Resident Evil i inne horrory

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Your favourite RE?

RE 0
1
1%
RE 1
11
16%
RE Remake
1
1%
RE 2
13
19%
RE 3
15
22%
RE CV
2
3%
RE 4
20
29%
RE Outbreak
5
7%
RE Gun Survivor 1-2/Dead Aim
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Najsu!
Ja sie w chwili wolnej zabiore za ponowne przechodzenie RE4 - bo bylem w sumie nie tak daleko przed "crashem" i moze RE:CV, ale tutaj to juz bylem gdzies na drugim CD ; ;
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:ale tutaj to juz bylem gdzies na drugim CD
masz wersje na Dreamcasta??
<czy moze po prostu pirat zrobiony na 2 czesci?;P>

a CV swietna czesc,moja ulubiona..jasne RE4 to cudo i w ogole,ale jednak..gdzie ta fabula-ta gra powinna po prostu nosic inny tytuł,nie RE :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Mam jakas zrobiona na 2 CD.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Właśnie stałem się posiadaczem RE 4 i rzeczywiście jest super :D . Na początku poczułem się prawie jak w Polskich górach :p . Lokacje zrobione niemal perfekcyjnie, podobnie jak zachowanie postaci. Początkowa muzyka bardzo klimatyczna :] . Po prostu giera dopracowana w każdym szczególe np. przeładowywanie snajperki/strzelby.
Doszedłem na razie do tego handlarza bronią i musze powiedzieć, że poprawił mi humor :) - z tą pelerynką to prawie jak w reklamie Prince Polo jak okazuje się, żę babka ma pod płaszczem pełno kiełbas i wędlin :D , a tutaj mamy broń. Swoją drogą to nie wiem jak można handlować w takim miejscu :p . Szkoda tylko, że jak się gościa ubije to mu tych broni zabrać nie można :twisted: .
I mam jeszcze pytanie: co daje złote jajo kurze? Bo znalazłem ale potem musiałem zloadować i już go nie było.
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Maju pisze:. Na początku poczułem się prawie jak w Polskich górach
XD
Maju pisze:Doszedłem na razie do tego handlarza bronią i musze powiedzieć, że poprawił mi humor
mnie pozniej wkurzala jego,jedna i ta sama gadka,jak odslanial ten plaszcz:p
Maju pisze:co daje złote jajo kurze? Bo znalazłem ale potem musiałem zloadować i już go nie było.
całe zdrowie:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Trochę tu cicho więc może poruszę temat broni w RE4. Chodzi mi głównie o Handguny. Który najlepszy i pod jakim względem lepszy od innych? Nie chciałem kupować w ciemno (pomimo statystyk) więc zerknąłem do jakiegoś opisu z brońmi. Większość poleca Red9 ze względu na jego siłę, który nie jest najdroższy i wcześnie go można dostać. Zastanawiam się czy np ten Black...coś tam nie jest lepszy bo w statsach lepiej wypada. Ciekaw jestem również czy opłaca się kupować wyrzutnię min (Minethrower) bo zajmuje pewnie sporo miejsca a nie wiem czy się przyda. Jaką broń preferujecie najbardziej, a jakiej właściwie nie używacie?

PS: Osobiście nie zabardzo polecam TMP bo ma słabą siłę ognia i niezaczęsto się przydaje. Po prostu zajmuje tylko miejsce. Najlepszy zestaw wg mnie to Handgun do srednich dystansów, Shotgun do krótszych i Riffle do długich - oryginalny nie jestem :p.

PS2: A tak wogóle to gra jest super, ale jak narazie to najbardziej wystraszałem się gdy

Kod: Zaznacz cały

 ten wąż z pudła wyskakiwał &#58;D . Myślałem, że to amunicja czy coś a tu jeb &#58;&#93; . 
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Co do broni - to ja również kilka słów:
- primo - pistolet który użuwała się od początku, po kilku upgrade`ach staje sie dość dobrą bronią - szczególnie po ostatecznej modyfikacji zwiekszającej obrażenia za headshoty :) - ein schuss, ein rus :d
Ale wszystko zależy od preferencji grającego :)
Poza tym i tak rządzi KILLER7 :)

- secundo - Miotacz Min to bardzo fajna broń szczególnie na skupiska wrogów. Działa na tej samej zasadzie co snajperka, więc można likwidować delikwentow z daleka. Ja używałem dopiero przy drugim przechodzenu gry. Ale jeśli masz dylemat czy snajperka czy Minethrower - odpowiedź brzmi snajpera!!!!!!!!!! Faktycznie zbędna, ale całkiem miły umilacz.

- tertio - czyli TMP - dla mnie MUST HAVE. Amunicji do TMP nie można wykozystać do innej broni, a znajdujesz ją non stop - więc dlaczego go nie uzywać. Dla mnie był szczególnie przydatny podczas walki z Mendezem, Verdugo i z ostateczną wersja Salazara!!! Jest szybkostrzelny i to jest jego ogromna zaleta. Poza tym czasami jest tak, iż amunicji do pompki nie ma a do TMP masz komplet i to jest podstawa. Amunicja!!
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

The Sorrow pisze:Poza tym i tak rządzi KILLER7
No czytałem o nim ale nie mam go jeszcze (jestem dopiero w

Kod: Zaznacz cały

 zamku po tych fajnych pająkach niewidzialnych &#58;p 
) . Jak na razie zakupiłem Red9 z tym ulepszonym uchwytem, i mogę powiedzieć, że celowność i siła ognia drastycznie się polepszyła. Bardzo fajna broń jak na razie.
The Sorrow pisze:Amunicji do TMP nie można wykozystać do innej broni, a znajdujesz ją non stop
Hmmm... Zburzyłeś moją teorię co do amunicji :] . Byłem niemal pewnien, że znajdowana amunicja "doposowuje się" do posiadanych broni. Bo od samego początku prawie miałem handguna, shota, snajpere i tmp. Nie zmienia to faktu, że używam go tylko w kryzysowych sytuacjach - tzn deficytu innej amunicji. Rozumiem więc, że gdybym teraz kupił rewolwer - Ten taki ładny - 13.0 siły :p. to nie miałbym do niego amo. Czyli lipa.

A wogóle to opłaca się np kupić rewolwer zamiast shotguna? Bo w zasadzie w statystykach wypada podobnie a nawet lepiej w sile ognia.
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Jesli patrzeć na to z tej strony - czyli że miałem ammo do TMP, bo miałem TMP. To może faktycznie lepiej zainwestowac w Broken Buterfly. Eeeeeeeeeeeee
To wszystko zalezy od grającego - jaki rodzaj broni preferuje. Ja miałem TMP, mam TMP i raczej będę miał :)
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://revolution.ign.com/articles/706/706951p1.html to kto jeszcze wierzy w exclusivy na konsole nintendoXD

[ Dodano: Sro 10 Maj, 2006 11:30 ]
co do broni-shogun ponad wszystko^^"
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Btw. Czy tylko ja mialem problemy z amunicja w RE4? Czesto konczylo sie na tym ze biegalem ledwo z 1 jednym magazynkiem do Hand-gun'a tylko, wiec uzywac moglem co najwyzej taktyki - strzal w stope i dobicie z noza - chociaz czemu najwyzej... to chyba wlasnie odpowiednia taktyka, szkoda, ze zapozno ja opanowalem. Jak doszedlem to "dryblasa" w plonacej stodole, to ledwo starczylo amunicji aby pierwsza forme wykonczyc... :x No ale teraz i tak bede musial sie od nowa zabrac za to, mysle, ze bedzie lepiej.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

No to chyba zależy od poziomu trudności - ja narazie gram na easy i z amunicją raczej nie mam problemów, może poza jednym momentem

Kod: Zaznacz cały

 Po wejsciu do zamku przed pierwszym spotkaniem ze ślepym Wolverinem &#58;p 
. Taktyka z nożem może być niezła chociaż przy moim stanie naboi to raczej preferuję headshoty. Zawsze czekam aż podejda i wtedy nawalam po głowach. No chyba że jest większa grupa to wtedy granat na wstępie a dalej shotgun. Może na normalu to już faktycznie nie tak wesoło, ale stestuję pewnie w wakacje dopiero.
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Ja sobie pogrywam na hardzie - i własnie zabrakło mi amunicji.
Na normalu jest spoko - przynajmniej mnie sie tak wydaje :)
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Mam jeszcze pytanie odnośnie przedmiotów. Czy niektóre z nich są do czegoś potrzebne czy moge je spylić poprostu za kase?
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Wszystkie przedmioty w zadkadce - Keys/ Treasures mogą byś TYLKO wykożystane <keys> lub Tylko sprzedane <treasures>. Licz sie jednak z tym iż niektóre z nich można łączyć otrzymując za dany przedmiot ekstra kasę - vide kufel i catseyes :)
Cała reszta we walizce zależy tylko od ciebie :)
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”