowy scan ze screenami z walki.

http://finalfantasy-xiii.net/2008/12/17 ... shots.html

Edit4: Nowe informacje dot. mechaniki gry(tłumaczenie z Famitsu):
http://www.ff-xiii.net/index.php?page=n ... e&numb=335
Ostatnio zmieniony pn 15 gru, 2008 12:00 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leny205
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: śr 10 gru, 2008 18:55

Post autor: leny205 »

witam wie ktos kiedy bedzie europejska premiera FFXIII?
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

leny205 pisze:witam wie ktos kiedy bedzie europejska premiera FFXIII?
Nie ma nawet japońskiej daty premiery, a ty się pytasz o europejską?
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Szacuje się, że FF13 wyjdzie w 3 lub 4 kwartale 2009, dodaj pół roku dla lokalizacji i opcjonalny poślizg ze względu na port dla Xbox360. Europa dostanie FF13 pewnie około marca 2010 +/- 3 miesiące. <- niczym nie poparte spekulacje.
This post is... hay definition.
alliric

Post autor: alliric »

Nie wiem czy ktoś wcześniej zwrócił na to uwagę, ale jeden z przyjaciół Noctisa nosi na szyi coś, co przypomina różaniec.
Obrazek
Obrazek
Poza tym odnoszę wrażenie, że gdy najnowszy trailer ma się ku końcowi chór, który słyszymy w tle śpiewa &#8222;kyrie eleison&#8221;.

Czyżby w versusXIII miały pojawić się elementy związane z chrześcijaństwem? Osobiście uważam, że może to mieć jakiś związek z ewentualną pokutą i poszukiwaniem przebaczenia przez bohaterów gry.
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Jak dla mnie to mogą pojawiać się nawet elementy bangladeskiego voodoo. Wszelkie religijne nawiązania ani mnie ziębią, ani grzeją. Grunt żeby był dobry system walki i rozwoju postaci. :)
Hajże-ho!
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

hay pisze:Szacuje się, że FF13 wyjdzie w 3 lub 4 kwartale 2009, dodaj pół roku dla lokalizacji i opcjonalny poślizg ze względu na port dla Xbox360. Europa dostanie FF13 pewnie około marca 2010 +/- 3 miesiące. <- niczym nie poparte spekulacje.
Imo jak jakis pozlizg bedzie to przez konwersje na kloca. Pozatym infinite i last remnant nie mialy wiekszych opiznien w wydaniu, wiec mozna miec nadzieje ze i z finalem nie bedzie problemow. Dodatkowo mowi sie ze najpierw ukoncza wersje ps3, a potem dopiero konwersja. W tym czasie tlumaczenie na spokojnie sie wyrobi, a ps3 jest region free wiec kiedy europe maja w planach mnie malo obchodzi. ;p Jestem dobrej mysli. :)
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

uQuad pisze: W tym czasie tlumaczenie na spokojnie sie wyrobi, ps3 jest region free wiec kiedy europe maja w planach mnie malo obchodzi.
Rozumiem że chodzi o wersję NA, najwyżej przyjdzie mi poczekać dłużej na klockową. W każdym razie nie pali się, czasy w których "macnąłem nowego Finala" coś znaczyło, minęły niestety.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Niektórych może zaciekawić fakt, że ruszyła oficjalna strona FF13, na której można sobie co nieco poczytać, oraz 2 utwory, które zostały bezlitośnie zerżnięte przez: finalfantasyxii.net oraz dostępne do pobrania na linku powyżej..
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

I dobrze, samemu nei trza nagrywac. :) Przewodnia nuta swietna, bardzo to takie podobne do FFX'owego thema.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

NIe powiedziałem, że to źle ;] strona muzyczna zapowiada się w porządku, zresztą jak to Final.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Qpers
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 18:12

Post autor: Qpers »

FF XIII ma być dostępne również dla xBox'a 360 - czy sprawa znów będzie wyglądać, jak w przypadku "The Last Remnant"? Na PS3 można grać spokojnie, jednak w przypadku xBox'a gra najzwyczajniej w świecie "przycina" (tak, tak - wiem, że xBox to słabsza konsola).
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie sądzę, żeby X360 nie był w stanie pociągnąć grafiki z The Last Remnant bez przycinek - zwyczajnie gra nie została dobrze zoptymalizowana. Jest wiele gier na X360 od niej ładniejszych, albo technicznie zaawansowanych - a chodzą płynnie. Jednak podejrzewam, że FF XIII zostanie należycie zoptymalizowany, w końcu MS wyłożył naprawdę dużo kasy na pozyskanie go dla swojej platformy, tym razem kichy chyba nie powinno być. Przypadki braku optymalizacji już przecież były za poprzedniej generacji konsol - MGS2 na już na samym początku przycinał podczas deszczu na tankowcu, kiedy na PS2 chodził idealnie, a różnicy graficznej nie było, pomimo większej mocy X'a.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Wszystko kwestia nakładu pracy, a co za tym idzie finansowych. Kwadratowi dopieszczą FF13 na X'a do granic możliwości, wiadomo, główne źródło kasy z tego jest i będzie. Zmuszeni będą do masy kompromisów ze względu na mniejszą pojemność nośnika i ograniczenia MS w związku z wymaganiami dot. ilości płyt na grę. Pierwsze pewnie pójdzie audio pod bezstratną kompresję, potem tekstury, może CGI. Trudno powiedzieć, ale będzie to wyzwanie dla developerów. Upchnąć się pod 2(opcjonalnie 3 lub 4) DVD z teoretycznie nieograniczonej pojemności(50GB na płytę to aktualnie pułap nie do osiągnięcia dla dzisiejszych gier).
Co do Last Remnant, twórcy dali poprostu ciała. Gra jest tworzona na Unreal Engine, który powinien hulać jak złoto na boxie(zgodnie z zapewnieniami MS i Epic), jednak jakimś cudem udało im się wypuścić niedokończony produkt z framedropami i innymi usterkami.
Mam nadzieję, że LR na PS3 wyjdzie bez tych problemów, chociaż patrząc pod kątem trudności z portem Unreal Engine na konsolę Sony, zaczynam wątpić.
This post is... hay definition.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”