Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Ja mam problem z dostaniem się na drugą stronę Dalmasca Estersand (muszę udać się do Nalbina), w Krypcie jest napisane żeby pogadać z chłopcem który przeprowadzi nas na drugą stronę. On mi mówi, że nie może bo jego ojciec popłynął na drugą stronę i nie wraca długo.. o co kaman? :lol:
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

Nalbina nie jest po drugiej stronie Estersand tylko na wschod od niej...
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Tak, tylko muszę się dostać jakoś na drugą stronę tej rzeki żeby potem pieszo dojść do Nalbina...
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Tak, tylko muszę się dostać jakoś na drugą stronę tej rzeki żeby potem pieszo dojść do Nalbina...
Przecież wejście do Nalbiny nie wymaga przepłynięcia rzeki. Z dwie lokacje przed rzeką, w takim labiryncie(?) gdzie był hunt na kaktusa jest wejście :roll:
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

O kurcze :oops: nie przeszukałem dobrze lokacji i już proszę o pomoc...znalazłem już wejście do Nalbina. Dzięki :lol:
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Siemka mam pytanie odnośnie quickeningów tylko wytłumaczcie mi jak dla małego dziecka np. na Spiral Cut powiedzcie mi jak włączam tego quickeninga a nie mam zadnych innych to co trzeba robić przez te 4 sekundy aby zadać jak największe obrażenia bo raz wychodzi 80 a raz 1600 i nie wiem od czego to zależy. Dięki
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

wciskać r2 aż pojawi się "mist charge".

odpalasz spirtal cut -> włącza się animacja, na ekranie masz również pasek czasu zmierzający do zera + imiona postaci, wciskając r2 losujesz kolejne posunięcia, szansa na wylosowanie mist charge jest 1/6 przy pierwszym poziomie quickeningu. Wylosowując mist charge dodajesz sobie kolejna szanse na wykonanie ciosu, itd. aż Ci czas minie.........

siła quickeningu jest losowa i zależy od poziomu jego (spiral cut ma siłę 90) i siły bohatera. Może minimalnie wynieść 1 a maxymalnie tyle ile równa się siła quickeningu x siła zakładając że tylko jednego użyjesz.

wzór z gamefaqs: DMG = RANDOM(1~POW) x RANDOM(1~STR).

+ siła quickening może być zredukowana przez obrone przeciwnika.

finish blow = siła finish blowa x lvl stwora.

http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/45900 zakładka 7 - mist charge.
Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Rusty zrobiłem dokładnie jak mówiłeś odpaliłem Red Spiral kliknąłem 2 razy na R2 i napis "red spiral" zmienił sie na "mist charge" ale obrażenie wyniosły 28.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Daniel Maczuga

Post autor: Daniel Maczuga »

Mam pytanko czy te przemioty które zbieramy po pokonaniu przypadkowych wrogów jak np. Wolf Pent przydają się w późniejszych etapach gry tak jak to miało miejsce np w FFX czy można jej poprostu sprzedawać?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

niektóre są bezużyteczne i od razu lecą na handel, niektóre po sprzedaży oferują nowe produkty na bazarze, wymaga to jednak różnej ilości przedmiotów jak i ich jakości - dajmy np. przykład ultima blade: 2 death powder, 2 adamantite, 1 gnome halcyon. Zresztą opisane masz to w grze, w pomocy dla podroznika.
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Mam pytanko. Wie ktoś może gdzie znajdę rare game Tower :?: Gdzieś znalazłem że trzeba iść ukrytą ścieżka i wybić wszystkie stwory. Zrobiłem tak i nie ma go :cry:
Mógłby mi ktoś podać jakiś sposób na niego :?:

Byłbym very very VERY wdzięczny :D
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

taa, ścieżką - golem tower pojawia się na 88 piętrze w pharaos, za każdym razem gdy wchodzisz na to piętro masz 20% na spawn jego :). Jak go zabijesz to wróć na 79 piętro i 88 żeby znowu się pojawił - tak jakbyś chciał grand helm z niego :)
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Dzięki wielkie za pomoc :smile:

A ja bym chodził po tej ścieżce w tą i z powrotem...

A teraz mam jeszcze pytanko o dwa stworki. Mianowicie rare 27/80 -> Grey Molter na Mosphran i 49/80 Bombshell w lhusu. Co zrobić żeby się pojawiły :?: Bo tylko te trzy sztuki mi brakują do całego bestiary :!:
Towera już wiem jak spotkać teraz poproszę bardzo ładnie o pomoc przy znalezieniu pozostałych dwóch :D
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

bombshell to jest w tej lokacji co spada na nią gilgamesh(lasche span????) po pierwszym pokonaniu, po prostu wchodź i wychodź a pojawi się na środku, jak chcesz go chainować po yogyu darkblade to zabijaj go, wchodź do wózka znajdującego się w site 11 i automatycznie jesteś w site 6(nazw nie pamiętam, ale to nieistotne), idziesz w górę i masz znowu bombshella, jak nie wychodzisz i wchodzisz do lokacji, proste :P

grey molter... to ten wąż? no to troche się namęczysz, znaczy, typ pojawia na ścieżce do espera exodus, w określonym CZASIE GRY, znaczy że między którąś a którąś minutą, albo 10-20 albo 20-30, kto wie, znaczy jak masz na zegarku 50:40 to musisz poczekać do 51:20 i zacząć go szukać koło świątyni. (mapka http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/46735). Patent taki sam jak na jaggernaut'a.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”