Silkroad Online

Nie tylko FF XI jest grą typu MMO RPG. Tu jest miejsce dla takich jak choćby Ultima Online czy Ragnarok. Tutaj też można porównać FF XI do innych gier MMO.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Silkroad Online

Post autor: Jacek »

Zainteresowałem się ostatnio gierką "Silkroad" ("Jedwabny Szlak"). Jest to klasyczna wyróżniająca się gra MMORPG, która nawiązuje do historycznego "Jedwabnego Szlaku":
Wikipedia pisze:Jedwabny szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Europą i Bliskim Wschodem. Szlak miał długość ok. 12 tys. km i był wykorzystywany od II wieku p.n.e. do VIII wieku n.e., kiedy to utracił znaczenie ze względu na napływ ludów tureckich do Azji Środkowej.

Jedwabny szlak prowadził z Xi'an, dawnej stolicy Chin, przez dolinę rzeki Tarym, wzdłuż północnego skraju pustyni Takla Makan, Samarkandę, Bucharę i Taszkent do Morza Kaspijskiego, następnie przez Turcję do Morza Czarnego. Istniała też tzw. droga południowa – przez południowy skraj pustyni Takla Makan, Pamir, Baktrię, Indie i Syrię. Często uważano, że jedwabny szlak jest darem bogów. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, ekipa japońskiej telewizji NHK przebyła cały szlak tworząc na bazie własnych doświadczeń serię filmów dokumentalnych o takim samym tytule. Muzykę do tego serialu skomponował Kitaro.

Towary:
ze wschodu
- jedwab
- żelazo
- papier

na wschód
- złoto
- perfumy
- wyroby jubilerskie
- winogrona
- rośliny uprawne
Chyba więcej tłumaczyc nie trzeba. (?) Moim pierwszymi odczuciami dot. gry, było to, że to pewnie kolejna taka sama MMORPG jak wszystkie inne. Cóż, nie można zaprzeczyć. Graficznie jet bardzo ładna, niezbyt skomplikowana, ani nazbyt uproszczona. Jednakowoż graficy się niepotrzebnie trudzili przy tworzeniu świata, gdyż ludzie jeśli są w mieście, to siedzą tylko w centrum a całe 90% miasta jest puste. To naprawdę przykre. :D

Bardzo rozbudowany mamy system skilli i zanim wszystko zmasterujemy minie duuuużo czasu. Ekwipunek również jest bardzo różnorodny i dopracowany. Warto też dodać, że ciężko się zalogować bo servery są wiecznie przeciążone. -_-' Questów również nie brakuje, aczkolwiek w tej grze preferuję non-quest style. Nie wiem czemu. Jakoś tu mnie do questów nie ciągnie.

Przy tworzeniu postaci musimy najpierw wybrać, czy chcemy grać Europejczykiem czy chinczykiem. Nastepnie dobieramy płeć ( :D ) i niezbędne opcje wyglądu (nic nadzwyczajnego) i już gramy. Przed rozpoczęciem expienia musimy sie zastanowić, jaki styl walki preferujemy, mamy do wyboru:

melee - warrior (wojownik), rouge (łotrzyk)
caster - wizard (mag), bard (grajek)
buff - cleric (kleryk), warlock (czarownik)

Oczywiście możemy mieć dwa joby jednocześnie (trzech nie polecam). Możemy sobie kupić peta, który będzie pomagał w walce, konia do szybszego poruszania się, czy wielbłąda do transportu. Naturalnie większość bonusów kupujemy za Silki (a te za dolary :> ).

I jeszcze jeden myk: otóż dopiero od 20 lvlu można wybrać robotę: merchant - kupujemy towary i transportujemy z Europy do Chin i na odwrot; thief - okradamy jadące karawany; ostatnia, guard - polega na ochranianiu karawany. Nic skomplikowanego.

Nie ma sie co bardziej rozpisywać. Grę można okreslić w słowach: tort z wisienką. :lol: Jest to standard (w moim odczuciu) wśród gier MMORPG, z paroma dodatkami. Gorąco polecam. Enjoy!! :)

Linki:

Oficjalna strona
Oficjalny Polski Portal (licho rozbudowany (-_-')
Rejestracja (jednocześnie do gry "Darkeden")

P.S.: Jakby ktoś był zainteresowany to jestem na serverze "Poseidon" i mam nick "AvanWarrior" :P Postaram się dodac jakies screeny.


[ Dodano: Śro 23 Sty, 2008 20:38 ]

Mały up - poprawienie stylu który i tak jest daremny oraz poprawki (thx mati90)
Ostatnio zmieniony śr 23 sty, 2008 10:55 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Dodam, że w grze są 2 rasy do wyboru: Europejczycy i Chińczycy. Postacie europejskie mogą wybierać te klasy, które wymienił Jacek. Chińczycy nie mają klas, tylko drzewka rozwoju dla 3 typów broni i 4 mocy.

Typy broni to:
- Bicheon (sword, blade)
- Heuksal (spear, glavie)
- Pacheon (łuk)

Typy mocy:
- Fire
- Lightning
- Cold
- Force

Oczywiście w grze można wykonywać questy za które dostajemy nagrody (przeważnie exp, gold lub skill pointy, które wydajemy na rozwój umiejętności). Polegają one głównie na zabiciu X potworów, lub zebraniu X przedmiotów, albo zanieść komuś jakiś przedmiot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MMO”