Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Vincent3run
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 21:24

Post autor: Vincent3run »

Co do ilości ciosów podczas ataku, to czy w ogóle będzie combo zależy od broni jakiej się używa (nie wliczając Wyrmhero Blade, najwięcej ma Masamune, 80%), a ilość zależy od hp (czym mniej, tym więcej ciosów). Genji Gloves też wpływają na combosy, ale zapomniałem w jaki sposób (napewno korzystny).

EDIT:
Mała pomyłka, Masamune ma 40%, nie 80.
Ostatnio zmieniony śr 30 lip, 2008 13:26 przez Vincent3run, łącznie zmieniany 2 razy.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

dobra, bez bredni panowie - kombro broni to jedna(1) liczba, którą każda broń ma inną, mnoży się ją przez 0.7(1.7 z genji gloves) i otrzymujemy szanse na multi hit. Ilość ciosów to inna rzecz. Max 12 ciosów wyciągniesz mając poniżej 6.25%HP, Max 6 ciosów osiągniesz mając więcej niż 25%HP.

MASAMUNE MA 40%, 80% ma wyrmhero blade + 100ct proszę, lamerzy, przestańcie tutaj pisać takie brednie o jakiś niestworzonych rzeczach. To temat do pomocy a nie do "nie wiem ale może tak jest".

BTW. kase przed lhusu mines zdobywa się poprzez okradanie warewolfes, wysyłasz 2 postacie do okradania, 3cią stoisz + uciekasz do save jak umrą, każda udana kradzież to +460gil...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Rusty pisze:MASAMUNE MA 40%
Ma 28%. 76% z Genji Gloves.
Rusty pisze:80% ma wyrmhero blade
56%. 100% z Genji Gloves. Przykro mi - ale to są dokładne, potwierdzone informacje. O czym z resztą pisałem już nie raz i w tym temacie jak i tym o broniach w FFXII. Co do reszty - masz rację.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

nie wiem skad masz te niby dokladne info,ale Masamune ma 40%,a Wyrmhero 80%.to sa dane z poradnika Game Mechanics z Gamefaqs i z oficjalnego poradnika Piggyback.chyba nie klamaliby wszedzie nie?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

gveir - napisałeś to co ja czyli że mnoży się przez 0.7 albo 1.7 zatem czemu ci przykro? btw 40 x 1.7 = 68 :)

shimon - gveir po prostu pomnożył bazowe współczynniki tych broni i wyszły takie liczby, ale faktem jest że bazowe wartości są takie jakie podaliśmy.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie panowie - Weapon Meachanics na GameFaqs ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

The GMFAQ provides us with a neat chart with combo/critical percent chances.
It also says that the stated values are multiplied by 1.8 with the Genji
Gloves equipped and by 0.7 without... so I have done the calculations and
provided a chart here to reflect those values....

zatem pan wyreczyl wszystkich i pomnozyl all przez te liczby ktore podalismy, nie?

"The Wyrmhero Blade is at 80% before the 0.7-or-1.8 multiplier"

gveir - bez obrazy, ale czytaj dokładniej :)

szczerze... nie zwracam uwagi na to z kim rozmawiam. btw. tego nie wiesz czy jestem alfą i omegą, patrz lepiej na swoją wiedzę.
Ostatnio zmieniony śr 30 lip, 2008 11:17 przez Rusty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Rusty, nie wiem czy bolą Cię ich mody, ale daruj sobie pouczanie kogokolwiek. Nie jesteś alfą i omegą....Owciu. Koniec OT i radzę się dostosować.
mardok12

Problem Mam znalesc texture ... na samym poczatku gry

Post autor: mardok12 »

Siema jestem nowy przeszedłem FF 9 i to dla mnie piękna cześć ..
chciałbym sie dowiedzieć ..
w co najlepiej rozbudować naszych pierwszych bohaterów . .. bo zauważyłem ze jest coś takiego jak licencja czy coś takiego (bardzo fajne)
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Ciężko coś konkretnego poradzić w takie sytuacji. Każdą postać można rozwinąc w cokolwiek. Nie ma tu czegoś takiego jak w FF X gdzie każda postać miała sitkę po której sie poruszała i to od tego zależała jej profesja (przynajmniej na początku, później to nie miało już tak duzego znaczenia-teleport i spheres i takie tam). W ff XII sytuacja jest trochę odmienna, każdą postać możemy wysłać gdziekolwiek od początku. Nie mamy z góry naznaczonych obowiązkowych profesji.
Ok, podam ci kilka porad, których ja się trzymałem:
Nie ma sensu inwestować cennych punktów w licencje na bronie(to ta siatka na dole), których i tak nie będzięmy posiadać, bądź jeszcze nie mamy. Licencje na sprzęt wykupuj dopiero wtedy gdy takowy zdobędzięsz.
Jeśli chodzi o rozwój postaci to możesz olać "technics", podczas gry nie korzysta sie z nich zbyt często. Ja nie używałem ich prawie wcale. Warto natomiast zainwestować w magię, przedewszystkim białą i zieloną. Postacie powinny umieć się nawzajem uzdrawiać i nakłądać pozytywne statusy. Przynajmniej ze dwie np Ashe i Fran. Jeśli chcesz rozwijać postacie pod względem wytrzymałosciowym to kieruj się w lewo na górnej siatce. Znajdziesz tam dodatkowe ilości pkt HP.
Zresztą uwierz mi, cała zabawa polega na tym, gdy samemu odkrywamy license board. Odkrycie np HP+500 może dostarczyć sporo entuzjazmu :D a dojście do quicking już w ogóle.
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
mardok12

Problem Mam znalesc texture ... na samym poczatku gry

Post autor: mardok12 »

siema nie mogę znaleźć Texture taki stworek jakby pies tylko kolorowy ... wiecie gdzie go znajdę jak możecie jak najdokładniej opisać i najłatwiej żebym zrozumiał
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

mardok12 pisze:Texture
Jeśli chodzi Ci o Hunta i potworka "Thextera" to tu ->
Obrazek
czyli Dalmasca Westersand (zachodnie wyjście z Rabanastre -> pierwsza lokacja).

Polecam stronę http://www.ff12maps.com aby uniknąć wszelkich pytań w przyszłości...
mardok12

Post autor: mardok12 »

ziomus sluchaj no i co niema tego moba ... kurde cos jest nie tak .. .bo jak biore hunt jak wcisne kwadrat wchodze w obcjie i jest hunt .. to mam wpisanego ... tego thexture czy jakos tak ale jak pisze cos w stylu info map i kwadrat to klikam i pokazuje mi na bar w miescie
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

To ci pokazuje zleceniodawcę. W ogóle byłeś u niego?
foocus
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pt 18 lip, 2008 20:35

Post autor: foocus »

Nie mogę znaleźć Marylitha. Przeszukałem całe Zertinan Caverns, następnie poszedłem do lokacji, w której miał być, ale po nim ani śladu. Wie ktoś ocb? :>
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”