Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Ale chodziłeś po całym Hall of the Ivory Covenant, czy kręciłeś się koło konkretnego spota?
Bo dalej nic... Już nie liczę godzin ale chyba 6.

+ na filmiku jest spory "rzym". Też miałeś tyle moobów, czy solo Dark Element'a?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

halo, masz zabitego pierszego trophy, ale pogadałeś z jednym z trzech game hunterów i wybrałeś opcje OK(start)? jak inne trophy monstery? spawnują się? Element nie koniecznie musi cie gonić, wystarczy ze dogoni do drzwi. Jeżeli masz takie problemy, podejrzewam, że nie oddałeś pierwszego trofeum albo znalazłeś jakiś mega glitch :). BTW masz niezłego niefarta, że takie masz dropy złe, ale jedna rada: 5% szansy na dropa, a przy 50killu nie leci? wylacz konsole i wlacz, niby to liczby, ale jest algorytm który tym rządzi, a wyłączenie konsoli go resetuje. BTW2 to nie czytaj takiego forum gdzie piszą, że po 150 zaczyna coś lecieć. monograph drop jest dropem niezależnym i leci zawsze z taką szansą na każdym chain lvl. Zakładam, że troche defenderów dostałeś... a nie to też 5% jak wargod's więc pewnie pierwszy po 7 godzinach. Haha, żart, powodzenia w zdobywaniu lootu

Edit: zauważyłem, że nikt ci nie wyjaśnił za dobrze co to ten chain czy jak to tam zwią(szataństwo z tą grą powiem wam...). dropy dzielą się na very common(40%), common(25%), rare(3%), very rare(1%) (wartości dla chain lvl0 czyli podstawowy. każdy lvl chaina zwiększa szanse na wypadnięcie poszczególnych rzeczy. Na lvl3 (duża moneta) szanse są takie 55%/40%/12%/5% - jak widać rare o 400% się zwiekszył, a very rare to 500%. Zawsze celuj w największy lvl chaina - najszybszy sposób nie brać nic aż osiągniesz to. Szansa na LVL up to 6-10 killów, zatem 18-30 killów i masz lvl3 i wtedy zabierasz zbierać. Monograph drop jest niezależny i nie ma nic wspólnego z tym co tutaj napisałem. Różne są również wartości monograph dropów - np. pebble ma 30% na wypadnięcie z niektórych stworów, lecz te lepsze przedmioty mają 5-10% szansy. Aha pamiętaj o multidropach - im więcej zabijesz stworów tego samego typu tym większa szansa na multidropa(aż do 4 przedmiotów tego samego rodzaju(8 w niektórych przypadkach[patrz rośliny do chocobo] z zastrzeżeniem że very rare itemy maxymalnie występują w 2 sztukach. Przy 26 killach masz najwyższego multidropa. Pisząc typ nie chodzi mi o jedną grupę niezrywającą chaina - cerbery i te inne pieski to jedna grupa, ale inny typ, zatem nie licz na kilka francisc szukając hell-gate flames. btw. wiedza z oficjalnego poradnika wydawanego przez square, ofcoz wersja english.
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Mogłem to przeczytać wcześniej, tzn. zanim zabrałem się za inny sposób na Soul Powder [Henne Mines - Etem]. Jakoś by mnie to podniosło, ale trudno.

Co by nie było - Tournesol już jest ; )

Pierwsze wrażenie - omg...

Specjalnie warpnąłem się do Nabreus Deadlands [tam zawsze lvl up'uje, zbieram kase] - Foletowa Lemoniada - nie wiem czemu, ale lubię tego mooba, Tournesol u Fran - Attack i ...
Miss ^^'

Za przeproszeniem - pier#$le tego FF na dziś ; o
Może noobiasto, ale 4 dni po 15h kminiłem tą broń. Zawsze mi czegoś brakowało [hunta, questa] żeby framić jakiś rare item, a jak już doszło do tego, to leciały co 2/3 godziny.

Na koniec pytanko:

Jaka liczba opisuje wpływ na combo danej broni?
Jak ona ma się do tego comba?
Ile ma Masamune a ile Tournesol? [tej liczby, wspólczynnika]

Taraz idę na You can Dance ^^'
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

masamune 40% tournesol 12% ofcoz mnożysz to przez 0.7 a z genji gloves przez 1.7 i masz wynik... bronie tej samej klasy mają podobne combo rate, wyjątkami są ostateczne bronie oraz ninja swords, gdzie im lepszy miecz tym większa szansa. chcesz dokładnych liczb poszukaj na gamefaqs.

gratulacje miecza... na nebreus chodzi się w skladzie 2x gunner+berserk+bravery+hastega a leaderem możesz leczyć i odnawiać buffy, :) i ofcoz okradać należy szkielety, w końcu golden skullcapy jakąś tam cenę mają(7500?)

btw. propo twojego lucka - pierwsza black mask(5%) poleciała przy 180+ chain, zbierany loot po 20 kilu... albo 3x ribbon w 10h na cerobi(przed archades)
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Leyniry i Cerberusy i tak zapamiętam do końca życia. Z +/- 30h na te rare itemy + potrzeba 2 Hell-Gate Flame na jednego Gamsteel'a, nie popatrzyłem, że mam już jednego i zamiast zbierać 4, uzbierałem 6...
Wczoraj brakowało mi do Tournesol'a trochę Gil to hunciłem na Dead Bone'ach i Skullcapy chyba po 8k. Oczywiście z Berserkiem.

Dziękówka za gratulacje ; ]
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Konsola pisze:Specjalnie warpnąłem się do Nabreus Deadlands [tam zawsze lvl up'uje, zbieram kase] - Foletowa Lemoniada - nie wiem czemu, ale lubię tego mooba,
tak na przyszłość :D to najlepiej leveluje sie postacie w henne mines na abyssach, w 3h z 50lvl na 80 miniumum :grin:
a kasę zbieraj w stlishrinie of miriam, tam gdzie zdobywa sie zeromusa. W 20 minut jakieś 150 000 spokojnie.
Konsola pisze:Leyniry i Cerberusy i tak zapamiętam do końca życia. Z +/- 30h na te rare itemy
lol, faktycznie masz pecha :lol: ja cały miecz zrobiłem w 4h :P
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Jak i gdzie zdobyć Site 11 Key, potrzebny do otwarcia ostatniej części Lhusu Mines?
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Darth pisze:Jak i gdzie zdobyć Site 11 Key, potrzebny do otwarcia ostatniej części Lhusu Mines?
musisz wykonać hunt antilion
http://www.gry-online.pl/s024.asp?ID=62 ... 970&PAGE=1
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Zrobiłem hunta z Antlion'em, jednak nie dostałem klucza, ponieważ dzieci petitionera gdzieś go zgubiły (tak jest napisane w Clan Primer -> Hunts -> Antlion infestation)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Musisz grac dalej i dojść do obszaru Phon Coast, tam na ziemi w wiosce znajdziesz klucz - spadł z nieba ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Przeszukałem cały Hunter's Camp i niczego nie znalazłem, możesz mi dać jakiś dokładniejszy namiar?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Darth pisze:Przeszukałem cały Hunter's Camp i niczego nie znalazłem, możesz mi dać jakiś dokładniejszy namiar?
Obok kolesia który spadł z góry i ma amnezję (niedaleko obu zachodnich wejść).
Viera

Post autor: Viera »

Ja też miałem ten problem i trzeba dokładnie szukać.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Proszę bardzo, screen z GameFAQs:

Obrazek
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Witam.

Mam problem odnośnie łowienia ryb.

W czyimś poście, nie pamiętam nick'a, był opis jak zdobyć Lu Shang’s Badge. Oto kawałek:
"Pierwszy dostępny poziom to Downstream. Uzyskując 4 lub 5 perfekcyjnych połowów odblokowujemy Midstream (nie muszą być po kolei wystarczy 4 lub 5 razy uzyskać perfect). Potem tak samo 4 lub 5 połowy w Midstream i dostajemy Upstream. No i tu można przestać..."

Problem w tym, że ja przestałem po Downstream i wziąłem się od razu za buteltki.
Wszystko elegancko, wróciłem, dałem wędkę od Ruksel'owi i powróciłem do łowienia. W opisie jest napisane, że kolejny poziom pojawia się po 4-5 perfekcyjnych łowach z poprzedniego, w takim razie 5 perfektów na Downstream -> Mindstream. 5 perfektów na Mindstream -> Upstream. 1[!] perfekt na Upstream i dostałem tego kaktusa obok Ruksela oraz Hidden shoals, pomyślałem, że robię 5 perfektów na Hidden shoals i jak nie odblokuje się Den of the River Lord, to wrócę do Upstrem i dorobię te 3/4. Dokończone 5 perfektów na Hidden shoals -> nic -> dokończone 5 perfektów na Upstream -> nic.
Porobiłem po 2/3 łowienia na każdym z obszarów - nic.
Warpnąłem się do innego miasta -> wróciłem i nic.

Wie ktoś może o co chodzi?

Autor wymyślił sobie te 4/5 razy i odblokowanie następnego obszaru i z moim szczęściem to będzie 20/30 perfektów...?

PS: Spróbuję jeszcze reset konsoli, bo ktoś mi już tak kiedyś radził, ale i tak czekam na jakieś podpowiedzi.

Z góry dziękuję.

Edit:

Już chyba mam. Perfekcyjnie skończyłem łowy w Hidden shoals [ponad 30 razy...] i odblokował się Cactoid Commendation, co za tym idzie -> Den of the River Lord.

Edit 2:

Jest i Wyrmhero Blade 8 )
Ostatnio zmieniony ndz 18 maja, 2008 20:13 przez Konsola, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”