Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nigdzie - to loot z Bazaru ->

http://www.k-ff.com/phpbb2/search.php -> "zaznacz wyniki jako Posty" -> klik i już masz - było w tym temacie setki razy o tym co/dzie/jak z Gemsteel... :roll:
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

lv99 red chocobo rzuca gemsteel dosyć często, jak zobaczysz jednego takiego, to go bij. btw 1/256 szansy na spawn ma :)
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Co trzeba zrobić żeby na Cerrobi Steppe pojawił się Aspidochelon bo latam juz tam godzine i nie moge go spotkać?
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

a dołączyłeś do klanu łowców? Jak nie to nigy ci sie nie pojawi

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2008 15:36 ]
Obóz łowców znajduje się w phon coast (w lokacji z teleport crystalem). Po podciągnięciu fabuły do balfonheim będziesz mógł do nich dołączyć, musisz pogadać z trójką banga (czy jakoś tak, takie duże krokodyle). Dopiero wtedy będziesz mógł zacząć swoje polowanie na rare monster
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
yaqub
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 09:45

Post autor: yaqub »

Dawno mnie tu nie było :D
Daniel Maczuga pisze:Witam mam pytanko gdzie moge znaleźć Gemsteel??(ten loot potrzebny do otrzymania tourensoula)
http://img522.imageshack.us/img522/8334 ... soloy0.jpg

poza tym poczytaj na tej stronie, może się przyda :)

http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.ph ... b78b4b#top
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

yaqub, odwiedzałeś może stronę www.eruytvillage.com ? :). Warto się zarejestrować.
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Siemka mam mały problem możecie mi powiedzieć co trzeba zrobić zeby w nekropolii pojawił sie Vorres(rare monster). znalazłem na forum że dark element musi mnie gonić do drzwi prowadzących do Fury, ale problem w tym że w tej lokacji nie moge spotkać Dark Elementa??
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Też miałem z tym problem, Dark Elemental pojawia się raczej losowo w tej lokacji, ja żeby się pojawił biegałem zawsze o dwie lokacje dalej by zadziałał Respan i wtedy jest jakieś 15-20% szansy że się pojawi a może nawet mniej koło 5 % bo długo się z tym męczyłem, mi dark elelmental się pojawił w północnej części lokacji, nie wiem czy jest jeszcze jakiś warunek by się pojawił, ja ogólnie cały czas biegałem o dwie lokacje dalej i wracałem zabijając wszystko po drodze a w końcu się pojawił.
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Ja też miałem z tym cholernie duży problem. Przez jakieś 3 h łaziłem dwie lokacje w tył i nic. Żadnego elementala nie spotkałem. W końcu poszedłem do nabreus, tam zrobiłem save i od niego chodziłem do tej lokacji gdzie powinien się pojawić (zawsze możesz poszukać czegoś na youtubie, lub użyć opcji "szukaj" to naprawdę nie boli. Na forum było to już omawiane). W końcu dorwałem dziada :grin:
Aha mój brat, gdy grał stosował inną technikę. Mianowicie: wchodził do nekropolii z nabreus i wybijał wszystkie stworzenia na drodze prowadzącej do pomieszczenia z fury. Nastepnie cofał się do nabreus i od razu wracał do nekropolii. Jego taktyka była całkiem skuteczna. Znalazł 3 elementale w niecałą godzinę (to już zależy od szczęścia).
Jest jeszcze jeden sposób, którego nie sprawdzałem, ale ponoć też działa(widziałem na youtubie) : zabijasz wszystkie potwory i ich respawny w tej lokacji, w której powinien pojawic sie elemental. Następnie wchodzimy do komnaty, w której był fury. Po wyjściu z niej czasami pojawia się dark elemantal.
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

po prostu zabij wszystko a potem trzymaj analog w dol,zebys biegal tam i spowrotem miedzy lokacja ktora cie interesuje a nastepna,tak jak sie robi jak sie respawnowac rare monstery ktore maja jakis tam % na pojawienie sie.po paru razach DE pojawi sie na 100%
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Element ten akurat ma spawn ustawiony na 10%(albo 20% nie pamiętam) przy każdym wejściu do lokacji, więc +- 10 razy wejdziesz wyjdziesz to zobaczysz go. Zadnych!!! 2 ekranów bo to resetuje stwory. Np. inne elementy, jak ten w kanałach rabanastre ma spawn ustawiony na 5 min przebywania tam.

btw. jak się pojawi już, to będzie do czasu zabicia/przebycia 2 lokacji.
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Witam może mi ktoś dokładnie wyjaśnić na czym polega ten trick z Dustie?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Dustia pojawia się na corridor of sand(westersand) gdy jedna z postaci ma <10% hp. Gdy zabijesz dustie, np. przez phoenix down i wyjdziesz z lokacji zanim zakończy się animacja śmierci + pojawi exp/lp, to wchodząc ponownie na tę lokację znowu się pojawi dustia, gdy spełnisz warunek <10% hp jednej postaci. Jeżeli dustii nie będzie, to znaczy że nie wyszedłeś wystarczająco szybko z lokacji. No i trick polega na tym, że dustia daje 1000+expa i 3 lp, a ginie od jednego phoenix down - na początku gry możesz podnieść poziom vaanowi do jakiego chcesz, tylko musisz mieć speed ustawiony na minimum bo dark dustii wykonczy cię. Phoenix down kupujesz na western divide i nie kasujesz licznika chain, ofcoz jeżeli przeżyjesz :)
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

http://pl.youtube.com/watch?v=0wGdSjrI8 ... re=related czasem warto najpierw sprawdzić na youtubie. Tam jest wszystko i jeszcze więcej
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Witam , mam maly problem z otrzymaniem oil bomb z bazzar goods.
Wiem ,ze potrzbny loot to: 3x Bomb Ashes , 2x Book of Orgain i 3x Fire Crystal.
Sprzedaje tego loota ,ale nic sie nie nowego sie nie pokazuje.
Moze ktos z was mial taki problem jak tak to jak go rozwiazales/as.

Zgory dzieki :P
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”