Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Kiedy widzisz, że Yiazmat szykuje cyklon, fajnie jest zmienić postaciom zbroje na Windbreakery (1/2 wind dmg) - tylko trzeba mieć dobry refleks i nie spać przed ekranem, bo boss jest szybki. ;) Windbreaker kupisz m.in w Rabanastre. Jedyny problem polega na tym, że poza tym zbroje są słabe (light armor), więc jak tylko cyklon się przewali, lepiej zmienić z powrotem na Maximiliany czy co tam innego. :)
Przydają się jeszcze hełmy zwiększające HP - sam zobacz, co masz w ekwipunku.
A najlepszymi akcesoriami w tej walce i tak są bubble belty - oszczędność czasu i gwarancja, że boss nie walnie atakiem za 6000 w postać z 5000 HP, która nie zdążyła się zabezpieczyć.

Powodzenia, końcówka jest najgorsza, ale już niedużo Ci zostało. :]
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Bubble belty mam i to 6 sztuk :) uznałem że dobrze by było gdyby miała je cała drużyna w razie czego i jak na razie się bardzo przydały :)
Co do tych Windbreakerów to zaraz się udam i kupię, poszukam też jakieś inne akcesoria które się mogą przydać.
Jeszcze raz dzięki ogromne Lenneth za pomoc :)



PS. Odwiedziłem jakieś inne forum "maniaków FF" żeby sobie porównać taktyki i takie tam. Nie pamiętam adresu ale to nie ważne. Najlepsze jest to że jak spytałem czy ktoś wie gdzie znaleźć Fafnira, tzn. jak do niego dojść to uzyskałem odpowiedź, cytuję:
"Fafnir? A kto to taki? Chyba ci się gry pomyliły..."
Myślałem że padnę ze śmiechu :D

[ Dodano: Czw 16 Sie, 2007 18:03 ]
Uff jeszcze dwa i pół paska HP u Yiazmata i koniec będzie ale się strasznie rozbrykał już :?
A teraz jeszcze jedno pytanko z serii a co zrobić żeby:
Gdzie znajdę tego Negalmuura :) :?:
W jakiej lokacji się pojawia i czy wie ktoś co zrobić coby się pojawił :?:
kontrat

Post autor: kontrat »

1. Czy skrzynka z Zodiac Escutheon znika na zawsze po jej otworzeniu (tzn czy trzeba loadowac gre od nowa) ? Czy raczej mozna zrobic patent taki jak z Excaliburem i wrocic po przejsciu 2 lokacji ? Wogole nie wiem dlaczego ani razu nie pojawila sie w lokacji w kotrej ma byc, pojawia sie losowo ? Jakie jest prawdopodobienstwo w % ?

2. Jak i gdzie zdobyc brave suit i czy jego zdobycie nie wyklucza znalezienia w skrzynce Zodiac Escutcheon ?
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Yiazmat padł :D:D:D Jestem bardzo happy :D

A tego Negalmuura znalazłem. Ktoś widziałem że też o niego pytał więc dla wyjaśnienia:
Żeby się pojawił musisz zabić wszystkie stworki w lokacji Stilshrine of Miriam/Ward of the Sword-King, potem wyjść i wrócić. Jeśli się nie pojawi próbować do skutku. I upewnij się że wszystkie potworki poległy bo inaczej Nagalmuur się nie pojawi.

Powodzenia w szukaniu :)

[ Dodano: Sob 18 Sie, 2007 14:36 ]
Mam pytanko. Mianowicie czy w FFXII występuje coś takiego jak New Game Plus :?:
Gdzieś trafiłem na takie hasło i nie wiem teraz gdzie to było i czy dotyczyło FFXII czy innego :?
kontrat

Post autor: kontrat »

tarcze juz mam - pojawiala sie losowo ale pozostaje kwestia armorow:

1 napiszcie prosze jaki jest najlepszy mozliwy armor w grze i gdzie go mozna zdobyc/kupic

2 jaki armor daje najwiecej do speed ? (pomijam cat ear cos tam bo musze miec zalozony emroided tippet) wiekszy speed jest mi potrzebny do zwiekszenia dmg z sagittarius bow
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

kontrat pisze:1 napiszcie prosze jaki jest najlepszy mozliwy armor w grze i gdzie go mozna zdobyc/kupic
Grand Armor - Wypada z Helvinka (rare game w Necrohol of Nabudis)
Grand Helm - Wypada z Tower (rare game w Pharos at Ridorana/Third Ascent)
kontrat

Post autor: kontrat »

a brave suit ? oplaca sie go zdobywac ?

i

czy jest cos co daje wiecej do speed niz celebrant's mitter ? (czapka)
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

jak chcesz miec Auto-Bravery to sie oplaca.ale def nie jest najwyzszy

nic juz wiekszego speeda Ci nie da
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

wracajac do yiazmata pod koniec walki najlepiej zeby jedna postac miala Fomalhouta i dark shoty wtedy kazdy strzal zabiera mu ok. 5500 hp lub Yagyu Darkblade razem z genji gloves
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

papaj000 pisze:wracajac do yiazmata pod koniec walki najlepiej zeby jedna postac miala Fomalhouta i dark shoty wtedy kazdy strzal zabiera mu ok. 5500 hp lub Yagyu Darkblade razem z genji gloves
dzięki ale już go pokonałem :) poza tym nie mam ani Yagyu Darkblade ani i genji gloves :?
skąd to wytrzasnąć :?:
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Na Genji Gloves już za późno, można go było ukraść od Gilgamesha. Yagyu Darkblade zostawia Bombshell w Lhusu Mines (rare game).
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

mati90 pisze:Na Genji Gloves już za późno, można go było ukraść od Gilgamesha. Yagyu Darkblade zostawia Bombshell w Lhusu Mines (rare game).
Dzięki mati nie wiedziałem że taki cenny przedmiot można mu ukraść :? Mnie co chwile wyskakiwało że nie można ukraść więc dałem sobie spokój :?
Ale dzięki bo na przyszłość będę pamiętał :)
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Venom pisze:Dzięki mati nie wiedziałem że taki cenny przedmiot można mu ukraść :? Mnie co chwile wyskakiwało że nie można ukraść więc dałem sobie spokój :?
Można go okradać kilka razy, zależnie od ilości jego HP.
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

A to już dla mnie nowość...
Nie wiedziałem że tak to wygląda ale dzięki za info :)

[ Dodano: Pon 20 Sie, 2007 17:25 ]
Mam sprawunię :)
Zaczynam grać od nowa w fajnala XII i mam problemy z questami. Nie chciałbym czegoś pominąć a znalazłem opis questów ale tylko po angielsku :? A mój angielski jest no, ten tego, kiepski delikatnie mówiąc :? więc jakby ktoś mógł mi podać opis wszystkich questów albo chociaż podać link do takiego opisu ale po polsku byłbym wdzięczny :)

[ Dodano: Pon 20 Sie, 2007 17:29 ]
mati90 zgłoś się :)
mam ustalić z tobą szczegóły odnośnie rewanżu z Yazmatem na zgniłe pomidory :D
kontrat

Post autor: kontrat »

1. od jakiego momentu w grze Omega odlatuje z way stone XXV w Giruvegan ? Chcialbym juz z nia walczyc a ciagle blokuje mi przjescie

2. Wiem ze to bylo ale ktos moze mi jeszcze raz podac tereny przez ktroe trzeba dojsc do Fafnira ?
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”