Metal Gear Solid

Zręcznościówki, strzelanki, RTSy, RGPi ; tzw. blockbustery i te mniej znane dla koneserów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Gveir, mnie nie chodzi o spartolenie MGSa mnie chodzi o to że gra sie tak zmieni że mnie nie przyciągnie, o to że niebede miał ochoty grać w nową część gdy popatrze na nią przez pryzmat starych odsłon MGSa. MGS3 miał być inny, rewolucyjny, miał dziać sie w dżungli - w terenach których dotychczas nie było.miał mieć zupełnie nowy styl rozgrywki, wszystko albo prawie wszystko miało zależeć od kamuflaży itd itp. mnie to osobiście przerazało - mój ulubiony MGS przejdzie taką wielką ewolucje, to już nie będzie ta sama gra. a okazało sie że dodali tylko kilka nowych patetntów i nic sie nie zmieniło. kamuflaże pomagaja sie maskować ale nie wszytko od nich zależy, dżungla która miała być otwarta i wielka to nic innego jak wielkie pokoje pomalowane jak las, jedzenie to rozbudowane racje z MGS1, które trzeba samemu zastrzelić itd.
to samo czuje odnośnie mgs4. jak widze trailery i to w jakich realiach przyjdzie nam grać sprawia że sie martwie o MGS4 może na wyrost i niepotrzebnie, ale tak już mam z MGSami. to dziwne bo jak teraz nad tym sie bardziej zastanawiam to tak mam chyba tylko z MGSami, ani FFy ani nowe PoPy, ani JAKi, ani KH ani żadna inna seria tak na mnie nie oddziałuje... to musi być ta wyjątkowość MGSa...
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie ma co się bać o ewolucję MGS tak mocną, że gra nie będzie już tym czym była. Po prostu, jeżeli zmian byłoby zbyt wiele, ludzie odwróciliby się od tej serii, na to nie pozwoli ani Kojima ani Sony, bo oznaczałoby nie tylko klęskę dla twórców, ale i potężną klapę finansową. Co do samych różnic, to jednak dostrzegam ich sporo między MGS a MGS3. I tak naprawdę, te gry różnią się muędzy sobą naprawdę w sposób poteżny, ale przy tym, że stary szkielet rozgrywki pozostał - najzwyklejsza ewolucja, której nie należy sie bać. A że w serii MGS w kolejnych częściach zmiany następują całkiem spore, to jednak następują stopniowo. I po raz kolejny powtarzam - dopóki Kojima dłubie przy MGS, to MGS pozostanie MGS'em. Robi go od samego początku i do tej pory nie zawiódł moich oczekiwań, anie nie sprawdziły się żadne moje obawy o to, że może mu nie wyjść, albo że przedobrzy albo przebajerzy ze zmianami. On po prostu potrafi się powstrzymać, czego dowodem jest jego pierwotny pomysł na wygląd The Boss - miała mieć jedną pierś odsłoniętą, na niej tatuaż węża, który w czasie gdy miała strzelać miał poruszać się na podskakującej piersi tak, że wyglądałoby że się śmieje... Jak powstrzymał wodze fantazji przy tym, to powstrzyma przy czym innym. A ewolucji nie ma co się bać - nawet jeśli grozi utratą tego czym się jest, nic nie może pozostać w bezruchu (zdanie ogólno - filozoficzne) :wink:
A znacznie bardziej zawsze się boję o Final Fantasy, bo po fuzji z Enixem nigdy nie wiadomo co im wyjdzie. Oby XIII te obawy rozwiało.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

http://www.youtube.com/watch?v=Ker0WQAIf88 fajowy filmik, szkoda, ze wsześniej o takim numerze nie wiedzialem... Raiden rox

nowytrailer do MGS! jakość beznadziejna... ale mamy GamePlay
1. http://youtube.com/watch?v=FfrDwejmUYU
2. http://youtube.com/watch?v=nniV_n6rXFI
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Na torrentach pojawił się film Metal Gear Solid ,a raczej wszystkie cut scenki z gry ,rozmiar 6,54 Gb
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pinhead pisze:Na torrentach
Pinhead -.-' <podnosi powiekę>
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Sephiria pisze:Pinhead -.-' <podnosi powiekę>
łohohohoh Pinhead... teraz uważaj, bo czujne oko nie mruga ;)

znalazłem nowy trailer do MGS PO - kurde aż mam ochote kupić PSP i PS3 (dla MGS4) bez gadania...
grrrrr http://youtube.com/watch?v=lO-yIi_ecbM
i tu troche inny trailer do PO http://youtube.com/watch?v=VeU2ZJOZz18 Evunia wymiata nawet na PSP :]

a co do wszystkich cut scenek w wersji filmowej - mozna kupić... jest to fanowska robota... na pewno nie kosztuje ZA DUŻO
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

O lol po co wyjechałem z tymi torrentami .teraz będde miał przewalone, ide na :504:
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Gveir pisze:Dobrze, że w ogóle się pojawił, zważywszy na to, jak pokochał Pięknego ogół :P. Ale co oni do niego mieli? Wiadomo, że to saga Snake'a (-ów?) i że to oni są najciekawsi i najlepsi, ale White Devil nie był wcale zły. Ale i tak najlepsza była MGS3
Raiden był ok, ale z drugiej strony więcej frajdy by mi sprawiło przyjemnośći MGS2 jakby się grało Snake'm. Prawda jest taka, że na Raidena psioczą FanBoye, którzy mają na avatarach właśnie naszego bohatera z MGS i z MG. Dzięki Raidenowi poznaliśmy Snake'a z innej strony, zresztą, tak to miało wyglądać :wink: Wygląd postaci nigdy mnie nie denerwuje, bardziej głos i charakter, (vide Tidus z FFX) a piszę to osoba, które ma i przerobiła wszystkie MGS'y, a MG ma na dysku :wink: Cóż, MGS to moja ulubiona seria, tak samo jak seria Silent Hill i Final Fantasy.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

king VERMIN! pisze:Raiden był ok, ale z drugiej strony więcej frajdy by mi sprawiło przyjemnośći MGS2 jakby się grało Snake'm. Prawda jest taka, że na Raidena psioczą FanBoye, którzy mają na avatarach właśnie naszego bohatera z MGS i z MG. Dzięki Raidenowi poznaliśmy Snake'a z innej strony, zresztą, tak to miało wyglądać :wink:
Prawda, grało się znacznie lepiej przez ten krótki czas Snake'iem, ale Raiden był wstawiony po to, aby gracz na kilka rzeczy spojrzał z zupełnie innej perspektywy - na całą fabułę, na Snake'a właśnie, a także żeby przekazać sporo przemyśleń i wartości jakie chciał pokazać Kojima. A chociaż za pierwszym razem, kiedy zacząłem grać Raiden'em, to też mnie krew zalała srogo - ale po dłuższej chwili grania przeszło, Raiden okazał się całkiem ciekawym osobnikiem, ukazanie fabuły z jego perspektywy było naprawdę ciekawym pomysłem (co nie zmienia faktu, że wolałbym grać Snake'iem).
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

To samo u mnie. Jak zobaczyłem, że nagle gram Raidenem to podcięło mnie poprostu. Ale z godziny na godzinę, powloli przekonałem się do naszego bishonena, bo jednak Snake wydawał się bardziej imponujący z jego perspektywy. Ogólnie psioczenie, że MGS2 jest słaby z powodu na Raidena, w ogóle do mnie nie przemawia. Snake dalej jest główną postacią, tyle, że widzimy go z innej perspektywy :wink:
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Francuzcy fani gry METAL GEAR SOLID od około 2004 roku pracują nad filmem Metal Gear Genesis
Otóż, od niedawna pojawił się w sieci pierwszy 20-sto minutowy epizod filmu pod tytułem A new life...


A to ogólny zarys tego o czym będzie opowiadał film:

"Dwa lata po akcji w Zanzibarze, grupa dzieci żołnierzy, dokonuje rebelię przeciwko członkom drużyny FOXHOUND, która sprawuje nad nimi kontrolę. Niesamowicie zorganizowani, zajmują tajną placówkę naukową formalnie kontrolowaną przez armie USA. Grożą, że ujawnią jeden z największych sekretów amerykańskiej armii jeśli - projekt Metal Gear, jeśli Solid Snake nie zostanie im dostarczony.

Ich celem jest stworzenie armii klonów Snake'a aby wypełnić marzenie Big Boss'a i wkońcu dokonać własnej zemsty. Ale jest coś jeszcze, czego nawet oni nie wiedzą?"
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Co do tego, to już powstało kilka amatorsko wykonanych, ale w pełni profesjonalnych pod względem wykonania i treści filmów fanów MGS, w tym jeden nawet wykonany w pełni kamerą i technologią cyfrową, co do tej pory cechowało takie produkcje, jak np: Zemsta Sithów czy Vidocq, a to naprawdę wysoka liga, a tu produkcja domowa. Sporo jest uzdolnionych fanów MGS i oby było ich jak najwięcej.
king VERMIN! pisze:Ogólnie psioczenie, że MGS2 jest słaby z powodu na Raidena, w ogóle do mnie nie przemawia. Snake dalej jest główną postacią, tyle, że widzimy go z innej perspektywy :wink:
Bo to Snake jest legendą, on jest tym z kim gracz się identyfikuje, a tu widać Snake'a nagle nie jako przedłużenie gracza, a pokazane z perspektywy kogoś, kto tylko o nim słyszał, ma błędne wyobrażenie i przekolorowuje - i to przesłanie o ludzkości Snake'a jest najważniejsze. Mimo że legenda to człowiek i to zmęczony już, ale wciąż walczący o to w co wierzy i dlatego że jest takim stworzonym. I dlatego Raidena lubię - bo prawidłowo pokazał mojego ulubieńca z zupełnie innej, realistycznej perspektywy. No i ma zadatki na niezłego madafakę :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

6min trailer z TGS http://www.youtube.com/watch?v=rT34eEcEICI ^_^

a ten młody Snake na koncu..stary Snake w przebierance? hhmm... we'll see:]

http://www.gamespot.com/events/tgs2006/ ... es;title;0 nowe info
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:6min trailer z TGS http://www.youtube.com/watch?v=rT34eEcEICI ^_^
Hmm, miks tego z gameplayem i kilku nowych scenek. No i czyżby ostatnie sceny (pomijając to że srak tam ptaczył :D ) sugerują, że to wcale nie będzie ostatnia gra o Snake'u... Hurra!! XD Młody klon? Reaktywacja Les Enfants Terribles? W końcu się przekonamy, ale osobiście czuję że widmo końca serii jest lekko... odgonione, jak porządną sztachetą, co już wcześniej potęgował widok Raidena - Cyborg Ninj'y.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne gatunki gier”