FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

saiyuri

Post autor: saiyuri »

Dzięki wielkie przeszłam:P Zdążyłam przed Demi.Użyłam techniki 5 mana spring. ;)
Satsu_sama

Post autor: Satsu_sama »

Hmmm, mam nie lada problem, przechodzę ów fajnala czwarty raz korzystając z opisu Rafała Koniecznego gwarantującego zdobycie mascot dressfere - mnie się jednak nie udało :evil: jeśli ktoś może coś zaradzić na ten banalny problem, to oczekuję z niecierpliwością na porady :D
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

A skąd mamy u licha wiedzieć, w którym momencie coś pominąłeś? :roll: No bo innego wytłumaczenia nie ma w tej grze... MUSIAŁEŚ coś pominąć.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

hm, a miałeś/aś wszystkie hot spoty w 5 akcie? i czy hot spot zanarkand był wykonany na samym początku, jeżeli nie to new game+. Aha, nie zaczynaj nawet via invinito, bo Ci się to wliczy do potrzebnych episode complete.
Satsu_sama

Post autor: Satsu_sama »

Hejka, cały problem polega na tym, że grałam DOKłADNIE według podanego wcześniej opisu
i mogę zagwarantować że niczego nie pominęłam, w chapter 5 wszystkie wymagane hot spoty i takie tam.... Poza tym liczyłam na to, że może ktoś również przechodził grę przy pomocy opisu Rafała Koniecznego i zdobył MASCOT dressphere.
P>S> Rusty, hot spot z Zanarkand robiłam zaraz na początku chapter 5 (to właśnie radził opis) a co do via infinito, to owszem rzuciłam się z motyką na słońce dochodząc do 100 poziomu i zła ostatecznego i nawet dobrze mi szło.... uznałam jednak że te cholerne maskoty chyba są niezbędne do przejścia.... a teraz stoję z 99 % buuuu :(
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Może coś ci umknęło przy sprawdzaniu CommSpheres? A może nie przespałaś się w kabinie w każdym chapterze?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A wpadłes na to, aby w NG+ dać sphere drugiej organizacji? Nie przewijałeś rozmów? Zaliczałeś lokacje w dokładnej kolejności? Podawałeś ręce etc?

A tak szczerze - nie warto grac tyle w tego gniota dla 1 stroju -_-
Satsu_sama

Post autor: Satsu_sama »

hmmmm, jak się jest starym(?????) napalonym(??????) koneserem, to chyba warto się pomęczyć, co? aha, kurka wodna jestem wbrew pozorom płci żeńskiej i żeby mi tu nie było niedomówień mufufufu

[ Dodano: Pią 16 Lis, 2007 18:42 ]
kwazi, tylko nie bij za niewiedzę :P

[ Dodano: Pią 16 Lis, 2007 18:45 ]
mati90, kuuuurde, nie pomagacie mi !!!!!

[ Dodano: Pią 16 Lis, 2007 18:52 ]
Go Go Yubari, apropo przekazania sphery w łapska drugiej organizacji to i owszem pomysł był, tylko mam pewiem problem bo mój opis był konstruowany konkretnie pod youth
league a domyślam sie że co do tej drugiej partii też trzeba wykonywać zadania w określonej kolejności kórej ów opis nie uwzględnia.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Satsu nie umiesz sam się wysilić? Musisz mieć opis? Różnice sa niewielkie, wysil się i sobie dasz radę -_- Nie rób z siebie ofiary.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

na GameFaqs.com masz mascot speed guide, opisane masz wszelkie niezbędniki, krok po kroku w każdej lokacji.

rowniez na youtube jest user KaddyGamer gdzie ma cały ten guide nagrany ;].
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

Jestem w drugim chapterze wizyta druga w besai (co bylo to wyzwanie trenera) w opisie pisze ze konczac wizyte powinienem miec 30% ale mam 29%.Pomyślałem że może coś ominołem (gram z opisem) i rzeczywiscie po tym etape ze staruszkiem na mushroom road (tym co reke sie podala pod kniec jego dlugiej opowiesci) mialem na statku obejzec Crimson Sphere ja jednak jej nie obejzalem bo nie wiem jak to zrobic odnalazlem ta sphere w key items bo inaczej szukalbym jej na mushroom roads myslac ze jej nie wzialem.tak wiec prosze o pomoc jak ja obejzec moze jeszcze nie wszystko staracone .
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Gadasz z Shinrą na airshipie i masz u niego opcję Treasures spheres. Tam przeglądasz wszystkie sfery.
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

co do powyzszych tam postow..
Majin _uQuad pisze:Pare skromnych uwag do autora opisu z krypty..

1. 1 rozdzial Luca - po misji z rozdawaniem balonow ladujemy na statku. Opis sugeruje udanie sie spowrotem do szatni i zapoznanie z regulami sphere break. Z tym ze nie napisane, ze to trzeba zrobic, a jest tam scenka z Rinem ktora musimy obejrzec.

2. W 1 rozdziale na Gagazet jest przeciez od razu scenka z Kimarhim, autor pisze ze nie ma nic do zrobienia. (?) Po rozmowie trzeba wybrac druga opcje z 3 mozliwych. (w scence byla mowa o mlodych ronso ktorzy uciekli z gory - trzeba zapewnic ze sie tym zajmiemy).

3. 1 rozdzial calm lands - "Zadeklaruj chęć udziału w promocji jednej z firm" - dodac, ze dobrze by bylo zaczac od razu, dolaczyc rozpiske z kim jak rozmawiac. (bylo w tym temacie juz, na gamefaqs mozna znalezc).
Info o tym ze nalezy pamietac o tej misji na koncu 3 rozdzialu, zwlaszcza bez rozpiski jest troche nieteges.

4. Warto by napisac jak zwalic wine na Rikku w quescie Mihen Highroad. Grajac z tym opisem moze sie nie udac od razu (co autor zaznacza i wskazuje jak wrobic chocobo eatera).
A mozna inaczej - pomiedzy zdarzeniami z opisu "CAM1- Chocobo Eater goni mewę - wołaj po Rina" oraz "CAM4 - Chocobo Eater ściga pojazd" dolozyc zdarzenie z CAM2 gdzie mozna zobaczyc kobiete majstrujaca przy konsoli - wolamy Rina. Proste, a scenka w chapterze 5 zabawniejsza :) Pozatym nie wiem czy przypadkiem przy wskazaniu na choco eatera dostajemy w nagrode przedmiot Ragnarok - chyba nie?

Caly quest ma pare innych watkow i wogle, i nie zostal ciagle opisany na krypcie :) Co autor obiecuje w glownym opisie :P

5. Macalania w 5 rozdziale. Aby ukonczyc watek trzeba zobaczyc scene nad jeziorem z Yuna. Problem w tym ze w opisie brakuje infa ze predzej trzeba porozmawiac z ostatnim Guado, inaczej scenki niet. Owego Guado znajdziemy idac do gory na prawo na tym wielkim skrzyzowaniu, zaraz przed lokacja z sklepem O'aki.

6. Watek na Bikanel Desert! Pokonanie Angry to nie koniec, trzeba sie potem wrocic do Cactuar nation by zobaczyc scenke z Benzo. Ta scenka brakowala mi do moich 100%, nie jest zaznaczona w opisie.


Opis krypty + powyzsze poprawki - 100% za 1 razem
Duzo to roboty dodac te poprawki do opisu nie? Cale wieki temu to podawalem.. nie raz. :)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

scena z rinem nie jest obowiązkowa, calm lands można w ogóle nie robić a i tak można zdobyć 400 pktów przegrywając pojedynki w mini gierkach. Winny prophet > all
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Rusty pisze:400 pktów przegrywając pojedynki w mini gierkach.
tylko, że to w ch..usteczkę czasu zajmuje i jest nieziemsko żmudne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”