Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

nie da się, za dobrze by było.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Konsola, zamiast spamować pytaniem co chwila <ostatnio Twój post jest co drugi>, spisz sobie wszelkie wątpliwości i napisz 1 duży post. Ostrzegam.
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Mam pytanie, gdzie można znaleźć gościa o imieniu Roh'kenmou, który poszukuje medalionu podzielonego na cztery części. Dodam że ten sub quest rozpocząć trzeba zanim akcja przeniesie sie do Mosphoran Highwaste
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

Darth pisze:Mam pytanie, gdzie można znaleźć gościa o imieniu Roh'kenmou, który poszukuje medalionu podzielonego na cztery części. Dodam że ten sub quest rozpocząć trzeba zanim akcja przeniesie sie do Mosphoran Highwaste
Roh'kenmou znajdziesz w domu Dalana (stoi obok niego) w Lowtown
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

będzie tam po wydarzeniach w mt bur omisace, a quest zaczyna się wraz z otrzymaniem pierwszej części medalionu po zabiciu orthrosa.
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Jestem po wydarzeniach w bur omisace, zrobiłem mark hunt z Orthros'em i mam pierwszą część medalionu, którą dostałem od Samala, jednak u starego Dalana nie ma nikogo o imieniu
Roh'kenmou. Czy w późniejszym etapie gry będę mógł skończyć ten side quest bez rozmowy z Roh'kenmou?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

tak, nie da się go przegapić. I tak można go wykonać po wydarzeniach w archades, więc proponuję nie szukać pozostałych części medalionu zanim tam nie dojdziesz.
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Witam mam pytanie. Jak znaleźć Ribbon?? Gdzieś wyczytałem że trzeba mieć Daimond Armlet leciec na Cerobi Steppe tam w północnej cześci od kryształu zapisu otworzyc wszystkie skarby potem przejść przez tą strefę z kryształem zapisu na południe następnie wrócić i skarby znowu sie pojawią. No i cały problem w tym że skarbów nie ma chyba że nie w tym obszarze sukam ale byłem też w obszarze na północny wschód od kryształu tam co prawda skrzynki sie odnawiają ale Ribbona ani śladu.

Mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie jakie przedmioty należy sprzedać i gdzie można je znależć aby na bazarze pojawił sie Bubble Belt??
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Daniel Maczuga pisze:Witam mam pytanie. Jak znaleźć Ribbon?? Gdzieś wyczytałem że trzeba mieć Daimond Armlet leciec na Cerobi Steppe tam w północnej cześci od kryształu zapisu otworzyc wszystkie skarby potem przejść przez tą strefę z kryształem zapisu na południe następnie wrócić i skarby znowu sie pojawią. No i cały problem w tym że skarbów nie ma chyba że nie w tym obszarze sukam ale byłem też w obszarze na północny wschód od kryształu tam co prawda skrzynki sie odnawiają ale Ribbona ani śladu.
dla ribbon otwierasz tylko jedną skrzynie bendąc uzbrojony w diamond armlet i liczysz na to że będziesz miał szczęście i otrzymasz ribbon, jednak szanse otrzymania ribbon są dosyć niskie i trzeba sporo się pomęczyć,

a jeśli chodzi o lokacje to jest to pokazane TUTAJ
Daniel Maczuga pisze: Mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie jakie przedmioty należy sprzedać i gdzie można je znależć aby na bazarze pojawił sie Bubble Belt??
nazwa na bazarze: Chain-link Belt
Nazwa przedmiotu: Bubble Belt
Co trzeba sprzedać: Battlewyrm Carapace x2 Adamantite
ile kosztuje: 22800 Gil

--- Battlewyrm Carapace ---
Po walce z:
- Archaeoaevis ..... Zertinan Caverns
- Skulwyrm ......... Zertinan Caverns, The Great Crystal upper layer
Ukradniesz od:
- Archaeoaevis ..... Zertinan Caverns
Poach:
- Emperor Aevis .... Paramina Rift
- Dragon Aevis ..... Stilshrine of Miriam
- Archaeoaevis ..... Zertinan Caverns


--- Adamantite ---
Otrzymasz po walce z:
- Adamantitan ......... Cerobi Steppe
Ukradniesz od:
- Thalassinon ......... Phon Coast (rare monster)
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

A trzeba wcześniej wyczyścic ten teren ze wszystkich skrzynek i wrócić później czy nie trzeba tego robić??
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

O ile ja wiem, to nie trzeba zbierać żadnych innych skrzynek, istnieją dwa warunki by losowo pojawił się w skrzynce ribbon.

1. Dotrzeć według fabuły do Balfonheim
2. mieć założony Diamond Armlet

a potem tak jak na filmiku, robisz przy pobliskim krysztale save i biegniesz do skrzynki, a jak niema ribbon to reload z zrobionego save i prubójesz tak aż do skutku
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

andchaos pisze:O ile ja wiem, to nie trzeba zbierać żadnych innych skrzynek, istnieją dwa warunki by losowo pojawił się w skrzynce ribbon.
Ja musiałem pozbierać wszystkie skrzynki, a następnie całkowicie opuścić cerrobi np odlecieć statkiem, a później powrócić. Wtedy pojawiły sie nowe skrzynki, w tym ta z ribbonem ( koło takiego dużego głazu). Pamiętam, że dopóki nie wypełniłem tego warunku skrzynki z ribbonem nie było
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

Ribbon na Cerobi mozna zdobyc jeszcze przed Sochen Cave Palace,po dotarciu na Tchita Uplands,gdzie mozna zdobyc DA.jak juz dotrzemy na Cerobi zapisujemy gre przy Save Crystalu i biegniemy do miejsca gdzie pojawia sie skrzynka z Ribbonem.jak jej nie ma albo nie dostaniemy to robimy reset i tak do skutku.skrzynka ma 50% na pojawienie sie i 30% ze bedzie item i 10% ze bedzie to Ribbon(ogolnie 2,5% szansy)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Shimon wszystko ok, ale to 1,5% :) 50% z 30% z 10% :D. Wszystkie inne przedmioty wymagające DA mają 2,5%.

metalrevan - po prostu 3 ekrany, a nie jakieś odlatywanie, zdobywanie wszystkich skrzynek. Jak się chce ribbona tylko to resetujemy tylko. Jak hi ethery, megaelixiry, MS, shooty, etc. to biegamy w jakimś określonym układzie po cerobi przez XY godzin :>
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Witam mam pytanko gdzie moge znaleźć Gemsteel??(ten loot potrzebny do otrzymania tourensoula)
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”