In my restless dreams I see that town <SILENT HILL>

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Która część najbardziej Ci się spodobała?

1
27
39%
2
28
41%
3
8
12%
4
6
9%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

fakt dokonany-przed chwila przeszlam 4...od razu psize moga bcy SPOJLERY bo czasem jak cos psize to lubie sie zagalopowac,wiec CZYTAJ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC

ehhmm...winc...co sadze...ciekawe intro XD no ujdzie ujdzie...wparwdzie nie jest to takie cudo jak z sh1 czy 2...ale te zwolnienia na potworkach i szelesty,zamazany obraz daja rade
ok radio i latarka...no tu jzu nci na to nei poardzimy ale z drugiej storny na te duchy np nei byloby a ztak potzrebne te radio wrecz slychac jak ze scian wychodza a i obraz robi sie czerwony zaraz...a i jest tak jasno w lokacjach ze i latarka nie potzrebna...widac mieli zmaiar nie dawac gtego od poczatku
hmm..sam pokoj...miejsce laczace nas tak jakby z innymi wymiarami a dokladniej swiatami Waltera-jak myslem....tzn miejsca w ktorych on bywal....co jakis czas w nasyzm popkju zaczynaja sie pojawiac duchy i msuismy je 'wykurzac' za pomoca swieczke...i od tego tez zalezy jakie zakonczenie dostaniemy (heh ja zaliczylam to najgorsze naarzie XD na poczatku chdoizlo mi zeby jak anjszybciej przejsc gre ) oprocz tego na zkaonczenie wplywa jak traktowlaismy eilen no wlasnie czasem mnei niezle ta babka potrafila wkurzyc...grrr..heh nei ma to jak chodzic z zakrwawiona kulajeca kobietka przy boku XD
walka...sama nie wiem...powiem jedno nie bardzo im to wyszlo,jakies dolakowywanie dali i te amulety na duchy jakies takie popierdolki...i kije ktore lamia nam sie po kilku uderzeniach..:/ ...skrzynia wg mnei neitarfnym roziwazniem...owszem czasme zmusza nas zeby wrocic do pokokju i akurat mozemy znalezc nowa notatke pod drzwiami czy tez nowe duchy :] heh...co do potworkow...hmm..duchy jako ofiary waltera sie domyslam ok..wogole myslem ze te wszystkie potwory to sa wlasnie jakos pwoiazane z walterem...w koncu odwedzalismy miesca w ktorych on przebywal (sierciniec,wiezeinie)...wkarczamy w jego swiat...ja sie pytam gdzie nasze pielegianrki....ech...a te wozki XD ....mozna tutaj teraz wspomniec o fabule...jak dla mnie lepsza od sh3-w sh3 niemalze zaraz sie domyslamy kim jest heather wiec zadnego zaskoczenia bynajmniej u mnei nie bylo
o ile na poczatku troche nuda mi jechalo to pozniej nawet troche sie rozkrecla akcja z walterem...i jego dwoma osobowsicami...ladne nawiazanie do kultu z 1 oraz do piramidoglowego (swoja droga walter byl juz wymieniony w memo w sh2)...skaramnety,diabel...elemnty stale dla serii..heh po raz pierwsyz uzyto oficjalnei chyba slowa diabel a nie zaden bog :]
a co do glownego bohatera...to co mnie w pewnym sensie razi w nim to to ze w porowaniu w innych bohaterow nie pokazuje prawie zadnych emocji ani determinacji! owszem cche wyjsc z popokju ale to nic w porowaniu z popzrednim determinizmem hareego czy jamesa...ale przynajmniej ladnie im wyszedl ;)
grafika..ladna ladna..ale brakuje mi takich lokacji jak np w sh3 zywe sciany owszem tu tez sa ale to nei to samo co w sh3 gdzie bylo calkiciwe ciemno wtedy neimzle...wg mnei bardzo slaby deisgn lokacji..szpital skladajacy sie z kilka pokoji..owszem nei jest to szpital w sh..ale watpie any ten mial tlyko tyle pokoji XD...ale pewno to mialo sluzyc tylko co widzial walter...

ok narazie wiecej nei chce mi sie pisac,czas na inne zakonczenia (mozna zdobyc 2 stroje dla eillen i bodajze guna) ...warto tez pomyslec nad teoriami bo troche ich tutaj moze byc ;) i tutaj chetnie wymienie sie pogladami z tymi co gre juz przeszli :)

--------------------------------------------

!!!!!!!!!!!!!!

w listopadzie zostanie wydany kolejny komiks,ale z calkiem inna historia od tej w DY

http://store.idwpublishing.com/product_ ... 83a0e88b6f
mozna obaczyc okladke i male info

..ciekawe kiedy u nas...albo inaczej...kiedy w necie-niestety takie sa realia w polsce....
-----------------------------------

no winc korzystajac z chwili wolnej postanowilam przejrzec co tam maja o tym filmie na necie jeszcze pisane :) -ploty,nie ploty itd

film ma wyjsc latem 2006r-ma sie podobno zejsc z wydaniem sh5 zeby ladnie bylo ;]

co do ekipy filmu-sa takie nazwiska wymieniane jak
Hadida,Kozuki(konami)-producent
Gans-rezyser
Avary,Boukrief-scenarzysci
designem potworkow maja sie zjamowac od poczatku do konca konami
to smao jelsi chodiz o muzyke,gdzie nazjwaniejsza postacia jest Yamaoka ;]]

film miano krecic w portland

obsada w filmie...tu tylko niepotwierdzone ploty...

Harry Mason - Johnny Depp, unconformed
Cybli Bennet - Carrie-Anne Moss, unconformed
Dialah Gilipse - Lisa Marie, unconformed
Dr. Kuffman - Bill Pullman, unconformed
Lisa Garland - Chyler Leigh
Cheryl Mason - Unknown
Alessa Gilipse - Unknown
Mrs. Mason - Part Unconformed

jezu...jakby harrego zagral depp to jest jestem in 7th hell :***** 8)
moss za cybil jakby byla...nei wiem nie lubie jej...choc za plecami jak ide czesto slsyze za sona trinity-ale to swoja droga XD
hmm..nie wiedzac co to za chyler spojrzalam na google...hmm..i nawet za lsie by tam pasowala ta pani

--------------------
i na koniec....

http://igotaletter.com/ ciekawa stronka o sh2 :]
polecam dzial rare,min.screny we wczesniejszej fazie produkcji...jak widac wycieli bidnego pana piramidoglowego z wielu lokacji XD ....a taki piramidoglowy na miescie ciekawie nawet by wygladal....(a stroj marii wczensiej miala na sobie aguilera :shock: )...albo restauracja sh2 :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

http://igotaletter.com/ ciekawa stronka o sh2 :]
polecam dzial rare,min.screny we wczesniejszej fazie produkcji...jak widac wycieli bidnego pana piramidoglowego z wielu lokacji XD ....a taki piramidoglowy na miescie ciekawie nawet by wygladal....(a stroj marii wczensiej miala na sobie aguilera )...albo restauracja sh2
Co oni zrobili,jak zobaczyłem piramidogłowego jak se smiga po ulicy,w wersji przed finalnej,to mi sie zachciało ryczec,jak mozna było go wyciac,bleee.... i pare innych smaczków wycieli :( :(
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ano...szkoda i jeszcze raz szkoda :(

http://www.konami.co.jp/ja/tv/news/0572/br.html

mam wielka prosbe do ludzi z powiedzmy to dobrym laczem ;]
otoz pod powyzszym linkim znajduje sie cosik zwiazne z filmem znazlam na to zagranicznym forum o SH ale podobnie jak innym ludizpom tam nie whcoid zmi film :/ tzn glos czasem mam,obraz tez przejedzie ale po chwiuli najczesciej sie zacina albo filmik albo caly komp :/// ..podobno widac tam allesse i cheryl..wiec jelsi ktos by mogl to pilsss....cio widac na filmiku..bede bardzo wdzieczna..a jakby ktos przetlumaczyl co mwoia to jzu wogole :**************** <podobno padaja tam slowa cheryl,no> ...wiec jak widac kreccic sie bedzie chyba akcja wokol 1 co tez widac po rolach ktore wczensiej podalam..

a tak do 4....

dzisiaj przeszlam sh4 po raz drugi i coraz bardziej mnei uzreka..nie patzre jzu na te nwoscie nei prownuje do sh2...jest pikeny na swoj sposob :] <tyle ze za danie jakis zmutowanych 2 metrowych potworow zamaist slicznych pielgniarek to nei wbacze>
a jelsi chdoiz o ogolny ranking 4 stawiam na 3 miejscu...jednak w sh3 za bardzo nei bylo zadnej zagdaki,kazyd sie domsyla kim jest heather...jedynie w czym sh4 ustepuje meijsca 3 to ofkoz same maisto,szpital! no i lokacje...w 4 jelsi chodiz o deisgn to te zywe scian neiw yszly im tak jak w 3...

swoja droga ostatnio tak myslalam i tez wlasnie czytalam....ze

Spojler




dozorca z sh4 moze byc ojcem jamesa z sh2...o niezle


poza tym jest pare elemntow wlansi nawiazujacych do 2...piramid head,czy pielgniarka racheal..i z 1 kult-kto gral ten wie ;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Grałem oczywiście we wszystkie...........wszystkie skończone w 100%..................SH4 ukończyłem ze wszystkim czym można było.......................nawet całą grę z pistolecikiem................i zabawa przednia :D
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

o..cos dlugo Cie nei bylo ;]

fajnie ze wkoncu tu sie ktos odezwal :)

w sumei juz troche dawno nei gralam w sh..tzra bedzie keidys nadorbic znowu ;)

...<czekam na film..czasem boje sie myslec jaki bedzie rezultat no ale..>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

...<czekam na film..czasem boje sie myslec jaki bedzie rezultat no ale..>
Oj tak ja tez mam obawy co do filmu,jednak jestem dobrej mysli i mam nadzieje,ze będe sie cholernie bał podczas oglądania :D
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

anyway mala notka z pewnego forum..nie chcialo mi sie tlumaczyc ;]

Here's an update from Roger Avary's site:
Quote:
2004/12/14
I'm sitting in the Air Canada Mapel Leaf Lounge, which is oddly identical to the Air France lounge, waiting for my flight to Toronto. Silent Hill is beginning preproduction, and I'm needed for some light script polishing on location. I must say, this film is crewing up quite nicely. There's Andrew Mason producing, Production Designer Carol Spier recreating the look of the game, Wendy Partridge weaving costumes, and Patrick Tatopolous creating all of the denizens of Silent Hill. It seems as though Samuel Hadida is giving Christophe all of the tools he needs to make a proper adaptation. More updates daily (and hopefully pictures)...


Here's a few links relating to work done by the people listed by Avary:

Producer: Andrew Mason
http://imdb.com/name/nm0556580/
Most notably, he was the producer of the Matrix trilogy. Could be good or bad depending on how you look at it...

Production Designer: Carol Spier
http://imdb.com/name/nm0818621/
Most recently, she did the League of Extraordinary Gentlemen. Meh, nothing too impressive here, but certainly experienced and likely very competent.

Costumes: Wendy Partridge
http://imdb.com/name/nm0664069/
Blade II, Hellboy, Underworld--she did a solid job for each of these, although I hope she understands SH's characters are a bit more toned down than her standard comic book fare...

Creature Design / FX: Patrick Tatopoulos
http://imdb.com/name/nm0851281/
http://www.tatopoulosstudios.net/
This is the most comforting pick of the bunch. Patrick is one of the few remaining FX guys who thinks of CG as an additional tool rather than as the base for all his effects. He uses models, puppets, actors and CG blend, all to tremendous effect. For a really good look at how this guy works, take a look at the bonus features on the Underworld disc. He is going to do a bang-up job bringing SH's creatures to life. Additionally, check out his home-page. It's like something straight out of SH itself.


http://www.meantimeprod.com/short_films ... movie.html nieoficjalny trailer..heh
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Dawno mnie nie było...............ale mój ulubiony temat przetrwał :D na szczęście
Jeśli zrobią(a już dawno było powiedziane że tak) film Silent Hill to powinni oczywiście zacząć od jedyneczki bo:
1)Pierwsza część wyjaśni troszke co to za miasto i co się tam dzieje
2)Świetna fabuła,lokacje,mogliby wrzucić zagadki ale to wtedy by musieli odpowiednio rozegrać
3)Łatwiej by było walnąć kontynuacje
4)Mam do niej największy sentyment :) :D
Ale nigdy nie zapomne SH1..............takich gier się nie zapomna...............szczególnie za pierwszym razem............2 w nocy idziesz po szkole(zmienionej)..........poczwary..............jedyna gra(oprócz Finali :) )do której mogę ZAWSZE wracać

Trailer świetny :)
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no ale pamietaj ze to fanowski trailer...<ja jednka oczekuje czegos innego od sh...ten trailer zalatywal mi taka typowa amerykanska produkcja>
Jeśli zrobią(a już dawno było powiedziane że tak) film Silent Hill to powinni oczywiście zacząć od jedyneczki bo:
zaczac do jedyneczki..juz masz w planach ze powstana kolejne czesci? ..

zreszta co do avarego http://www.avary.com/rogeravary/journal/journal.php <jak widac film krecony w kanadzie>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Fanowski ale wiesz......może być(motyw z kiblem mi podpasował :D )
A oczywiście że mam pomysł na następne części potem z dwujeczki itd :D
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Fanowski ale wiesz......może być(motyw z kiblem mi podpasował )
heh w sumie my tez moglibysmy cos nakrecic :lol: ..kiedys z kumplami chcielismy krecic na zlocie cos ala intro z re no ale nei wyszlo,nikomu nei chcialo sie w zime wychodzic na dwor...heh
A oczywiście że mam pomysł na następne części potem z dwujeczki itd
heh..duzo bylo mowy ze bedzie oparte na sh1...ale jednak sadze ze wiekszosc bedzie innowacji...jak beda za duzo chcieli dac z gry w film to mzoe byc zle takie mieszanie (re)...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Co jak co,ale gdyby dali Piramidogłowego,to ja bym sie nie pogniewał :grin:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

a kto by sie pogniewal ;) ale jako ze jest calkiem inny 'rysownik' to nei wiaodmo za bardzo...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
HWDPIS
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004 09:35

Post autor: HWDPIS »

Tylko żeby nie wyglądał jak Nemezis z RE2:Apocalipse ani jakoś do niego zbliżenie bo zrobię temat "FILMOWI KREWNIACY NEMEZISA(RE2)" lol :D
I przyjdzie śmierć na skrzydłach pieśni,
W niej owoc zbrodni już dojrzewa,
I wreszcie koniec wasz się ziści,
I wreszcie harfa nam zaśpiewa!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no myslem ze zadnego gumowego misia nei ebdzie XD
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”