Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

dark_raven pisze:Tak się zastanawiam- na co Wam te 99 levele?
Wszystkich przeiwników (w tym Omegę i Yiazmata) da się pokonać na ok. 70-75 levelu.
Ja tam wolę podpakować drużynę do 99 lvl i wtedy wystarczą 4 godziny aby Yiazmatowi zostały tylko 4 paski życia niż pójść na niego na 75 lvl i tłuc go przez 12 godzin :)
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 13:52 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
PRINCESS

Post autor: PRINCESS »

Mam problem z huntami przyjąłem zlecenie od Nery z Eruyt Vilage na Vorplay Buny potworek rangi III. Dostałem wskazówkę, że występuje w Galamore Jungle i tu mój problem. Przeszukałem całą tą lokację i go nie znalazłem. Bardzo bym prosił o dokładną lokalizacje tego hunta z góry dzięki za odpowiedz, na liczniku mam 120h :wink:
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Znajdziesz go w lokacji Golmore Jungle/The Rustling Chapel. Czasami jest ukryty i wyskakuje dopiero jak się do niego podejdzie.
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

PRINCESS, Vorpal Bunny jest w The Rustling Chapel. Powinien wyskoczyc jak bedziesz na jednej z tych kwadratowych platform. Polecam zaczac od dispela i zaraz go wykonczyc Quickami, ma malo HP, ale lubi uciekac i goniac go mozna sie nadziac na innych :) Jak nie radzisz sobie z Quickami, to mozna rzucic na niego Berserk.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
RYUU

Post autor: RYUU »

mati90 pisze: Ja tam wolę podpakować drużynę do 99 lvl i wtedy wystarczą 4 godziny aby Yiazmatowi zostały tylko 4 paski życia niż pójść na niego na 75 lvl i tłuc go przez 12 godzin :)
Co to za bydle ten Yiazmat? Czy wszytkie to bydlaki o ktorych mowicie to mark monsters? I czy jak zebralem te skrzynki ktorych nie powinienem to zostaly mi jeszcze jakies super bronie/zbroje do zdobycia? Sorki za nawal pytan z kategori ,,nooberskie" ^^"
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

RYUU pisze: Co to za bydle ten Yiazmat? Czy wszytkie to bydlaki o ktorych mowicie to mark monsters? I czy jak zebralem te skrzynki ktorych nie powinienem to zostaly mi jeszcze jakies super bronie/zbroje do zdobycia? Sorki za nawal pytan z kategori ,,nooberskie" ^^"
Yiazmat to wlasnie taki bydlak, ostatni mark i przy okazji najtrudniejsze i najbardziej meczace do ubicia stworzenie w FF XII. Walka z nim rzadko trwa mniej niz 2h, ale to sam sie przekonasz z czasem.

Nie wszystko co mowimy to marki, ale wiekszosc trudnych zdecydowanie tak. Sa jeszcze Espery i Omega :)

Jesli otwierales wszystkie skrzynie to straciles tylko Zodiac Spear (no, nie calkiem straciles, masz 1/1000 szanse ze ja ejszcze zdobedziesz), cala reszta jest do zdobycia.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Kniaź pisze:cala reszta jest do zdobycia.
Nie do końca... Jeżeli pokonałeś Gilgamesha to nie zdobędziesz już Genji Set. A jak z nim jeszcze nie walczyłeś to poczytaj jak ukraść mu te itemki.
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
RYUU

Post autor: RYUU »

Z Esperow poza fabulom wiem gdzie jest tylko jeden bo byl opisany w Opisie przejscia...co to jest ten Omega? Ile i gdzie sa Espery? Czy mozecie powiedziec jak zdobyc jakis super stuff?
marcinq

Post autor: marcinq »

Witam wszystkich :grin:

Przysiadlem i po 2.5-3 godzinkach mam 3 ribbony przy okazji Fomalhauta i to na co czekalem najbardziej czyli 3 x Yagyu Darkblade 8)
Ribbony dorwalem z cerobi steppe z obszaru na połnoc od save crystal. Jakieś 30 minut roboty. Oczywiscie save/load ale tylko jakies 10 razy i trzy wpadły :D Tzn pojedynczo :wink: Oczywiscie z załozonym diamond armletem. No i przy okazji dorwałem Fomalhauta.
Z Yagyu myslalem ze bede sie wiecej meczył. Oczywiscie farmi sie Bombshell w Lhusu Mines. Pierwszy wszedł za 10 chainem a dwa następne razem w 24 :D Zajęło mi to jakieś 2 godziny.

Chciałem sie zapytać jak jest z figurką Old Dalana. Tzn. czy trzeba odwiedzic każdą lokacje w grze żeby ją dostać czy wystarcza mapy?
Jak nie to trzeba bedzie wszedzie lazic :P
RYUU pisze:Z Esperow poza fabulom wiem gdzie jest tylko jeden bo byl opisany w Opisie przejscia...co to jest ten Omega? Ile i gdzie sa Espery? Czy mozecie powiedziec jak zdobyc jakis super stuff?
Esperów jest 13 jeśli sie nie myle. 5 dostajesz podczas watku głównego gry wiec ich nie ominiesz a dodtakowe to: Zalera w Barheim Passage
Ardammelech w Zertinan Caverns
Zeromus w Stilshrine of Miriam
Cuchulainn (ten mnie wkurzyl) w Garamsythe Waterway
Chaos w Necrohol of Nabudis
Exodus w Mosphoran Highwaste
Ultima w Great Crystal
no i oczywiscie Zodirak :D w Henne Mines
Brakuje mi jeszcze Ultimy i Zodiraka. Oczywiscie ze zdobyciem chyba każdego wiaze sie jakis quest mniejszy albo wiekszy ;)
Omega to dodatkowy boss śpiący w great crystal.
Super stuff?? A konkretnie? Bo w tej grze to dużo supper stuffu jest ;)
Tak najogólniej jak sie da to albo dostajesz za wykonanie hunta albo wyciagasz ze skrzynek albo sprzedajesz odpowiednie trofea i kupujesz sprzet na bazarze.
Chocoboy

Post autor: Chocoboy »

Espery hmm... :)

Może pytanie będzie "głupie", no ale ... czytam sobie takie gambitowe FAQ ( http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/459841/46648 ). Wszystko rozumiem, ale rozdział X - Gambits Used By Your Espers itd. Jeżeli dobrze ogarniam to espery też mają gambity. I co ? Same je sobie ustawiają ? :)
pyza69
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 31 mar, 2007 11:07
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: pyza69 »

wlasnie pakuje ostatnie 3 osoby do 99lvl.i tak sobie lazilem po latarki w pharos i wziolem skarby na 25 i 35 pietrze(poczatkowo nie dalo rady wziasc ale jak sie wrocilo pozniej to dalo rade to zrobic).i szczerze nic ciekawego tam niema,holy rod.dueling mask i katana na literke M mi sie trafila.tez wole sobie podpakowac postacie na maxa.espery maja wlasne gambity i chyba nieda sie ich poprzestawiac.
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

Kazdy Esper ma domyslne ustawienie, od niego zalezy w jaki sposob zaatakuje, kogo, czy moze Cie podleczy i w jakich warunkach uzyje specjalnego ataku. Wiekszosc Esperow ma 3-5 gambitow, niezbyt skomplikowane, chociaz przy niektorych zeby odpalic ostatni atak trzeba miec np. stan petrify albo Immobilize. Nie da sie ich zmienic.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
truszek

Post autor: truszek »

Jak dostać się do zamkniętej części Henne Mines??
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

Jak dostać się do zamkniętej części Henne Mines??
Po tym jak bedziesz mial 10 esperow, pogadaj z Yugelu w Jaharze, On Ci je otworzy.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

pyza69 pisze:i szczerze nic ciekawego tam niema,holy rod.dueling mask i katana na literke M mi sie trafila.
Jeżeli chodzi o tę katankę to jest jak najbardziej ciekawą bronią. Może niema najlepszego ataku (93) ale przeważnie jak zaatakujesz tą bronią to minimalnie 2 hity, a jak do tego założysz Genji Gloves to siecze wrogów lepiej niż np. Excalibur.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 13:53 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”