Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

mam 2 pytanka:
1) jak mozna walczyc z dodatkowym bossem Earth Tyrant?? sprawdzilem na gameFAQs i zrobilem tak :

"How to find: The hard part is finding him, you need to do a "side quest", in
order to fight the Earth Tyrant. I'm unsure on when you can first do it,
but do it when you think you can handle a boss with 60,000 health points.

Battle Strategy: At The Dalmasca Westgate, look for a Bangaa (or a fat
monster), by the name of Rimzat. Try to talk to Bangaas you find in the area
to find him. He'll ask if you will gather information on sandstorms, and
agree to help him. Go to the fountain found in the "southern middle" part of
The Royal City of Rabanstre and look for a man sitting in the fountain by the
name of "Cotze". He'll tell you to go to Lowtown to find his friend. Look
for a man named "Northon", in the same section as where you can enter The
Garamsythe Sewers. He'll explain how he had an idea that allowed them to
enter a sand storm, but they broke it into two different pieces so it
wouldn't be stolen by thieves.

The full item is called the Windvane, but Northon hid his half of the
Windvane under a dynast cactus, one of those big thick cacti you find
around the Dalmasca Westersands. Talk to Northon and he'll state how he hid
his half in the area "Shimmering Horizons", in the northwestern part of the
area. Rent a Choboco if you're in a rush, and head there.

There will be two dynast cacti in the area, go north and look for a cactus
there. Examine it and you should get Northon's half of the Windvane, the
Wind Globe. Quickly head back to the Westgate and you'll see that the three
people have meet together. Cotze should give you his half, and you'll get
the Windvane. Now, using this Windvane you can enter fierce sand storms.
You can now go to the area to fight The Earth Tyrant. There are two ways to
get to "The Wyrm's Nest" in the Westersands. Either go to the Dalmasca
Westersands, and head Northeast to eventually reach the area. Or, you may
go through the Dalmasca Estersands, take the ferry to the northern part of
The Damasca Estersands, and head northwest to get to the area where The
Earth Tyrant roams. Now, you can actually fight him. Be sure to save your
game in case you're unprepared. Don't want to go through this annoying
side quest again."

moj problem jest natomiast taki: pod kaktusami nie ma tego czegos co jest mi potrzebne aby dostac sie do The Wyrm's Nest.

pytanie nr 2 : moze ktos podac jakas sensowna strategie na Zodiarka? juz 2 razy mnie pokonal i dostaje szalu.....
moj team jest ok 87 lv mam dobry equipment min : Ultima blade x2, Excalibur, black maski i inne bajery.
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
mephisto69
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: śr 14 lut, 2007 14:49

Post autor: mephisto69 »

odnosnie tego czegos pod kaktusami
jest to napewno bo nawet ja to znalazlem musisz przeszukac dokladnie caly teren bo nie potrafie powiedziec gdzie dokladnie to lezy (ale jest :D )
hey Judas they will betray you
Thomases they will doubt you
Peters they will deny you
but I will never deny you
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

Ad 1. Polowke Windvane znajdziesz w Windtrace Dunes, to maly fragment mapy dostepny tylko z Shimmering Horizons. Tam pod kaktusem jest to czego szukasz.


Ad. 2 87 lvl i black maski? Powinienes dac rade bez problemu. Pilnuj tylko zeby po Darkja wskrzesic wszystkich ktorych dopadlo KO. Obowiazkowe sa tez Bubble Belty, zeby przezyc Scathe (od razu lecz Curaja). Kiedy bedzie mial malo hp, odpal Quickenings, jak wykonasz perfekcyjnie to moze padnie. Jak nie, zacznie zakladac paling. Wtedy jedyne co mozesz zrobic to czekac az mu spadnie magiczna ochrona (fizyczna nie warto, od razu rzuca nastepna) i uwaga, nie dispelowac go wtedy bo od razu zalozy kolejna. Wtedy szybko ponakladaj Opal Ringi i wykoncz go najsilniejszymi czarami (tylko nie typu Dark). Jak to nie pomoze, to moze napisz dokladnie w ktorym momencie walki i jak Cie zalatwia.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

tylko ze mnie 2 razy zabil darkija mimo ze mialem full hp (buble belt) i black maski
reszta druzyny to leszcze i padaja zanim kogokolwiek mi wskrzesza..... jak jest immune na ataki fizyczne to chyba scourge sie nada.
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Scathe jest dobre. Możesz też spróbować podpakować rezerwowych.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

Darkja ma szanse zabic postac na miejscu (status KO, nie od obrazen), wiec jak zabije Ci cala druzyne (zdarza sie rzadko, ale sie zdarza), nie masz wyjscia, musisz zmienic, najlepiej zmien wszystkich i zacznij od razu rzucac Arise na glowna druzyne bedaca na rezerwie, moze ktos zdazy :) Pozniej zmien na podstawowa, podlecz sie, powskrzeszaj wszystkich (takze slabiakow z rezerwy) i tlucz dalej.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

wlasnie wymyslilem sposob z urzyciem opal ring. podobno nie ma sensu go dispelowac bo staje sie immune na magick. dlatego chce zastosowac opal ring + scathe. zaraz sprawdze i zobacze jak to dziala. dziekiwszystkim za wskazowki.



udalo sie za 1 razem :D . strategia z opal ringiem daje rade
Ostatnio zmieniony wt 17 kwie, 2007 13:45 przez Viking, łącznie zmieniany 1 raz.
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
marcinq

Post autor: marcinq »

Mam problem. Porsze o pomoc. Chodzi mi o hunta Deathgaze. Rozmawialem z chlopakiem kilka razy i w koncu uslyszalem "I saw it just a little while ago. If you go now you might be able to catch it. Hurry!" No i właże na statek i lece..laze po pokladzie i nic... Podobno miał ktos zapowiedziec ze sie pojawił ale ja nic takiego nie mam.. Potem wlaze do kabiny i statek przylatuje na miejsce. Wysiadam...gadam z chłopakiem a on znowu wali powyzszy tekst to ja znowu wsiadam i znowu nic. Co robie nie tak??
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

marcinq pisze:Mam problem. Porsze o pomoc. Chodzi mi o hunta Deathgaze. Rozmawialem z chlopakiem kilka razy i w koncu uslyszalem "I saw it just a little while ago. If you go now you might be able to catch it. Hurry!" No i właże na statek i lece..laze po pokladzie i nic... Podobno miał ktos zapowiedziec ze sie pojawił ale ja nic takiego nie mam.. Potem wlaze do kabiny i statek przylatuje na miejsce. Wysiadam...gadam z chłopakiem a on znowu wali powyzszy tekst to ja znowu wsiadam i znowu nic. Co robie nie tak??
Musisz latać do skutku, aż na jednym z przelotów będzie scenka, że coś się dzieje. Wtedy idziesz na zewnątrz i Deathgaze będzie na ciebie czekał. Chyba najlepiej jest latać airshipem z punktu A do punktu B i tak w kółko. Sam zrobiłem z 20 przelotów.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 13:53 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinq

Post autor: marcinq »

Wielkie dzięki :) Pokazał sie bodajze po 6 czy 7 przelocie. I hunt odhaczony :razz:
pyza69
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 31 mar, 2007 11:07
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: pyza69 »

clopaki!szukam ribbonow.wiem ze sa na cerobi stepp,na polnoc od save crystala.ale niewiem dokladnie w ktorym miejscu.tam jest troche tych skrzynek i niewiem dokladnie w ktorej mam jej szukac. :sad: :sad: :sad:
Awatar użytkownika
karollo
Kupo!
Kupo!
Posty: 111
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 19:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: karollo »

mam pytanie jestem w stolhen of miriam po mt. bur omisace i musze przełożyć te posągi w odpowiednim kierunku i teraz moje pytanie w jakim kierunku mają być te strzałki(na mapie) :?: :?:
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Muszą one być wszystkie skierowane do środka.
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

mam pytanie jestem w stolhen of miriam po mt. bur omisace i musze przełożyć te posągi w odpowiednim kierunku i teraz moje pytanie w jakim kierunku mają być te strzałki(na mapie)
wszystkie strzalki musza byc skierowane do srodka, czyli wszystkie zwrocone twarza w str. "duzego posagu"
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

pyza69 pisze:clopaki!szukam ribbonow.wiem ze sa na cerobi stepp,na polnoc od save crystala.ale niewiem dokladnie w ktorym miejscu.tam jest troche tych skrzynek i niewiem dokladnie w ktorej mam jej szukac.
http://img.photobucket.com/albums/v515/ ... ibbon1.jpg
Proszę bardzo :)
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”