Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

kontrat pisze:wielkie dzieki za mapkę, jaka jest szansa na zdobycie tego shielda a jaka na Excalibura ?
Cóż, poszedłem po tarczę, ale skrzynka sie nie pojawiła i dałem se spokój, bo łażenie po tym krysztale jest męczące :P . Excalibur jest łatwiejszy. Idziesz do tej lokacji, otwierasz skrzynkę, będzie w niej trochę gil i na jej miejscu pojawi się nowa skrzynka z Excaliburem. Jak sie nie pojawi, to wracasz z 2 lokacje do tyłu i ponawiasz próbę.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:29 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
kontrat

Post autor: kontrat »

Troche sie pogubilem w Giruvegan... bylem w kysztale, teram mam sie udac do Balfonheim ale bedac w krysztale nie natknalem sie na lokację Great Crystal Upper Layer (tylko na jakies inne o dziwnych nazwach), czy fabula doprowadzi mnie jeszcze do tej lokacji czy po porstu ja ominalem i musze pokombinowac bardziej z tymi portalami ?

+ jeszcze kilka pytan:

1. proszę o nazwe lokacji w Cerobbi steppes gdzie jest skrzynka z Ribbon, bo mam juz Diamond Armlet

2. co (i gdzie) jeszcze warto kupic po Giruvegan oprocz Diamond Armlet, Agathe Ring, Golden Axe i itemow u typa w Nabudis ? (zaraz ide sprawdzic czy wogole tam jest)

3. Jak skolowac Scorpion Axe (czy hammer nie pamietam) ?

4. Jak skolowac Dragon Whisker, Ragnaroka ?

5. Jak skolowac Ragnaroka ?

6. Jak skolowac Ultima Blade ?

7. Jak skolowac Danjuro ?

8. Jak skolowac Yagiru Darkblade ?

9. Jak skolowac Whale Whisker ?

Prosze o w miare jak najwiecej odpowiedzi na raz, z gory wielkie dzieki
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

kontrat pisze:Troche sie pogubilem w Giruvegan... bylem w kysztale, teram mam sie udac do Balfonheim ale bedac w krysztale nie natknalem sie na lokację Great Crystal Upper Layer (tylko na jakies inne o dziwnych nazwach), czy fabula doprowadzi mnie jeszcze do tej lokacji czy po porstu ja ominalem i musze pokombinowac bardziej z tymi portalami ?
Po przejściu Giruvegan, będziesz mógł tam pójść (uwaga, moby 60 lvl).
kontrat pisze:2. co (i gdzie) jeszcze warto kupic po Giruvegan oprocz Diamond Armlet, Agathe Ring, Golden Axe i itemow u typa w Nabudis ? (zaraz ide sprawdzic czy wogole tam jest)
Chyba jeszcze Hastega w Barheim Passage, Renew w Dalmasca Westersand i może coś jeszcze na Airshipie

kontrat pisze:5. Jak skolowac Ragnaroka ?
Nagroda za hunt z Ixionem.
kontrat pisze:8. Jak skolowac Yagiru Darkblade ?
Drop z rare game Bombshell w Lhusu Mines.
kontrat pisze:6. Jak skolowac Ultima Blade ?
Jest w którejś ze skrzyń w Pharos at Ridorana, trzeba zjechać windą na dół i pozwiedzać. Można też na bazaarze skombinować, ale składników nie pamiętam.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:30 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
kontrat

Post autor: kontrat »

1. ale jesli wroce teraz do Giruvegan to znajde w koncu lokacje Great Crystal Upper Layer ?

2. Czy Staf of the magi poprawia tylko atk czy rowniez zwieksza znacznie magic power ?

3. Czy tylko Espery moga przelamac zadac wiekszy dmg niz 9999 ?

4. Po Giruvegan zwiedzilem cale Necrohol of Nabudis ale nie znalazlem goscia ktory rzekomo sprzedaje Megapower Shishak, co mam zrobic zeby go spotkac i w jakiej lokacji sie pojawia ?
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

1. Upper level jest za brama scorpio dostepna po przejsciu w fabule tego

3. Moze jeszcze naladowane Dark Matter

4. http://db.gamefaqs.com/console/ps2/file ... abudis.png tu masz mapke. na dole oznaczone secret shop. musisz podejsc do jednego z rogow jak wyskoczy wykrzyknik to nacisnac x, a pojawi sie sklepikarz
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

kontrat pisze:3. Czy tylko Espery moga przelamac zadac wiekszy dmg niz 9999 ?
Jeszcze Quickeningi.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:30 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Final Fantasy

Post autor: Final Fantasy »

a mam pytanie czy misty czyli quickeningi to jest jakis sposób zeby mocniej walic czy poprostu odczekać aż walnie?

z góry dzieki :)
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Witam mam pewien problem
chodzi o lokacje w nabreus deadlands
jest na mapie a nie mozna sie tam dostac
z daleka widac cos w rodzaju wndy czy mostu ale nie idzie tego ruszyc
przy krawedzi stoi taki dziadek misiek i cos gledzi o jakich swoich pomocnikach czy kimstam
podejrzewam ze wlasnie w tamtej lokacji jest roblon i nie moge sie do niego dostac:/
help!!!!!!
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Venom pisze:Witam mam pewien problem
chodzi o lokacje w nabreus deadlands
jest na mapie a nie mozna sie tam dostac
z daleka widac cos w rodzaju wndy czy mostu ale nie idzie tego ruszyc
przy krawedzi stoi taki dziadek misiek i cos gledzi o jakich swoich pomocnikach czy kimstam
podejrzewam ze wlasnie w tamtej lokacji jest roblon i nie moge sie do niego dostac:/
help!!!!!!
W jenej z lokacji Nabreus Deadlands jest przejście, którego nie widać na mapie. Jest to lokacja przed Gate Crystalem od strony Salika Wood, łatwo zanleżć to przejście, gdyż na początku tego przejścia pojawia się Foobar.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:30 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

Dzieki wielkie :)
Na pewno znajde :D
Final Fantasy

Post autor: Final Fantasy »

a ja przypominam o moim pytaniu plx powiedzcie 3 posty up
Awatar użytkownika
Venom
Kupo!
Kupo!
Posty: 64
Rejestracja: sob 04 sie, 2007 14:11
Lokalizacja: Goastheads

Post autor: Venom »

final fantasy ni mi o tym nie wiadomo zeby byla mozliwosc dopalania mistow i quickow
sadze nie trzeba czekac az walnie
ale nie mam 100% pewnosci
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Final Fantasy pisze:a mam pytanie czy misty czyli quickeningi to jest jakis sposób zeby mocniej walic czy poprostu odczekać aż walnie?

z góry dzieki :)
Spróbuję jakos wyjaśnić 8) . Najlepiej, aby 3 główne postacie miały po 3 Quickeningi. Odpalasz i podczas wykonywania pojawiają ci się klawisze z imieniami tych osób. Wciskasz ten klawisz i ta postać wykonuje swojego Quickeninga i tak aż do momentu, w którym nikogo nie będziesz mógł wybrać. Wtedy naparzasz R2 i wtedy jedna z postaci znowu może użyć Quickeninga. Można w ten sposób walnąć więcej niż 9999.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:30 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
kontrat

Post autor: kontrat »

1. Dlaczego niektore bronie mimo ze maja wiekszy atk zadaja mniejsze obrazenia ? [probowalem 2 bronie (Save the Queen i Golden Axe) na tym samym mobie i roznica byla ogromna - Save the Queen zadawal dmg o kilka tys wiecej]. Juz pomijam to ze Axe czesto chybia - bo to ten motyw byl juz w Baldur's Gate ale dalczego mniejszy dmg ?

2. Czy Staff of the Magi dopala magie czy zwieksza tylko atk ?
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

kontrat pisze:1. Dlaczego niektore bronie mimo ze maja wiekszy atk zadaja mniejsze obrazenia ? [probowalem 2 bronie (Save the Queen i Golden Axe) na tym samym mobie i roznica byla ogromna - Save the Queen zadawal dmg o kilka tys wiecej]. Juz pomijam to ze Axe czesto chybia - bo to ten motyw byl juz w Baldur's Gate ale dalczego mniejszy dmg ?
Topory, młoty i bomby mają to do siebie, że raz zadają potężne obrażenia, a raz mizerne. Więcej dowiesz sie w Clan Primer w tipsach i w działe Arm thyself.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:31 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”