Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Konsola pisze:Wyczytałem [domyśliłem się], że chainowanie "zwiększa" [?] drop rare loot'ów.
Jeśli to prawda, to proszę o potwierdzenie i wytłumaczenie o co dokładnie z tym chodzi.
Od jakiegoś 99 chains jest większy % na drop?
Chain zwiększa % na drop. Jest pare lvli chain, zwiększa się przy wybiciu większej ilości przeciwników (wtedy nawet woreczki zostawiane przez wrogów inaczej wyglądają) ale nie wiem jaka jest zasada, czasem lvl zwiększa się po 8 wrogach, a czasem po 50.
Konsola pisze:Chainuje Leynir'y, wychodząc/wchodząc na dany obszar, pojawiają się, ale tylko do 14 chains.
Potem trzeba cofnąć się o 2 lokacje - wrócą, ale chain'y się skasują...
Jest jakiś inny sposób?
Chain się kasuje jak wejdziesz do lokacji z Save Crystalem lub wyjdziesz z lokacji.
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

mati90 pisze:Chain zwiększa % na drop. Jest pare lvli chain, zwiększa się przy wybiciu większej ilości przeciwników (wtedy nawet woreczki zostawiane przez wrogów inaczej wyglądają) ale nie wiem jaka jest zasada, czasem lvl zwiększa się po 8 wrogach, a czasem po 50.
chain zwiękasza się zaleznie od tego, czy zbierasz loot po zabijanych potworach. Jeśli nie będziesz zbierał lootu to drugi chain lvl masz już przy 7-8 zabitych, no a jak będziesz to później :D
mati90 pisze:Chain się kasuje jak wejdziesz do lokacji z Save Crystalem lub wyjdziesz z lokacji.
nie(przynajmniej w moim przypadku), kasuje się gdy wejdziesz do miasta, dotkniesz kryształu lub zabijesz potwora innego gatunku. W miejscu gdzie chainujesz leyniry jest save crystal, w takiej małej lokacyjce. Idealnie pasuje do chainowania. Zabijasz 3 leyniry (te najbliżej, po reszte nie ma sensu zasuwać) i wracasz trzy lokacje w tył. Ja tak robiłem i przechodziłem przez lokacje z kryształem i jakoś mi sie chainy nie kasowały. Szczerze to nie wiem, czemu ci się kasują :roll: :?:

[ Dodano: Pon 12 Maj, 2008 22:03 ]
po za tym żeby zdobyć wargod band nie trzeba chainować leynirów. Na pierwszym chain lvl masz 5% na to, że wypadnie. Starczy bez kombinowania
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Dziękuję.
Pewnie chodziło o dotykanie Crystalu.

Czyli nie chodzi o to, że im większa liczba Chain'ów na danym moobie, tylko im większy level Chain to lepszy drop?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Konsola pisze:Czyli nie chodzi o to, że im większa liczba Chain'ów na danym moobie, tylko im większy level Chain to lepszy drop?
Nie - im wyższy chain tym większa szansa ze zamiast 1 sztuki loot'u wypadną np. 2 sztuki (ale sama szansa na drop (np. 5%) się nie zwiększa)...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Eh, 107 Chains'ów na Leynirach i żadnego Wargod's Band'a.
[po 4 Storm Crystale z nich lecą ; /]

I tutaj 2 pytania:

1)Czy to po prostu mój niefart? Jak nie, to wie ktoś o co może chodzić?

2)Zna ktoś jakieś inne sposoby na Wargod's Band?

PS:

Pierwszy raz nabiłem więcej niż 100 Chains'ów stąd takie [głupie] pytania:

3)Jest jakiś max Chains'ów, ewentualnie rekord?

4)Ile Wy nabiliście najwięcej?
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

mozna je pozniej krasc od Rare Monstera Victanira na Nam Yensa Sandsea.a masz odpowiedni monograph,czyli Hunter Monograph??bo inaczej Leyniry nie bede wyrzucac WB...
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Mam, mam.

Już się pocieszyłem. Na jakimś forum kolo napisał, że dropią od 150+ Chains'ów.
Wiem, że to może być fama, ale podnosi na duchu.

+ ktoś się wypowiedział, że dopiero za 180+ Chains'em Mu pierwszy WB poleciał.

Do roboty...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Konsola pisze:1)Czy to po prostu mój niefart? Jak nie, to wie ktoś o co może chodzić?
Jak masz stosowny Monograph - niefart - mi ten item bez żadnych chainów co 5 min leciał...
Konsola pisze:3)Jest jakiś max Chains'ów, ewentualnie rekord?
999
Konsola pisze:4)Ile Wy nabiliście najwięcej?
999 - nic trudnego w Ukrytej lokacji w Nabudis Deathlands...
Awatar użytkownika
Bryanfury
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 mar, 2008 13:14

Post autor: Bryanfury »

kwazi pisze:
Konsola pisze:1)Czy to po prostu mój niefart? Jak nie, to wie ktoś o co może chodzić?
Jak masz stosowny Monograph - niefart - mi ten item bez żadnych chainów co 5 min leciał...
Mi tak samo , spróbuj robić Poach masz 5 % szans na kradzież :P
Ja nabiłem 999 chanin na Dead bones (Nebreus deadland) i Abysteel ( henne mines )
Zodiark pokonany w 58 sekund :)
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Mam pytanie odnośnie Vorres'a.

Ma się pojawić w Necrohol of Nabudis - Hall of the Ivory Covenant.
Trzeba zlurować Dark Element.
Następnie chodzić po całym Hall of the Ivory Covenant ciągnąc za sobą Dark Element.
Trzeba mieć zabitego Thalassinon'a z Hunter Clan'u w Phon Coast.

Nie spełniam jakiegoś założenia, które spowoduje jego pojawienie się, czy chodzi o mój pro niefart? [Wargod's Band wczoraj mi dropnął po 7 godzinach{pierwszy}]

A może pojawia się konkretnie określonym miejscu Hall'u?

Ile mniej więcej wy chodziliście ze zlurowanym Dark Element'em, zanim się pojawił Vorres?


Dodam, że chodząc po Hall of the Ivory Covenant zabijam inne mooby i istnieje możliwość, że Dark Element jest lekko udeżony.

[Myślałem, że jak wyjdę 2 obszary dalej to skasują mi się Chains'y, teraz wiem, że 999 np. na Dead Bone'ach to żaden problem]
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

musisz go zwabic w okolice drzwi do pomieszczenia,gdzie sie walczy z Fury.a potem spobuj sie przemieszczac troche na polnoc albo poludnie,tam sa takie obszary w ksztalcie kwadratow
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

Tylko ja przez 2 godziny chodzę z nim po całym Hall'u.
Nie biegam, tylko przesuwam się o parę cm do przodu, w każdym zakamarku byłem.

Ale mówisz, żeby go zwabić do bramy gdzie się wchodzi do Fury, zostawić i pójść na północ/południe, czy razem z nim tam chodzić?

Bo ja robię to drugie.
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

niech sie przemieszcza za Toba
Awatar użytkownika
Konsola
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Konsola »

3 godziny z nim łażę i nic...
Oczywiście nie 3 godziny z tym samym, "zrelogowałem" się parę razy.

Ludzie piszą, że jest 30% na Dark Element w Hall'u i to największy problem a potem od razu się Vorres pojawia, eh.

Tak samo jest napisane, że Dark Ele. będzie jak wejście do Fury, a chodzić po Hallu.
Inni piszą, żeby zlurować z bylekąd Dark Ele. ale dojść właśnie do bramy prowadzącej do Fury.

Powie ktoś [dokładnie] jak to jest i co zrobić po kolei czy to znowu mój boski niefart...
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

No czasami tak jest. Jak grałem pierwszy raz i zdobywałem tournesola to z 10 minut łaziłem, aż sie pojawił. Teraz np gdy grałem wyskoczył od razu gdy tylko d. elementalowi zmienił się atatus no foe.
Konsola pisze:Inni piszą, żeby zlurować z bylekąd Dark Ele. ale dojść właśnie do bramy prowadzącej do Fury.
mi sie pojawiał jak chodziłem po tym południowym kwadracie
http://pl.youtube.com/watch?v=ZOSgjDYBFsU
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”