Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Bryanfury pisze:Ascetic door otworzysz , wchodzac na obszar na tym screnie : i obiegniesz go tak jak jest pokazane .
Przy czym musisz mieć klucz od badacza wyrmów z Cerobi Steppe - pokonaj Vyraal'a i po odebraniu nagrody idź do tej samej lokacji i obadaj wszystkie młyny w niej. Przy jednym włączy się scenka i dostaniesz klucz do Ascetic Door.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Post autor: demoskinos »

Bryanfury pisze:
demoskinos pisze:[ Dodano: Nie 30 Mar, 2008 19:41 ]
siema jak otworzyć drzwi Ascetic’s Door w Sochen Cave Palace
Ascetic door otworzysz , wchodzac na obszar na tym screnie : Obrazek i obiegniesz go tak jak jest pokazane .
wiem ale zaraz za tym obszarem są kolejne drzwi których otworzyć nie mogę. na to jest jakiś quest czy co?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

demoskinos pisze:wiem ale zaraz za tym obszarem są kolejne drzwi których otworzyć nie mogę. na to jest jakiś quest czy co?
Przedtem musisz zrobić kółko w kierunku wskazówek zegara w górnej części Sochen Cave Palace, gdzie przechodzisz przez pokoje otwierając drzwi...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Post autor: demoskinos »

siemka mam kolejne pytanie co prawda zapewne była już mowa o tym ale przeszukanie 150 stron forum to nie lada wyczyn. Dopada mnie nieustanny brak kasy. Aby ją zdobyć zabijam i sprzedaje. Więc proszę powiedzcie mi gdzie i jak najszybciej sie dobrze dorobić. jeśli była o tym mowa proszę o link
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Na Youtubie można znaleźć bardzo wiele przydatnych żeczy :D ale odkrycie nie?
http://pl.youtube.com/watch?v=keoIqRhT4 ... re=related ten filmik pokazuje najlepszym moim zdaniem sposób na szybkie zdobywanie kasy. Chainujesz dark lordy w miriam. Jedynym problemem może być pokonainie zaromusa no chyba, że masz holy lance, albo excallibura. Wtedy szkieleciki padają po jednym strzale. Aha, jeśli masz jakiś problem ze znalezieniem tego miejsca to zajrzyj tutaj
http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=62 ... 120&PAGE=1


Jest jeszcze jedno dobre miejsce na zarobienie kasy. Mianowice, w feywood w lokacji na południe od tej, w której walczy się z refesią możesz chainować takie duże "sowy" :grin: i sprzedawać to co zostawiają.
Mimo wszystko polecam raczej ten pierwszy sposób. Szybciej, łatwiej, przyjemniej 8)
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

metalrevan pisze:Jest jeszcze jedno dobre miejsce na zarobienie kasy. Mianowice, w feywood w lokacji na południe od tej, w której walczy się z refesią możesz chainować takie duże "sowy" :grin:
Mirror Knights :P Tłucz i czekaj aż wypadną Mirror Mail (przy czym sam się możesz dzięki temu w komplet zaopatrzyć) i sprzedawaj - przy chain około 150 jest już tego dużo i kasa leeeeeci.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

kasa

Post autor: demoskinos »

Siema chłopaki poszedłem za waszą radą i teleportowałem sie do golmore jungle a stamtąd prosto do feywood. i biegam za tymi sowami w obszarze gdzie występują czyli między reflesią a obszarami gdzie trzeba było aktywować te "ołtarze" i z przykrością muszę stwierdzić że ich jest tram tyle co pies napłakał. Wychodzą raptem po 2-3 z 3 respawnpoint. i cochwilę musze wychodzić na następną lokację aby się odnowiły. Więc czy napewno chodziło tu o mirror knights? Bo tych owadów- preying mantis jest od zatrzęsienia.

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 20:34 ]
już mam. a tak w roli ścisłości to owe mirrorknights są na północnym-zachodzie. coprawda na połódniu też są ale wyskakują tylko z jednego respawn pointu i można złapać tam max 20 hain no chyba że ktoś jest zatwardziały. Dzięki za info tak pozatym
Valentine

Post autor: Valentine »

http://youtube.com/watch?v=keoIqRhT4P4

Tutaj jest przedstawiony bardzo szybki sposob zdobywania kasy ktory naprawde dziala. Odkad zaczalem go uzywac przestalem wogole uzywac Steal i nie martwilem sie wogole o gotówkę.
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Bronie.

Post autor: demoskinos »

Siema chłopaki wiem że może już przynudzam tymi moimi pytaniami ale chce mieć wszystko na max. Wiem że na bank to na forum było więc jeśli wiecie to poprostu dajcie linki bo zostało mi ało czasu a chce jeszcze cooś dziś zdziałać. Chodzi o to że chce zdobyć jakieś spoko branie. Te z górnej półki oczywiście. prosze o pomoc jak zdobyć na przykład: Wyrmhero Blade,Sagittarius,Scorpion Tail,Masamune,Yagyu Darkblade,Ultima Blade, którekolwiek z tych broni tak aby mieć komplecik dla 3 postaci.
Oserek

Post autor: Oserek »

Wyrmhero Blade, raczej sobie odpuść, żeby je mieć trzeba sprzedać Omega Badge (dostajesz po zabiciu Omega MK XII), Godslayer Badge (po zabiciu Yiazmata) i Lu Shang's Badge (nagroda za wykonanie questu z łowieniem ryb), więc ta broń w sumie jest nieprzydatna - owszem, staty ma świetne, ale po co ci skoro żeby ją zdobyć trzeba zabić tych najtrudniejszych bossów.

Sagittarius - trzeba sprzedać na bazarze następujące itemki:

Beastlord Horn x3
-można ukraść od Fenrira (boss z Pharos)
-można ukraść od Catoblepasa (mark hunt)

Moon Ring x3
-wypada z Ash Wyrm (The Mopsphoran Highwaste)
-dostajesz za wykonanie mark hunta Ring Wyrm

Sagittarius Gem x4
-kradzież od Flan (Barheim Passage)
-kradzież od Oilings (The Stillshrine of Miriam)
-kradzież od Slime (Zenritan Caverns)

Żeby zdobyć Scorpion Tail, trzeba sprzedać na bazarze:

Charged Gizzard x3
-wypada z Thunderbuga (Henne Mines)

Wyrm Bone x3
-kradzież/wypada ze Skulwyrma (Zenritan Caverns)

Scorpio Gem x4
-kradzież od Gargoyle Baron (Giruvegan)

Masamune możesz uzyskać wykonując mark hunta "Ancient Man of Mystery" lub poprzez bazar, jednak itemki które trzeba sprzedać są bardzo rzadkie.

Yagyu Darkblade, chyba najłatwiejsze do zdobycia z tych co wymieniłeś. Wypada z rzadkiego potwora Bombshell, który występuje na moście, na południowy-zachód od Save Pointu w Lhusu Mines

Ultima Blade możesz wyciągnąć ze skrzynki w Pharos Umbra, lub sprzedać w bazarze następujące przedmioty:

Adamantite x2
-nagroda za mark hunta Orthos
-kradzież/wypada z Adamantitans (jeśli mnie pamięć nie myli występują one na Tchita Uplands)

Death Powder x2
-wypada z Bogeys (Zenritan Caverns)

Gnoma Halcyon x1
-kradzież/wypada z Gnoma Entite (Dalmascan Sands)

Z innych w miare łatwych broni to tak:

Ragnarok - Za pokonanie mark hunta Ixion
Deathbringer - najłatwiejsza to chyba skrzynka w Feywood, ale są też inne sposoby
Gungir - wypada z Bune w Pharos
Dragon Whisker - skrzynka w Cerobi Steppe, albo w Pharos

Mam nadzieje że pomogłem :)
Ostatnio zmieniony ndz 06 kwie, 2008 20:36 przez Oserek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

Post autor: demoskinos »

Wow dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź z pewnością wszystkie informacje mi się przydadzą i jeszcze dziś zabiorę się do zbierania itemów. Thx stary... kawał dobrej robot
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

Ultima Blade można łatwo zdobyć w podziemiach Pharos , na pietrze Umbra . Tu masz mapke gdzie się znajduje : http://www.ff12maps.com/#map:subterra/u ... /undefined
druga mozliwosc to zdobyc ją na Bazarze , Masamune dostajesz w nagrode za pokonanie Gilgamesha albo na bazarze , Yagyu Darkblade upuszcza rare game Bomb Shell .

Ja mam pytanie odnośnie statystyk postaci , od czego zależy ich wzrost , np. Vanowi najcześciej z każdym levelem wzrazta strength (uzywa pistoletów) choć wolałbym żeby zwrastał mu speed , a Ashe magic power ( uzywa miecza ), od czego to zalezy ???
Czy może na 99 lvl każda postać ma z góry określone staty i każdy ma tak samo ??
bo wiem ze na 99 lvl z HP i MP jest róznie , a postacie obecnie mam na 90 lvl .
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Bryanfury pisze:Ja mam pytanie odnośnie statystyk postaci , od czego zależy ich wzrost , np. Vanowi najcześciej z każdym levelem wzrazta strength (uzywa pistoletów) choć wolałbym żeby zwrastał mu speed , a Ashe magic power ( uzywa miecza ), od czego to zalezy ???
Czy może na 99 lvl każda postać ma z góry określone staty i każdy ma tak samo ??
bo wiem ze na 99 lvl z HP i MP jest róznie , a postacie obecnie mam na 90 lvl .
To już jest z góry ustalone, jak przyrastają statystyki - każda postać ma je zdefiniowane i samemu nic się w nich nie namiesza, chyba że ekwipunek je podnosi. HP i MP przyrastają też zależnie od postaci, ale tu jest element losowy, każda postać ma minimum i maksimum jakie może dostać na dany poziom i dostajesz co poziom wartość z tego przedziału do swoich statystyk.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
devil666

Post autor: devil666 »

Bryanfury pisze:
Ja mam pytanie odnośnie statystyk postaci , od czego zależy ich wzrost , np. Vanowi najczęściej z każdym levelem wzrasta strength (używa pistoletów) choć wolałbym żeby wzrastał mu speed , a Ashe magic power ( używa miecza ), od czego to zależy ???
każda postać z góry ma wyznaczona broń która sie najlepiej posługuje(Vaan- miecz 1H; bash-miecz 2h lub axe; ash- rod lub miecz 1h; penelo-dager; fran-łuk; balthier-gun) dlatego im tak staty rosną (np. czyli: Vaan ma micz i jest z nim dośc szybki to potrzebna jest mu większa siła)
Awatar użytkownika
demoskinos
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: sob 29 mar, 2008 14:23
Lokalizacja: zamch

questy

Post autor: demoskinos »

mam pytanko. sprawa jest dosyć dziwna. Jestem już na końcu gry i postanowiłem zdobyć wszystko co sie da. Zająłem się właśnie robieniem questów i robie hunta rank II Enkelados. Który powinien być w tym obszarze a go nie ma... ma ktoś jakiś pomysł? http://www.gry-online.pl/s024.asp?ID=62 ... 870&PAGE=1
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”