Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

kontrat

Post autor: kontrat »

no ok ale co mam zrobic zeby dostac trophy bo dotychczas dostalem zlecenie tylko na tego duzego zolwia, potem ten koles mowi ze sam mam znalezc resztę, nie wiem ocb, sporo potworow w zakldace rare game ale to nic nie daje ;/
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

no ok ale co mam zrobic zeby dostac trophy bo dotychczas dostalem zlecenie tylko na tego duzego zolwia, potem ten koles mowi ze sam mam znalezc resztę, nie wiem ocb, sporo potworow w zakldace rare game ale to nic nie daje ;/
W grze są z góry określone Rare Game, których wypadają trophy jako Key Itemy (najlepiej je zabić z Diamond Armletem, bo wtedy wypadnie to lepsze Trophy). Kiedy zdobędziesz Trophy, idziesz do Phon Coast i na dole schodów do tego co zlecał żółwia stoi trzech innych Bangaa. To im trzeba dawać te Trophy. Na prawo od nich stoi dwóch kolesi. Jeden z nich sprzedaje itemy w zależności od tego ile Trophy i jakiemu Bangaa je dałeś. (uff sie rozpisałem).
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:26 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
kontrat

Post autor: kontrat »

z gory okreslone czyli te z Bestairy/Rare Game ?

aha, jeszce 1 bardzo wazna rzecz: nie wiem czy ktos moze mi w tym pomoc ale na wszelki wypadek zapytam: w jakiej odleglosci (ile lokacji dalej) i ile czasu trzeba czekac na respawn Cerberusa ? Na pewno wielu z was zdobywalo itemy na Tournesola dlatego mysle ze ktos wypracowal sobie "czekanie" na respawn i moze mi pomoc, ja sam mam z tym problem, bo one sa tylko w 1 miejscu w Feywood i gdy wytluczę wszystkie, odczekam 5-7 minut w lokacji obok to gdy wracam respawnuje sie moze 2-3ech, reszty nie ma, chodzi mi o teby po wytluczeniu wszystkich moglbym wrocic i znowu wytluc cala 6kę czy 7kę
ziober666

Post autor: ziober666 »

kontrat pisze: aha, jeszce 1 bardzo wazna rzecz: nie wiem czy ktos moze mi w tym pomoc ale na wszelki wypadek zapytam: w jakiej odleglosci (ile lokacji dalej) i ile czasu trzeba czekac na respawn Cerberusa ? Na pewno wielu z was zdobywalo itemy na Tournesola dlatego mysle ze ktos wypracowal sobie "czekanie" na respawn i moze mi pomoc, ja sam mam z tym problem, bo one sa tylko w 1 miejscu w Feywood i gdy wytluczę wszystkie, odczekam 5-7 minut w lokacji obok to gdy wracam respawnuje sie moze 2-3ech, reszty nie ma, chodzi mi o teby po wytluczeniu wszystkich moglbym wrocic i znowu wytluc cala 6kę czy 7kę
Ja robilem tak ze wybijalem wszystkie stwory w tej lokacji ( poza tymi golemami) czyli tatarusy i cerberusy, wchodzilem do miejsca z save pointem (NIE DOTYKAC GO bo chain zniknie) wychodzilem z drugiej strony i wracalem, w przypadku cerberusa tak jak w przypadku innych stworkow trzeba przejsc 2 lokacje dalej
a obok savepointa jest najblizej
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

kontrat pisze:z gory okreslone czyli te z Bestairy/Rare Game ?
Tak, te Rare Game, tylko że chodziło mi o to, że tylko niektóre z nich zostawiają Trophy.

Teraz Cerberusy. Chodzi ci o zdobycie loota Hell-Gate's Flame? Najlepiej do tego zabijać jeszcze Tartarusy, gdyż one również wliczają się w chain. Najlepiej krążyć po lokacjach Walk of Flitting Rifts/Stolen Truths/Dancing Shadow. Ja uzyskałem chain gdzieś 300. Cerberusy podczas takiego chodzenia zdążą sie zrespawnować i do tego możesz je zabić z większym chainem :)

zostałem uprzedzony (up)
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:26 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
ziober666

Post autor: ziober666 »

Kurde mam dalej problem z zodiaciem, mam kurcze 99/99/99 lvle, juz o tym pisalem wczesniej i w odpowiedzi dostalem cos o ladowaniu czegos tam dark mote, czy cos tam, moze mi ktos to wytlumazcyc w bardziej jasny sposób? co krok po kroku mam robic? bo przed chwila walczylem z zodiaciem i zostalo mi z 3-4% jego zycia i padlem :/
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

Chain nic nie pomaga przy HGF.zawsze masz 5% szansy na wypadniecie lootu jesli masz monograph
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Jakbys czytal uwaznie to bys wiedzial ze Dark Matter a nie Dark Mote. Zeby zdobyc Dark Matter musisz zalozyc Diamond Armlet i isc do skrzynek w Necrohol od Nabudis, gdzie znajdowal sie zodiac spear. W tych skrzynkach znajdziesz 100% Dark Matter.
Potem kupujesz Knot of Rust (do kupienia w sklepie klanowym jesli masz ranking Knight of the round, jesli nie to mozesz wyciagac z losowych skrzynek ale troche to potrwa..).
Majac odpowiednia liczbe Knot of Rust idziesz naladowac Dark Matter.
Proces jest prosty. Zamiast walczyc z mobkami normalnie rzucasz w nie Knot of Rust z menu item. Obrazenia zadane przez to sa zalezne od posiadanego hp podzielongo przez losowa liczbe od 1 do 10. Po kazdym uzytym Knot of Rust, Dark Matter laduje sie o 1/3 obrazen zadanych przez KoR. W ten sposob (w gruncie rzeczy szybki), mozna naladowac Dark Matter aby zadawalo az 60 000 obrazen. Ale jesli chcesz sprawdzic ile zadaje dmg, zapisz gre i po sprawdzeniu wczytaj, bowiem gdy raz uzyjesz Dark Matter jego dmg znowu spadnie do 0 i bedzie trzeba na nowo go ładować.

Gdy masz naładowanego Dark Matter idziesz walczyc z Zodiarkiem. W koncowce zwracaj uwage na to co za umiejetnosc uzywa. Jesli pokaze sie, ze Zodiark uzywa Shift, wtedy od razu rzucasz na nigo Dark Matter (rowniez dostepne z menu item, tak jak Knot of Rust) i po klopocie.

koniec - prosciej sie wytlumaczyc nie da.
ziober666

Post autor: ziober666 »

ok juz czaje, dzieki

i nie dziala to :/

generalnie zostaje mu ok 1-2% zycia i koncza mi sie przedmioty ktorymi mozna go zajebac a reflect mnie dobija :/

natomiast uwazam ze takie mobki jak Yazamat to jest najwieksza bzdura w tej grze, hell wyrm rowniez chociaz on jeszcze ujdzie. mam poswiecac 3 godizny po to zeby zabic jednego mobka?? co za bzdura? on nawet nie jest silny jakis tylko ma poprostu duzo HP, bzdura okrutna
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

ziober666 pisze:Kurde mam dalej problem z zodiaciem, mam kurcze 99/99/99 lvle, juz o tym pisalem wczesniej i w odpowiedzi dostalem cos o ladowaniu czegos tam dark mote, czy cos tam, moze mi ktos to wytlumazcyc w bardziej jasny sposób? co krok po kroku mam robic? bo przed chwila walczylem z zodiaciem i zostalo mi z 3-4% jego zycia i padlem :/
Zdobądź ekwipunek pochłaniający dark i opal ring. W ten sposób Darkja będzie cie leczyć, a jak założy Reflect to załóż Opal Ring i czarami go.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:27 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

W czasie walki z Yiazmatem i Hell Wyrmem mozna wyjsc z areny wrocic do saveu i se pyknac zapis, po powrocie bedzie mial nadal tyle hp. chyba ze zapomnimy puscic na koncu na niego dispel i nie zdejmiemu mu regena.

W darkiji problemem jest to, ze ma 50% szans na zabicie a nie same obrazenia ktore latwo pochlonac.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

aden pisze:W darkiji problemem jest to, ze ma 50% szans na zabicie a nie same obrazenia ktore latwo pochlonac.
Ale i tak nie często zdarza się, aby dwóch członków drużyny padło naraz. Jakby co, zawsze ma sie rezerwę, którą można wskrzeszać.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:27 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

zalezy od szczescia,mi pare razy padla cala ekipa
kontrat

Post autor: kontrat »

Chain nic nie pomaga przy HGF.zawsze masz 5% szansy na wypadniecie lootu jesli masz monograph
To prawda ? Wydaje mi sie ze jesli masz wysokiego chaina, to wypada wiecej itemow z potwora, czesciej i sa to coraz lepsze przedmioty, chyba ze masz na mysli tylko HGF ale mysle ze bez wysokiego chainowania np Basiliskow nie zdobylbym tak szybko 6 x Serpent Eye, co prawda mialem monograph ale nawet z nim bez chainow mialbym o wiele mniejsze szanse na ten loot, mam rację ?
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

nie masz racji.powtarzam:chain wplywa tylko na zwykly loot.loot z monographow jest oznaczony w % i za kazdym razem masz okreslona szanse,w przypadku HGF jest to 5%,na wyrzucenie danego lootu
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”