Manga & Anime

Wszystko co kojarzymy z kulturą: sztuka, język, subkultury & more

Moderator: Moderatorzy

Xellos

Post autor: Xellos »

Ja ostatnio zbieram mangę Naruto i muszę przyznać że jest świetny..., a tak to starsze anime jak Sleyers czy Dragon Ball.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Slayers i DB nie są aż takie stare :P Bez przesady :) Heli nie znosiłem, ale żadnego odcinka nie przegapiłem :) Zawsze liczyłem, że coś ją w końcu rozjedzie :) Hmmm... Naruto o wiele lepszy jest jako anime (ale tylko początek, w końcu w anime walka Hinaty z Nejim wyglądała dużo lepiej. A jak Hinata wspaniale walczyła i jest tak słodziutka, iiiiiiikkkkkkkkkkk...). Skończę swojewywody bo Yubari za chwilę dostanie szału :)
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Erelen_Galakar pisze:Naruto o wiele lepszy jest jako anime
Zależy. Gaara o wiele lepiej wygląda w mandze niż w Anime. Jak go zobaczyłem jak wygląda to myślałem że spadne z krzesła :P Ciekawe jak Kimimaro wygląda w mandze...
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Xellos pisze:Ja ostatnio zbieram mangę Naruto i muszę przyznać że jest świetny...,
Jak to mawiają "o gustach się nie dyskutuje".
Erelen_Galakar pisze:Slayers i DB nie są aż takie stare
Leciwe są w porównaniu. Dlatego nazywa sie je niekiedy "klasyką gatunku".
Rynek mangi i anime w jap. jest tak niewiarygodnie rozwinięty i co chwila tworzone są nowe tytuły, że już piecio-sześcioletnie mangi nazywa się tam (zapewne) "starszymi". Nie oszukujmy się. To do nas tak wolno to dociera po prostu.
Skończę swojewywody bo Yubari za chwilę dostanie szału
Niby dlaczego bym miała?
Xellos

Post autor: Xellos »

Izrail pisze:Erelen_Galakar napisał/a:
Naruto o wiele lepszy jest jako anime


Zależy. Gaara o wiele lepiej wygląda w mandze niż w Anime. Jak go zobaczyłem jak wygląda to myślałem że spadne z krzesła Ciekawe jak Kimimaro wygląda w mandze...
Niom najpierw tylko miałem mangę teraz też oglądam anime, przyznam, że Gaara naprawdę wyglądał nieporównywalnie gorzej.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Lodoss króluje :grin: Manga i anime są super. Z niecierpliwością wyczekuję na Pirotess :lol Jest świetna i nikt jej nie pobije :) I nie wiem co można mieć do tych uszu? Tak właściwie to nie wiem jak Deedlit i Pirotess się mieszczą w drzwiach, ale to drobny szczegół :P Co do słodyczy takiej jak w Card Captor to znieść nie mogę i takie słodkie wieeelkie oczy mnie strasznie denerwują !
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Jak oglądam artyu z Card Captor Sakury to mi sie zęby psują od słodyczy- maksymalna ilość cukru, jaką moje mroczne :lol: serce moze na siebie przyjąć to chyba posiadają postacie Chrno Crusade- widok słodkiej Azmarii, która z anielska miną unosi sie nad ziemią na swych wanielskich skrzydłach da się znieść ale to absolutny limit przesłodzenia... A tak w ogóle, to polecam tę serię- świetna muzyka i dziwaczny klimat.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Jak nie można znieść słodkiej Sakurki, uważaj bo znajdziesz się na mojej czarnej liście. Ona jest taka slodka, miluśka, cudowna z poczuciem humoru, i wszystko ma iiiiikkkkk. Poza tym, z tego co pamiętam to następny tomik Lodossa jest już ostatnim :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ivy pisze:Jak oglądam artyu z Card Captor Sakury to mi sie zęby psują od słodyczy- maksymalna ilość cukru, jaką moje mroczne
No to Ci Erelen nie daruje "Run Ivy, run!".
Erelen_Galakar pisze:Jak nie można znieść słodkiej Sakurki, uważaj bo znajdziesz się na mojej czarnej liście
Dopisz i mnie, bo ja nie trawię Sakury (tylko w TRC).
Erelen_Galakar pisze:Ona jest taka slodka, miluśka, cudowna z poczuciem humoru, i wszystko ma iiiiikkkkk.
Taka Yuna... :513:
Poza tym, z tego co pamiętam to następny tomik Lodossa jest już ostatnim
Dzięki jpf. Ufff. 8)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Jak nie można znieść słodkiej Sakurki, uważaj bo znajdziesz się na mojej czarnej liście. Ona jest taka slodka, miluśka, cudowna z poczuciem humoru, i wszystko ma iiiiikkkkk. Poza tym, z tego co pamiętam to następny tomik Lodossa jest już ostatnim
Słodka, miluśka, iiiik- Rany, jak próbowałeś mnie przekonać, że Sakura jest fajna, to wiedz, że popsuł mi się kolejny ząb od tych słodyczy :) Ale nie dopisuj mnie do czarnej listy! :) Ja po prostu nie lubię rzeczy, które są słodkie i milusie- nie znosze rozmodlonych aniołków, ani słodkich laleczek z magicznymi różdzkami w rękach, wielkimi oczami, nie lubie różu i tekstów w stylu "na zawsze skapani w świetle księżyca" ... W wyborze anime i mangi kieruję się fajnym klimatem i designem postaci, szerokim łukiem omijam magical girls i infantylne opowiastki o miłości.
nie mówię tu ze Sakura jest zła- widziałam sporo artów, oglądałam openingi do anime, czytałam trochę o serii-ale nie wypowiadam się o tym tytule konkretnie, bo nie mam do tego podstaw.
Ostatnio zmieniony czw 10 mar, 2005 13:48 przez Ivy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ivy pisze: szerokim łukiem omijam magical girls i infantylne opowiastki o miłości.
A ja lubię Sailor Moon. Zwłaszcza z polskim tłumaczeniem... i Magiczne zwierciadełko też lubiłam...O. ;)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Sailorki lubie, bo obok "Sary małej księżniczki" i "Candy Candy" to było pierwsze anime, jakie w życiu oglądałam. To jednak tylko sentyment, nie zniosłabym chyba tego serialu teraz :)
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Podobno o gustach się nie dyskutuje, więc nie ma co się sprzeczać jaka manga/anime jest najlepsza, a która jest "be" i niedobra (w końcu fanów m&a w polsce jest mało, a jak jeszcze byśmy się powybijali z powodu Sakruy to by był szczyt głupoty :D). Co do Record of Lodoss War, to są trzy mangi, jak na razie w Polsce jest ta najkrótsza, jest szansa, że pojawią się dwie pozostałe, zależy to od ilości sprzedanych egzemplarzy. Trzeba więc mieć nadzieję :)
PS. Ivy i tak zapóźno :) Już na niej jesteś :D
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Erelen_Galakar pisze:Ivy i tak zapóźno Już na niej jesteś
No to ukaże cię w imieniu Księżyca! :twisted: Jeszcze parę osób na twojej liście i zostaniesz samotnym obrońcą wszystkiego co milusie :)
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Nie każdy musi lubić "ślicznusie paniusie" ze skrzydełkami i bóg wie co tam jeszcze. Co prawda w anime często występują takie słodkie postacie ale musi być jakiś limit (break :lol: ) Po za tym zauważyłam że zawsze polubię czarny charakter :twisted: ( może istnieją wyjątki- Wagnard :o )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”