Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

kontrat

Post autor: kontrat »

Czesc wszystkim po dluzszej przerwie,


Nie umiem robic quickeningow, z esperem nie mam problemu ale quickening to juz inna bajka, zadaja mala obrazenia (pewnie dlatego ze nie umiem ich prawidlowo wklepac), nie wiem czy w tym topicu ktos juz o tym pisal ale nie sposob przejrzec 107 stron z tematami (chyba ze ma sie za duzo czasu). Wiec jesli ktos nie ma problemu z mistami to prosze o dosc krotka i zwiezla instrukcję, to jest raz.

Dwa - nie mogę znalezc Gil Snapper'a, doszedlem do Tracks of the Beast, ale czlonek klanu mowi ze Snapper lubi specyficzna pogodę, zastanawiam sie czy nie wrocic w porze suchej ale jedna rzecz mi sie nie zgadza: w clan primerze opis hunta z tym potworem ma w tytule Giza Plains (Rain) i sam juz nie wiem co robic.....
Awatar użytkownika
Piotrek
Kupo!
Kupo!
Posty: 80
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek »

kontrat pisze:nie mogę znalezc Gil Snapper'a, doszedlem do Tracks of the Beast, ale czlonek klanu mowi ze Snapper lubi specyficzna pogodę, zastanawiam sie czy nie wrocic w porze suchej ale jedna rzecz mi sie nie zgadza: w clan primerze opis hunta z tym potworem ma w tytule Giza Plains (Rain) i sam juz nie wiem co robic.....
Musisz trafić moment, w którym w tej lokacji (Tracks of the Beast) będzie mocno padał deszcz. Sposobem na to jest wchodzić i wychodzić z tej lokacji, wtedy na pewno trafisz na moment, w którym członek klanu powie Ci że Gil Snapper własnie się pojawił.
"Kto dba o pierwszą w historii, intuicyjną prawą gałkę analogową oraz realistyczne odczucia płynące z poruszania nią? Twój kciuk. Ponieważ twój kciuk je psuje."
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

kontrat pisze:Nie umiem robic quickeningow, z esperem nie mam problemu ale quickening to juz inna bajka, zadaja mala obrazenia (pewnie dlatego ze nie umiem ich prawidlowo wklepac), nie wiem czy w tym topicu ktos juz o tym pisal ale nie sposob przejrzec 107 stron z tematami (chyba ze ma sie za duzo czasu). Wiec jesli ktos nie ma problemu z mistami to prosze o dosc krotka i zwiezla instrukcję, to jest raz.
Quickeningi zadają większe obrażenia jak kombiniujesz je ze sobą, w tym celu podczas wykonywania dowolnego Quickeningu musisz nacisnąć klawisz następnego dostępnego a jak nie ma dostąpnego to kółkiem odświerzaj aż się pojawi. najlepsze fekty są jak wszystkie postacie w drurzynie posiadają conajmniej jeden Quickening
kontrat

Post autor: kontrat »

Sposobem na to jest wchodzić i wychodzić z tej lokacji, wtedy na pewno trafisz na moment


- i za to lubie FF, nigdy bym sie nie domyslil ze trzeba to zrobic w taki sposob, FF chyba nie da sie przejsc na 100% bez opisow


Rozumiem ze oprocz przelaczania postaci nie wciskam X zeby jakos podbic damage ? Wszystkie postacie musza miec full MP by móc przelaczac miedzy nimi robiac quickening ? I po co jest funkcja Shuffle ? (R2)
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

kontrat pisze:Rozumiem ze oprocz przelaczania postaci nie wciskam X zeby jakos podbic damage ? Wszystkie postacie musza miec full MP by móc przelaczac miedzy nimi robiac quickening ? I po co jest funkcja Shuffle ? (R2)
Jest ona po to, żeby losować Misty. Dlatego pewnie miałeś mało HIT'ów.
Tomek

Post autor: Tomek »

Mam pytanie gdzie mogę się trenować, żeby szybko skakał mi level narazie mam 46 a mogę już przejść do Salikawood. Mój Vann ma broń z attack power 90 defence 45 chyba str. 65 i evade 25
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Tomek pisze:Mam pytanie gdzie mogę się trenować, żeby szybko skakał mi level narazie mam 46 a mogę już przejść do Salikawood. Mój Vann ma broń z attack power 90 defence 45 chyba str. 65 i evade 25
Na tym etapie gry dobre może być Zertinan Caverns (chyba, że ktoś zna lepsze miejsce :? )
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:15 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
papaj000
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007 17:43

Post autor: papaj000 »

Jak masz klucz do Barheim Pasage to najlepiej tam. chyba.
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Elder Wyrm

Post autor: JaBlam »

Nie moge go przejsc nijak chociaz probuje i probuje. Quickeringi slabiutko na niego dzialaja, poza tym nie mam protect jak czytalem w opisie wskazany) . Czy rozne czary sa u roznych sprzedawcow? Czy zwykle to jest tak ze jesli na Boardzie zdobede mozliwosc uzywania ktorgos to jest on do kupienia np u Yuri w Rabanastre?

Jesli ktos moglby udzielic mi podpowiedzi jak pokonac tego Wyrma to bardzo dziekuje.

Acha, jeszcze jedno pytanie: Czy teleport stones dostaje sie tylko za wykonanie potworkowych zlecen czy mozna je kupic, wykreast, dostac po zabitym "normalnym" przeciwniku?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

JaBlam pisze:Czy teleport stones dostaje sie tylko za wykonanie potworkowych zlecen czy mozna je kupic, wykreast, dostac po zabitym "normalnym" przeciwniku?
Można kupić w sklepie Klanowym na Bazarze w Rabanastre - po osiągnięciu jakiejś tam rangi klanowej <nie pamiętam jakiej>
JaBlam pisze:Jesli ktos moglby udzielic mi podpowiedzi jak pokonac tego Wyrma to bardzo dziekuje.
Klasycznie - jak nie idzie - podpakuj postacie :lol:
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

Czytalem z poradnika do FF zeby rzucic na niego SIlence , tutaj polecacie dodatkowo Protect na postacie. Niestety, mam mase innych czarow a tych obu nie kupilem jeszcze (najpierw dozbrajalem),> ocywiscie na Boardzie mam juz oba aktywne ale teraz nie moge ich znalezc u zadnego sprzedawcy :(. Przydalby mi sie jeszce czar ktory zrzuci to czym jest zabezpieczony Ring Wyrm bo ataki + quickeringi (mam chyba 7 w sumie - niektore postaci po 2 - bardzo malutko schodzi).

Co do teleport stones to penie nie sa na razie takie niezbedne wiec mam nadzieje ze uda mi sie jakos zdobyc po drodze.

Jak to jest z tym kupowaniem czarow?

Dziekuje za odpowiedz.
kontrat

Post autor: kontrat »

Co do teleport stones to penie nie sa na razie takie niezbedne wiec mam nadzieje ze uda mi sie jakos zdobyc po drodze.
Kupisz we wspomniaynm wczesniej sklepie za 100 gil po zdobyciu rangi Vanguard


Teraz z kolei ja mam problem z pewnym monographem. Jest to pierwszy ktory kupilem (..."superior loot from...and undead"). Zadowolony ze za zabijanie nieumarlych dostane byc moze z loota jaki fajny eq albo bardzo drogi loot do sprzedania, troche sie zdziwilem, mozliwe ze zrobilem cos nie tak (bo nie wiem do konca jak to dziala). Kupilem ten monograph w Jaharze i przeteleportowalem sie do kopalni w Bhujerba, zaczalem tluc Skull Defenderow (i tu jest moja pierwsza watpliwosc: czy oni zaliczaja sie do undead ?), loot dostaje taki jak przedtem (raczej tak) fakt ze dostaje go za kazdym razem za zabicie defenderow ale czy tylko w taki sposob dziala ten monograph ? Moze trzeba zabijac jakis sczegolny rodzaj potworow/undeadow. I Czy wystarczy miec monograph w key items zeby dzialal ?
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Działa na każde ale niektóre nie upuszczają jakiś specjalnie dobrych rzeczy, im większy chain to tez sprzyja upuszczaniu jeszcze lepszych rzeczy. Undead to naogół ci którzy są podatni na holy (czyli cure, curaga itp.)
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

akurat chain nie ma wplywu na loot z monographow,jest on wyrazany w %.w przypadku Skull Defenderow lootem z mono sa nikomu nie potrzebne Pebble(30% szansy na wyrzucenie tego majac odpowiedni mono)

jak chcesz dobry loot z tego mono to zabijaj Dead Bones jesli masz juz do nich dostep.wyrzucaja Ancient Bones,ale tylko z 5% szansa.ale za to sprzedasz jeden za 2115
JaBlam
Kupo!
Kupo!
Posty: 35
Rejestracja: wt 07 lis, 2006 13:08
Lokalizacja: Krak
Kontakt:

Post autor: JaBlam »

Wyniuchalem przypadkowo ze Teleport Stones mozna bardzo czesto wykrasc obu wilkolakom na Giza Plains (dry) . Juz chyba 10 mam. Nadal mecze sie z Ring Wyrmem i tym razem dodatkowo z tym Wezem w Cavern. No i biegam po wszystkich lokacjach nie bardzo wiedzac kto moze sprzedac mi potrzebne czary (sleep czy silence)
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”