Final Fantasy XII - POMOC

Szukasz pomocy przy FF XII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

Niezupełnie. Site 3 Key sie dostaje od zlecajacego hunt Antlion. Jak po tym huncie pojdziemy do obozu w Phone Coast, tam bedzie lezal klucz.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
Chocoboy

Post autor: Chocoboy »

Siema.

Ma ktoś może mapkę albo "coś" takiego wskazującą wszystkie driftwoody do ścięcia w Giza Plains ? Kurde, biegam już 3 godzinę i nie mogę znaleźć ostatniego drzewa :(
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Po jednym drzewie w każdej z tych lokacji: Crystal Glade, Starfall Field, Toam Hills, Nomad Village, Throne Room i Gizas North Bank. Sprawdzaj po kolei i jak jakiegoś będzie Ci brakować to będziesz wiedział w jakiej lokacji szukać.
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Chocoboy

Post autor: Chocoboy »

soniq17 pisze:Po jednym drzewie w każdej z tych lokacji: Crystal Glade, Starfall Field, Toam Hills, Nomad Village, Throne Room i Gizas North Bank. Sprawdzaj po kolei i jak jakiegoś będzie Ci brakować to będziesz wiedział w jakiej lokacji szukać.
Dzięki wielkie :) Nomad Village (po lewej stronie), za płotkiem, ciężko dostrzec biegnąc (wiele razy, ech) z południa.
RYUU

Post autor: RYUU »

Czy w FF XII jest cos w stylu Movie Theatre z FF X gdzie moglbym kupic filmy i je sobie ogladac?
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

RYUU pisze:Czy w FF XII jest cos w stylu Movie Theatre z FF X gdzie moglbym kupic filmy i je sobie ogladac?
Nie ma.
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 13:02 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
RYUU

Post autor: RYUU »

Czy wszystkie side questy o ktorych tu mowicie sa,lub beda w dziale FF XII?
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Mam problem z DeathGaze'm. Na niego nie działają ataki fizyczne więc pozostaje mi tylko magia i tu jest problem. Gdy walczyłem z Hell Wyrm'em zmarnowałem moje wszystkie Ether'y i Hi-Ether'y. Gzie można kupić Ether'y oprcz Necrohol Of Nalbudis <czy jakoś tak> bo tam już ich niema, ale za to jest Maxymilian i Megapower Shirshak. Czy on zrzyci tę "barierę" przed atakami fizycznymi? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

RYUU pisze:Czy wszystkie side questy o ktorych tu mowicie sa,lub beda w dziale FF XII?
Jak ktoś znajdzie czas i chęci - to będzie. Jak nie - to nie :roll: Może sam coś napiszesz?
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Squall pisze:Mam problem z DeathGaze'm. Na niego nie działają ataki fizyczne więc pozostaje mi tylko magia i tu jest problem. Gdy walczyłem z Hell Wyrm'em zmarnowałem moje wszystkie Ether'y i Hi-Ether'y. Gzie można kupić Ether'y oprcz Necrohol Of Nalbudis <czy jakoś tak> bo tam już ich niema, ale za to jest Maxymilian i Megapower Shirshak. Czy on zrzyci tę "barierę" przed atakami fizycznymi? Proszę o pomoc.
Rzuć na niego Silence i Sap to pomoże. Spróbuj też Masumune + Genji Gloves + Haste +
Bravery + Berserk na jednej ze swoich postaci. Jeżeli masz czar Renew możesz go zabić prawie natychmiastowo. Rzucasz na niego Reverse potem Renew i jeszcze jakiś item leczący/czar leczący. Nie wiem czemu nie możesz kupić Etherów ale są inne sposoby na odzyskiwanie many > technika Charge czy czar Syphon.
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Squall pisze:Mam problem z DeathGaze'm. Na niego nie działają ataki fizyczne więc pozostaje mi tylko magia i tu jest problem. Gdy walczyłem z Hell Wyrm'em zmarnowałem moje wszystkie Ether'y i Hi-Ether'y. Gzie można kupić Ether'y oprcz Necrohol Of Nalbudis <czy jakoś tak> bo tam już ich niema, ale za to jest Maxymilian i Megapower Shirshak. Czy on zrzyci tę "barierę" przed atakami fizycznymi? Proszę o pomoc.
Możesz trochę poczekać, w końcu na pewno zrzuci barierę.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
yaqub
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 09:45

Post autor: yaqub »

Może się komuś przyda, do walki z Omegą, moje ustawienia :

Vaan:99lv.
Weapon-tournesol
Off Hand-
Helm-Dueling Mask
Armor-Maximillain
Accessory-Bubble Belt

Balthier:99lv.
Weapon-ultima blade
Off Hand-
Helm-Crown of laureas
Armor-Maximillain
Accessory-Bubble Belt

Penelo:99lv.
Weapon-ragnarok
Off Hand-
Helm-Crown of laureas
Armor-Maximillain
Accessory-Bubble Belt

Walka trwała jakieś 4,5- 5 min,
przed wejściem zarzuciłem haste,protect,shell,bravery i faith, ustawienia gambitów :D :

Vaan:
Ally: any hp>50 - cura

Balthier:
Ally: any - arise
Ally: any hp>50 - cura

Penelo:
Ally: any - arise
Ally: any hp>50 - cura

Opcja Ally: any - arise u Vaana była używana ręcznie, gdy Penelo i Balthier zgineli
W opcjach gry włączyłem FAST :)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Tak się zastanawiam- na co Wam te 99 levele?
Wszystkich przeiwników (w tym Omegę i Yiazmata) da się pokonać na ok. 70-75 levelu.
A tak trzeba godzinami pakować.
Na Omegę najlepszy jest zestaw
Self->Reverse
Ally:Any->Arise
Foe:Any-> Attack
Trochę mało uczciwe, ale działa.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
yaqub
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007 09:45

Post autor: yaqub »

dark_raven, wcale nie trzeba godzinami pakować, godzina w henne mines wystarczy :)
Awatar użytkownika
Kniaź
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kniaź »

dark_raven warto jeszcze dodac
Ally: status berserk -> dispel

Ale w sumie po ostatnich 10 paskach u Yiazmata, Omega, Zodiark i cala reszta to zadne wyzwanie. Zwlaszcza Omega, poniewaz zawsze trafia fizycznymi i w ogole nie uzywa magii, to warto zainwestowac w obrone zwykla, a dalej w predkosc i hp.
Krótki wiersz o życiu:
Leci ćma do ognia, leci i ją wali
Że kiedy doleci, to się głupia spali.
Dziękuję
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”