In my restless dreams I see that town <SILENT HILL>

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Która część najbardziej Ci się spodobała?

1
27
39%
2
28
41%
3
8
12%
4
6
9%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

king VERMIN! pisze:Hę, Samael=God? Nie bardzo. Jak wyglądała God, można się przekonać podczas zakończenia SH1 "Bad" i "Bad+" oraz na obrazach w kościele w SH3. To z czym walczymy w zakończeniach "Good" to nie jest God, tylko Incubus, czyli wyobrażenie God według Dahli
To jest właśnie ta "druga strona" - teoria oparta wyłącznie na wydarzeniach z gry ,nie na domysłach i przypuszczeniach. Jednym słowem- nie mogę zaprzeczyć że brzmi wiarygodnie, a wróg końcowy z SH to bez wątpliwosci nie jest Samael a Incubus właśnie. JEDNAK symbolika i znaczenie imienia "Samael" są na tyle zbieżne z wyobrażeniem Goda, że pojęcie "kultu Samaela" mocno się zakorzeniło w głowach fanów SH.
Musze jednak przyznać,że kiedy dzis czytałam skrypt SH1 dopiero do mnie dotarło,że słowo "Samael" pada w dialogach w grze raptem 2 razy (nie licząc wszelkich czytadeł) Mogłabym przysiąc że było tego więcej - to znak że trzeba sobie odświeżyć serię.
king VERMIN! pisze:każdy mówi, że Samael to główny shwarz charakter
Ponieważ działa na wyobraźnię bardziej niż jakiś bezimienny bóg i, jak już wspomniałam, znaczenie jego imienia daje powody do takich teorii.
king VERMIN! pisze:Bóg w kanonie wierzeń SH to kobieta w białej szacie. Wszędzie znajdziesz te informacje, sporo tekstów o God jest też w SH4.
Kiedy mamy do czynienia z "bogiem" w rzeczywistości takiej jak Silent Hill, to ostatnią rzeczą jaka nam przychodzi do głowy jest ucieleśnienie matki boskiej w białych szatach ;)
king VERMIN! pisze:To, że film trwa 2 godziny to żadne wytłumaczenie, zauważ ile w filmie jest niepotrzebnych rzeczy, że tylko wpomnę motyw z Anną, który w ogóle był zbędny, bo tylko łaziła za Rose i Cybil i rzucała kamieniami w Dahlie.
Na wizję reżysera i scenarzysty wpływu nie mamy- dla nich były to sceny niezbędne xD Anna pojawiła się tylko po to,by w kulminacyjnym momencie Piramidogłowy obdarł ją ze skóry- toż to malowniczy widok :lol: Ja bym wywaliła też większosc scen z udziałem Chrisa. Z całym szacunkiem dla Seana Bean'a- jego postać była nudna i tylko odrywała widza od wydarzeń z SH.
king VERMIN! pisze:motyw zaszczucia i osamotnienia został zabity
To był jedyny poważniejszy minus który zauważyłam podczas seansu w kinie.
king VERMIN! pisze:całkowite spłycenie mitologii, oraz podanie w pewnym momencie filmu wszystkiego na tacy
Dlatego właśnie film powinien być "made in Japan" . Ja niezaliczam tego na minus, bo spodziewałam się totalnej profanacji gry, a dostałam bardzo przyjemną fabułę (mimo uproszczeń)
king VERMIN! pisze:Co do PH? Przyznasz, że potraktowanie go jako ozdobnika jest trochę kiepskie?
Jako fangirl Piramidka byłam szczęsliwa że się w ogóle pojawił i przymknęłam oko na to,że nie miał zbyt wiele do roboty. Zanim jeszcze film wszedł do kin a w necie ukazały się pierwsze screeny z PH miałam mieszane uczucia. Jednak miłośc do Kata wygrała :] Szkoda tylko że jego pojawienie się nie robiło tak pioronującego wrażenia jak w korytarzu apartamentu na początku gry :D
king VERMIN! pisze:To zostało wyjęte z kontekstu

To było specjalnie, wredna jestem :twisted:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

wow..tu sie zrobila dyskusja ^_^ i niezle spojlerow o.O

po obejrzeniu filmu,postanowilam wziasc sie porzadnie za SH i pozwole tez sie wlaczyc do dyskusji:P <a jak:]> ...tylko,ze jesli macie zamiar mowic o kultach etc zwiazanych z gra,to po moim poscie,zapraszam do odpowiedniego tematu w polecamy

ponizej oczywiste spojlery z gry

ehhm..fakt...imho nie ma czegos takiego jak kult Sameala.. The Order, jest on mozna powiedziec podzielony na dwie rywalizujace ze soba sekty-sekta Holy Mother (Walter....God rodzi sie poprzez odprawienie 21 sacraments) oraz Holy Woman (Dahlia,Claudia..God rodzi sie z kobiety),a tym samym God ma rozne postacie,taka jak chce Alessa,wersja prawdziwa-Holy Woman in white oraz Incubus (wizja Dahlii,zreszta po jego pokonaniu God wraca do swojej pierwotnej formy)
...w sumie jest tez trzecia sekta-Valtiela/Xuchilbara (Jimmy Stone)
w SH1 pada tylko raz slowa Samael 'mark of Samael' z ust Dahlii ,a pozniej mamy 'I was shocked to realize the Talisman of Metatron was being used'...
Seal of Metatron = Mark of Samael = Virun VII Crest (znak,ktory wiele razy znajdujemy w grze)
Alessa probowala rozprzestrzenic ten znak po calym miescie (aby narodizny God nie doszly do skutku i SH (cale miasto) zostalo wessane w Abyss)
Dahlia oczywiscie nei chciala do tego dopuscic,wiec przekonala do tego Harrego mowiac o 'mark of Samael' co kazdemu kojarzy sie jednoznacznie:] (jednoczesnie jakby probujac zwodzic tez graczy;) )

anyway, mam nadzieje jednak,ze pojawi sie jeszcze temat Samaela w innych czesciach SH...chociazby Samael moze byc przeciwienstwem Metatrona...hmm

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 23:46 ]
a film sam, dalej uwazam za calkiem udany, pomimo paru mankamentow....
Ivy pisze:Z całym szacunkiem dla Seana Bean'a- jego postać była nudna i tylko odrywała widza od wydarzeń z SH.
inaczej bylyby same kobiee, glowne role XD ..a to sie nie spodobalo innymXD
Ivy pisze:Kiedy mamy do czynienia z "bogiem" w rzeczywistości takiej jak Silent Hill, to ostatnią rzeczą jaka nam przychodzi do głowy jest ucieleśnienie matki boskiej w białych szatach
a obrazy w Chapel?:)

Nem-mozna wiedziec,czemu akurat mnie wymieniasz podczas,gdy tu toczyla sie dyskusja na temat gry od wielu godzin?
Ostatnio zmieniony pn 25 wrz, 2006 23:35 przez Garnet, łącznie zmieniany 3 razy.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet niezły trik, ale przypominam, żeby nie mylic tego tematu z tematem o grach SH, chyba, ze temat wam już jest zbędny... IMO dodajcie do tematu o grach SH ten watek. Będzie ładny ogólny temat o SH. Koniec.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Nemesis pisze:Garnet niezły trik, ale przypominam, żeby nie mylic tego tematu z tematem o grach SH, chyba, ze temat wam już jest zbędny...
Trudno mówić o filmie na podstawie gry nie wspominając o wątkach z tej gry właśnie XD Poza tym nie wiem komu przeszkadzają dwa topiki o SH, skoro na forum jest wielu fanów serii.
inaczej bylyby same kobiee, glowne role XD ..a to sie nie spodobalo innymXD

A jednak mogli dać same kobiety i Piramidogłowego- mały, uroczy harem ^^ Sceny z poszukiwaniem informacji mogli spokojnie pominąć, a Chris "przydałby się" najwyżej ze 2 razy w ciągu całego filmu- na początku i w zakończeniu XD
Ostatnio miałam okazję obejrzeć film po raz drugi na DVD więc przyjrzałam się moim ukochanym wieśniakom- większosc z nich wygląda jak z innej bajki. Kazano im chyba grać obłąkanych, bo mają takie straszne grymasy na twarzach :lol: Nie doszukałam się jednak tych wszystkich błędów o których była mowa kilka stron wcześniej: najbardziej interesowała mnie scena z adidasami, jednak się takiego obuwia nie dopatrzyłam XD
Garnet pisze:a obrazy w Chapel?:)
Mówiąc "przychodzi do głowy" miałam na mysli to jak gracz sobie tego God'a wyobraża, bez względu na obrazy i dokumenty.
Garnet pisze:po obejrzeniu filmu,postanowilam wziasc sie porzadnie za SH
Też miałąm taki zamiar, a ta dyskusja jeszcze mnie w nim utwierdziła :lol: Swojego czasu nagadałam się o SH na kilku forach i przydałoby się oddzielić domysły od suchych faktów.

Swoją drogą nie obraziłabym się, gdyby w materiałach dodatkowych autorzy pokusili się o cos w stylu UFO ending. Wystarczyłaby idiotyczna muzyka i kilka scenek nei trzymajacych się kupy. No ale taki typ poczucia humoru jest wybitnie "nieamerykański" :(
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:Ostatnio miałam okazję obejrzeć film po raz drugi na DVD
o wlasnie podobno
Premiera do wypozyczalni planowana jest na listopad, natomiast DVD ukaże się w sprzedaży 1. grudnia.

(odp. z Monolithu na pyt. o dvd)
Ivy pisze:Mówiąc "przychodzi do głowy" miałam na mysli to jak gracz sobie tego God'a wyobraża, bez względu na obrazy i dokumenty.
w sumie to ja tez bardziej bym tu widziala 'bog wie kogo' XD SH nas zaskakuje:))

anyway, mysle tez tak nad tym tematem..moze go przemianowac na dyskusje ogolnie o filmach na podstawie gier, bo po wydaniu dvd chyba juz nie bedzie tak zywych tu dyskusji^^" i don't know...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze:Premiera do wypozyczalni planowana jest na listopad, natomiast DVD ukaże się w sprzedaży 1. grudnia
*_* Gdyby jeszcze wydali film tak jak choćby reżyserską wersję LOTRa. Wycięte sceny w postaci osobnego pliku to już nie to samo (nawet te scenki z Drabiny Jakubowej już nie powalały, bo wyrwane były z kontekstu :/ ) Chętnie bym sobie znowu obejrzała SH w super jakości ,zamiast avi zgranego na DVD-video XD.
Btw nie zdziwie sie jak za dwa lata naszego Silenta dodadzą do jakiejś "Pani domu", jak to zrobili z Residentem :lol:
Garnet pisze:moze go przemianowac na dyskusje ogolnie o filmach na podstawie gier
Niezła myśl, jednak niewiele jest filmów na podstawie gier na których temat można by prowadzić dyskusje :lol: Cóż, poziomem nie powalają ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ostatnio jakos ruszyly dyskusje o SH^^" wiec tak przy okazji,jak ktos jeszcze nie widzial - tłumaczenie Lost Memories i 2 innych ksiazek
http://www.translatedmemories.com

a SH5..fakt cos za cicho :roll:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Garnet pisze: ehhm..fakt...imho nie ma czegos takiego jak kult Sameala.. The Order, jest on mozna powiedziec podzielony na dwie rywalizujace ze soba sekty-sekta Holy Mother (Walter....God rodzi sie poprzez odprawienie 21 sacraments) oraz Holy Woman (Dahlia,Claudia..God rodzi sie z kobiety),a tym samym God ma rozne postacie,taka jak chce Alessa,wersja prawdziwa-Holy Woman in white oraz Incubus (wizja Dahlii,zreszta po jego pokonaniu God wraca do swojej pierwotnej formy)
...w sumie jest tez trzecia sekta-Valtiela/Xuchilbara (Jimmy Stone)
w SH1 pada tylko raz slowa Samael 'mark of Samael' z ust Dahlii ,a pozniej mamy 'I was shocked to realize the Talisman of Metatron was being used'...
Seal of Metatron = Mark of Samael = Virun VII Crest (znak,ktory wiele razy znajdujemy w grze)
Chwała Ci. Nie imho, tylko nie ma, ale już sama napisałaś wszystkie odłamy, więc nie mam sensu, abym pisał to Samo.

Ivy, wiem, że obraz kobiety w szatach może Ci nie pasować, ale zauważ, że to z czym walczymy podczas "Bad" i "Bad+" To właśnie God jaką wyobrażała sobie Alessa. Zresztą, jak God wygląda możemy poczytać sobie podczas gry i pooglądać obrazy. Ale w znaku Seal Of Metatron nie dajemy znaku równości, bo tak ten znak sobie nazwała Dahlia. Virun VII Crest w całym mieście "rosprzetszeniała" Alessa, aby nie dopuścić do narodzin God. Z drugiej zaś strony, dowiadujemy się, że znak jest bezużytczny, albo został źle użyty (SH3).

Edit: Ivy, czas chyba odwiedzic Silent Hill i odświerzyć sobie pamięć? :wink:
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

[quote="Garnet"]ostatnio jakos ruszyly dyskusje o SH^^" wiec tak przy okazji,jak ktos jeszcze nie widzial - tłumaczenie Lost Memories i 2 innych ksiazek
http://www.translatedmemories.com


Hehe, mam to w pasku zadań już od roku :wink:

Co do SH5, nic w Tokyo nie było powiedziane, bo pracę trwają nad Origins. Złę posunięcie z ich strony, mam jednak nadzieję, że piątka nam pokaże nowe obliczę Silent Hill i wyjdzie coś tak świetnego jak SH2, ale jednocześnie nowego jak SH4. Tyle.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Red XIII pisze:Ale chodzi o to że ruszyły się na widok światła... Oglądałeś film i grałeś w grę to powinieneś wiedzieć. W grze można chodzić po ciemku a one i tak same łażą.
Niedokładnie - w Silent Hill 2 są przeciwnicy, którzy ożywają gdy poświeci się na nie latarką lub podejdzie bardzo blisko (mówię to o czteronogich manekinach).

A co do kultu Samaela - tak naprawdę to gry nie podają żadnych informacji na ten temat i NIE można wykluczyć (tak jak i potwierdzić), że bogiem kultu w Silent Hill był Samael. To moim zdaniem jest efekt celowy Konami - sprawę "kultu Samaela" należy zaliczyc do kategorii "wolna interpretacja", bo każda teoria będzie miała szansę być prawdziwa.

Może juz otym wspominałem ale muszę przyznać, że ostatnio też odswieżam sobie serię i oglądajac film ponownie bardzo przypadła mi do gustu gra aktorska - Gans naprawdę skompletował niezły team.

A co do roli Piramidogłowego w filmie to sam film znów nie daje jasnych odpowiedzi i tu można tylko snuć domysły - czytałem juz wiele teorii np. to że Piramidogłowy przedstawia nieznanego ojca Alessy, lub że zrodził się z poczucia winy Dahlii itp. Pozostawianie takich niedomówień ma właśnie dawać początek dyskusjom na temat filmu/gry, co zwieksza zainteresowanie produkcją (pamiętam jak kiedyś na zagraniczym formu trefiłem na temat w których ludzie przez ok. 30 stron sprzeczali się czy szpital w filmie to Brookhaven, czy Alchemilla :lol:)
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Mischi pisze: A co do kultu Samaela - tak naprawdę to gry nie podają żadnych informacji na ten temat i NIE można wykluczyć (tak jak i potwierdzić), że bogiem kultu w Silent Hill był Samael. To moim zdaniem jest efekt celowy Konami - sprawę "kultu Samaela" należy zaliczyc do kategorii "wolna interpretacja", bo każda teoria będzie miała szansę być prawdziwa.
Ależ można wykluczyć, bo o żadnym Samaelu nie ma nic w żadnym SH, ale jest o God która jak wiadomo jest kobietą w białej szacie (tak ją sobie kultyści wyobrażali) zresztą - walka w SH1, obrazy w SH3 oraz teksty w SH1, 3 i 4. Niektórzy to nie mogę sobie wbić do główki, że jest tylko JEDNA wzmianka o Samaelu w całej serii, a TYSIĄC wzmianek o kulcie God, czyli Holy Mother, Holy Women i Valtiel Sect. Ludzię tak dużo gadają o Samaelu, bo: Dahlia o tym wspomniała i walczyliśmy z demonem w zakończeniach "Good" (gdzie po walce POJAWIAŁA się kobieta w białej szacie, czyli God) Wiem, że SH jest akurat tak zrobione, że można snuć nie wiadomo jakie wnioski, ale kochani, po pierwsze jest to: http://translatedmemories.com/ - czyli biblia SH, napisana przez Konami i drugie: dajcie mi jakiś dowodził mały czy duży, który potwierdza wasze teorię, że w SH istnieje Kult Samaela, stawiam piwo :wink: (albo Cherry Coke, jak ktoś nie pije)
Mischi pisze:Może juz otym wspominałem ale muszę przyznać, że ostatnio też odswieżam sobie serię i oglądajac film ponownie bardzo przypadła mi do gustu gra aktorska - Gans naprawdę skompletował niezły team.
Kwestia gustu :wink:
Mischi pisze:A co do roli Piramidogłowego w filmie to sam film znów nie daje jasnych odpowiedzi i tu można tylko snuć domysły - czytałem juz wiele teorii np. to że Piramidogłowy przedstawia nieznanego ojca Alessy, lub że zrodził się z poczucia winy Dahlii itp. Pozostawianie takich niedomówień ma właśnie dawać początek dyskusjom na temat filmu/gry, co zwieksza zainteresowanie produkcją (pamiętam jak kiedyś na zagraniczym formu trefiłem na temat w których ludzie przez ok. 30 stron sprzeczali się czy szpital w filmie to Brookhaven, czy Alchemilla :lol:)
Heheheh... fajnie. Pomijam ten drobny szczegół, że PH to osobita projekcja Jamesa z SH2 i nikt poza nim go nie widział :wink: Z poczucia winy Dahli mówisz? To dlaczego Dahlia przed nim nie ucieka czy nic? Ba! Ona go summonuję :lol: Mało tego, jeżeli nawet reprezentuje jej poczucie winy, to czemu zabija wszystkich dookoła, a ją zostawia? Kiepskie poczucie winy jak na Kata :wink:

Ehh, co do tego "pamiętam jak kiedyś na zagraniczym formu trefiłem na temat w których ludzie przez ok. 30 stron sprzeczali się czy szpital w filmie to Brookhaven, czy Alchemilla", to musiało być to wybitnie głupie forum, bo piszę jak byk w filmie, że to Brookhaven :wink:

(Tak na marginesie: grałeś aby przejść, czy aby zrozumieć?)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

king VERMIN! pisze:jest tylko JEDNA wzmianka o Samaelu
Czepiając się- są dwie :lol: :
Dahlia: Was it not as I said? I see it all now. Yes, everything. Hungry
for sacrifice, the demon will swallow up the land. I knew this day
would come. And what's more, the task is almost finished. There's
only two left, to seal this town to the abyss, the mark of Samael.
When it is completed, all is lost. Even in daytime, darkness will
cover the sun. The dead will walk, and martyrs will burn in the
fires of hell! Everyone will DIE!
oraz ta, którą juz cytowałam.
king VERMIN! pisze:vy, wiem, że obraz kobiety w szatach może Ci nie pasować, ale zauważ, że to z czym walczymy podczas "Bad" i "Bad+"
Powtórzę więc:
Mówiąc "przychodzi do głowy" miałam na mysli to jak gracz sobie tego God'a wyobraża, bez względu na obrazy i dokumenty.
king VERMIN! pisze:Ivy, czas chyba odwiedzic Silent Hill i odświerzyć sobie pamięć? :wink:
Nie traktuję SH wyczynowo, ani nie uczę sie go na pamięć- gram jak przychodzi mi ochota. A ta ochota przyszła po filmie XD
king VERMIN! pisze:Niektórzy to nie mogę sobie wbić do główki, że jest tylko JEDNA wzmianka o Samaelu w całej serii, a TYSIĄC wzmianek o kulcie God, czyli Holy Mother,
^^ Dobrze jest mieć osobę zorientowaną w SH do dyskusji, jednak nie musisz pisać dużą czcionką. Nie wiem czemu reagujesz tak emocjonalnie kiedy ktoś próbuje wysnuwać choćby najbardziej wywrotową teorię. Swego czasu nadyskutowałam się właśnie na temat wszelkich dziwacznych teorii dotyczących SH (żebym to ja pamiętała o co wtedy chodziło XD) i muszę przyznać,że zawsze były to topiki ciekawsze niż "Ulubiona postac", albo "Ulubiona część SH" :lol:
Może juz otym wspominałem ale muszę przyznać, że ostatnio też odswieżam sobie serię i oglądajac film ponownie bardzo przypadła mi do gustu gra aktorska
Wieśniaki do bani, Christabella do Radia Maryja, reszta mi się podobała :D Nawet Alessa była przekonująca mimo młodego wieku.
Mischi pisze:Piramidogłowy przedstawia nieznanego ojca Alessy, lub że zrodził się z poczucia winy Dahlii
A mnie sie niestety wydaje że jego obecnosć nie ma żadnych podtekstów. Gdyby atakował tylko wieśniaków można by powiedzieć,że jest katem dla fanatyków. Jednak próbuje dobrać się do Rose i Cybil, a więc on był po prostu zuy i tyle XD
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Heheheh... fajnie. Pomijam ten drobny szczegół, że PH to osobita projekcja Jamesa z SH2 i nikt poza nim go nie widział :wink: Z poczucia winy Dahli mówisz? To dlaczego Dahlia przed nim nie ucieka czy nic? Ba! Ona go summonuję :lol: Mało tego, jeżeli nawet reprezentuje jej poczucie winy, to czemu zabija wszystkich dookoła, a ją zostawia? Kiepskie poczucie winy jak na Kata :wink:
Ok ... może wyraziłem to niezbyt jasno. Chodziło mi o to, po wydarzeniach ze spaleniem Alessy Dahlia czuła sie oszukana przez Christabellę (są też spekualcje że Christabella może być siostrą Dahli - w filmie zwraca sie do niej "My dear weak-minded sister" - niestety ten cytat nie potwierdza powyższego przypuyszczenia, ponieważ Christabella jako członkini kultu może sie tak zwracać do każdego innego członka kongregacji). W Dahli pojawiły się dwa uczucia - właśnie poczucie winy że do tego dopuściła oraz nienawiść do kultu za co zrobili z Alessą. I to z tych uczuć mógł się zrodzić Piramidogłowy, który mści się na członkach kultu z "rozkazu" Dahli. Uprzedzając ewentualne pytania:
1. Dlaczego Piramidogłowy atakuje Rose i Cybil? Należy sobie przypomnieć pierwszą scenę spotkania z Dahlią, gdzie odkrywa że Sharon jest podobna do Alessy (a dokładniej myśli że to jest Alessa - "She's mine daughter!"). W tym momencie w Dahli mogło sie pojawić negatywne uczucie wobec Rose i dlatego Piramidogłowy ją zaatakował (po tym ja Rose ucieka, Dahlia wypowiada parę słów - starąłem się je zrozumieć ale mówi je dosc niewyraźnie, chociaż pojawia sie tam wyraz "hate").
2. Drugi dowód - scenka przed kościołem. Jeżeli przypatrzeć sie uważnie to w momencie kiedy ciemność ogarnia miasto Dahlia wskazuje palcem na Annę i wcale nie wygląda to jak zwykłe ostrzeżenie (patrzy na nia wzrokiem pełnym nienawiści), i chwilkę później za Anną pojawia sie Piramidogłowy.

Oczywiście to tylko przypuszczenia.

Co do sprawy Samaela - Silent Hill miało wielu bogów i jak mówi książka z biblioteki, po przybyciu kolonistów na tereny Silent Hill nastąpiła tendencja nazywania tych bogów imionami aniołów religii chrześcijańskiej - i tak jeden z nich mógł otrzymać imię Samael.

I jeszcze sprawa szpitala - ten napis wcale nie jest tak dobrze widoczny i jeśli ktoś nie zwróci uwagi to nic dziwnego że może sie pomylić.

(Dopisek do marginesu: gram, żeby zrozumieć)
Red XIII

Post autor: Red XIII »

Mischi pisze:Niedokładnie - w Silent Hill 2 są przeciwnicy, którzy ożywają gdy poświeci się na nie latarką lub podejdzie bardzo blisko (mówię to o czteronogich manekinach).
Ale w SH2 nie ma pielęgniarek - a o nich tutaj mowa.
Post się mi usunął :P . Co do Samaela - w SH1 bardzo łatwo go zabić :P .
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Red XIII pisze:Co do Samaela - w SH1 bardzo łatwo go zabić :P .
To w SH walczyło sie z Samaelem? :lol: Cholera, myślałem, że to Incubus, głupi ja...

Dobra, z wymęczyliście mnie już tym: http://shtv.livenet.pl/forum/ , ja już o tym nie piszę. Mówcie co checie, ale i tak wiem lepiej :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”