FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

http://www.k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=14 tu jest wszystko opisane krok po kroku <5.21. Farplane - ostanie starcie!>
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

Hmm... nie wiem czego tu nie rozumieć... Po prostu musisz stawać na platformy z nutkami, potem podejść do instrumentu i wgarć poszczególne nutki. Zadanie jest o tyle łatwe, że przy wgrywaniu na górze ekranu masz ściągę. Trudniejsze jest tylko ostatnie zadanie, gdzie musisz zapamiętać ciąg dźwięków a potem "odtworzyć" go w odpowiedniej kolejności na różnych platformach, ale i tak masz kamerę i możesz sprawdzić gdzie poszczególne dźwięki się znajdują. Oczywiście możesz to wszystko olać i męczyć się z potworami. Jeżeli masz Cat Nipa i nie zależy Ci na 100% to możesz walczyć, jeżeli jednak jest inaczej to postaraj się wykonać zadanie. A to, że masz niemiecką wersję, to nie szkodzi bo dźwięki w każdym języku (chyba :D ) są zapisywane tak samo (do, re, mi, fa, so, la... itp.)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nawet bez Cat Nip i z poziomami poniżej 70 da radę pokonać potwora jaki się pojawia, to nie problem ;] A jeśli się przeszło Via Infinito i ma lv. 99, plus dobrze rozwinięte zawody i Cat Nip - to już w grze nic nie staje na przeszkodzie. Z resztą skakanie po nutkach jest proste, wszystko jest opisane dokładnie na Krypcie. Sam w tym miejscu sięgnąłem po poradnik z PSX Extreme, a tam było gorzej opisane to miejsce i se jakoś poradziłem ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Witam mam pytanie jestem w 3 chapterze przed ostatnią misją w Djose na krypcie jest napisane, że powinienem ukończyć quest z reklamowaniem Calm Lands i quest z szukaniem panny młodej :/ mógłby mi ktoś wytłumaczyć co ja mam właściwie robić ??
z góry dzięki ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Było to wałkowane na poprzednich stronach, nawet Luci podała bardzo dokładne rozwiązanie questu ;] Ale chodzi o to - chodzisz po lokacjach i wciskasz kwadrat przy postaciach jakie sobie stoją wszędzie i z nimi rozmawiasz, musisz zgadnąć odpowiedź jaka pasuje każdej postaci, na dodatek w każdym Chapterze trzeba to powtórzyć. Każda poprawna odpowiedź to zdobyte punkty, a żeby zaliczyć quest musisz tych punktów uzbierać odpowiednią ilość. Z reklamami atakuj każdego, z małżeństwem podchodź do kobiet, co w praktyce sprawdza się przez wciskanie kwadratu przy każdym i rozmowie z nim. Na niedalekiej stronie tego tematu wstecz jest postu Lenneth z podanymi dobrymi odpowiedziami.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
TITU

Post autor: TITU »

Ja też mam pytanie agencji reklamowej na Calm Lands. Mianowicie czy jak reklamowałem agencje u ludzi i wybieralem złe odpowiedzi, bo strzelałem sobie nie wiedziałem, że trzeba wybierać konkretne odpowiedzi i teraz po ukończeniu chapteru 3 mam tylko 61 punktów PR to znaczy, że muszę rozpocząć grę od nowa? Czy można z tymi wszystkimi osobami jeszcze raz pogadać wracając się i od początku jeszcze raz z nimi rozmawiać, ale tym razem wybierając właściwe odpowiedzi?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

TITU pisze:Ja też mam pytanie agencji reklamowej
TITU pisze:bo strzelałem sobie nie wiedziałem
TITU pisze:Mianowicie czy jak reklamowałem agencje u ludzi i wybieralem złe odpowiedzi, bo strzelałem sobie nie wiedziałem, że trzeba wybierać konkretne odpowiedzi i teraz po ukończeniu chapteru 3 mam tylko 61 punktów PR to znaczy, że muszę rozpocząć grę od nowa? Czy można z tymi wszystkimi osobami jeszcze raz pogadać wracając się i od początku jeszcze raz z nimi rozmawiać, ale tym razem wybierając właściwe odpowiedzi?
RADA NUMER 1: Naucz się pisać logiczne wypowiedzi, bo jak na razie, to Twoja gramatyka i stylistyka są do bani. Najpierw naucz się Polskiego, a potem graj w gry.
Awatar użytkownika
lolish
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 16:35
Lokalizacja: Mama

Post autor: lolish »

dlaczego w chapterze 4 barthello nie chce do mnie nic mowic? tylko podchodzi i stoi...i stoi... i stoi, podobnie z misja (?) na mi'hen highroad w chapter 4, zza budowli nie chce wyjsc robot, ani chocobo eater nie goni mewy/''pojazdu'' WTF? (zrobilem wszystko, tylko w misji z chocobo i Calli nie musialem gonic qurczaka hoverem, nie wiem czemu).

jest item co daje counter attack?
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Chapter 3, zadanie w Calm Lands z ratowaniem turystów z Cavern of the Stolen Faith. Czy aby mieć 100% gry muszę uratować WSZYSTKICH turystów?
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:50 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jest gdzieś napisane, ze nie wszystkich? Nie. Aby wykonać zadanie, musisz zebrać wszystkich, a zaliczona misja = procenty. Logiczne myślenie.
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Mam problem z questem reklamowania Calm Lands. O co w tym dokładnie chodzi? Bo w opisie w ogóle nie jest to opisane :?
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:51 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

Należy podchodzić do różnych ludzi i "pogadać" z nimi kwadratem. Następnie musisz zgadnąć prawidłową odpowiedź dla danej osoby, tak aby zachęcić ją do danej agencji (zależy dla której wykonujesz misję).
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Odpowiedzi poszukaj w google /uprzedzając kolejne pytanie/
Awatar użytkownika
mati90
Cactuar
Cactuar
Posty: 305
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 16:03
Lokalizacja: Malbork

Post autor: mati90 »

Mam jescze jeden problem. W opisie pod koniec 3 chaptera pisze, że mam znaleźć jakąś pannę młodą. Korzystałem z opcji szukaj (zaznaczyłem, żeby posty szukało) ale i tak nic mi to nie wyjaśniło. Dla jakiego kolesia się ją szuka i skąd mam wiedzieć, która to?
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 14:51 przez mati90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
/HerBu
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 00:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: /HerBu »

Szukanie żony polega na tym samym, co kampania reklamowa. W tym przypadku jednak podchodzisz tylko do kobiet. Misję rozpoczynasz u kolesia stojącego po prawej od wejścia do travel agency.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”