FFX-2: Help cz.2

Szukasz pomocy przy FF X - X-2? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

wirus pisze:Jestem w Chapter 2 w Thunder Plain gdzie kalibruje te wieżyczki, skalibrowałem 6 a ten gość nic nie chce mi dać, o co może tutaj chodzić?
Bo musisz jeszcze przynajmniej sprobować wykalibrować wszystkie 10. Tzn - skalibrowałeś 6 - ok, ale jeszcze do 4. musisz podejść i chociaż sprobować. Jak wrocisz do Agencji to lol podziekuje i da Ci nagrode i powie, abyś się nie przejmował resztą ;)

PYTANIE:

*wali głową w monitor, bo aż mu głupio pytać o taki banał*

Skąd wiem ile AP dostaje po/w czasie <?> walki? Czy 1 AP = 1 przeciwnik/walka/inne-ZUO?

W opisie nie znalazłem, bo albo nie ma, albo ślepy jestem, albo już 03:28 na liczniku i kręci mi się w głowie... :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

AP dostajesz za każdą akcję, ale to jest diabelnie niejasne - bo np. nie za każdy atak fizyczny dostajesz chyba całego punktu, a za używanie technik dostajesz sporo już. Im mocniejsza technika czy czar i im więcej czasu zabiera jej naładowanie ATB i MP pożera, tym więcej za jej użycie. Typ wroga też ma chyba znaczenie. A wszystko przez to, że nie podlicza po ludzku w czasie walki AP, tylko w czasie walki przekazuje je na inną po zdobyciu jednej. A przecież można było to tak samo zrobić, tylko że po walce napisać ile się zdobyło i gdzieś wyjaśnić co i jak z tym naliczaniem jest. IMO jedyny minus w systemie walki w X-2.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Tomek

Post autor: Tomek »

nie wiadomo ile AP dostaje się za walkę trzeba sprawdzić ja np. za jedną walkę dostałem 36AP a za inną 20AP po prostu trzeba sprawdzić
wirus

Post autor: wirus »

Mam pytanie co do dodatkowych Dressphere, posiadam np. Rikku Machina Maw, Smasher-R...
Jak moge je załączyć i czy opłaca mi się podładować te "umiejętności"??
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Tą sferę możesz aktywować dopiero po przekroczeniu wszystkich ścieżek na aktualnie używanym Garment Grid'zie. I tak, warto je pakować, bo są bardzo, ale to bardzo potężne, wręcz wymiatacze wyjątkowe, bez limitu obrażeń, kiedy zbierzesz odpowiednie item'y.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
wirus

Post autor: wirus »

Jest gdzies lokacja w ktorej bardzo szybko można podnieść swoje umiejętności??
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

Via Infinito - dalsze poziomy. tam sa silne potwory. warto tez odkryc jaskinie na chocobo ranch i zdobyc AP EGG accesory( triple ap) http://k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=30
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Hildek

Post autor: Hildek »

Mam problem w Guadosalam (Chapter II). Nie mam pojęcia jak sie przebrać w strój :shock: (Oczywiście posiadam ten strój). Może chodzi o ten dług co O'aka-ce którego nie spłaciłem :shock:
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Hildek pisze:strój
Znaczy się jedną sztukę?
Musisz mieć trzy
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Mam problem w Guadosalam (Chapter II). Nie mam pojęcia jak sie przebrać w strój :shock: (Oczywiście posiadam ten strój). Może chodzi o ten dług co O'aka-ce którego nie spłaciłem :shock:
YRP przebiorą się automatycznie jak podejdziesz do siedziby Le Blanc. O'aki w to nie mieszaj - tak jak napisał dark_raven: ( ;) )
dark_raven pisze:Hildek napisał/a:
strój

Znaczy się jedną sztukę?
Musisz mieć trzy
Tu masz wszystko opisane krok po kroku: http://www.k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=11
Hildek

Post autor: Hildek »

dark_raven pisze:
Hildek pisze:strój
Znaczy się jedną sztukę?
Musisz mieć trzy
Dzięki :)
kwazi pisze:
Mam problem w Guadosalam (Chapter II). Nie mam pojęcia jak sie przebrać w strój :shock: (Oczywiście posiadam ten strój). Może chodzi o ten dług co O'aka-ce którego nie spłaciłem :shock:
YRP przebiorą się automatycznie jak podejdziesz do siedziby Le Blanc. O'aki w to nie mieszaj - tak jak napisał dark_raven: ( ;) )
dark_raven pisze:Hildek napisał/a:
strój
Znaczy się jedną sztukę?
Musisz mieć trzy
Tu masz wszystko opisane krok po kroku: http://www.k-ff.com/Finalf10-2/index.php?n=11
Dzięki wielkie :smile: Zapomniałem o 2 strojach :cry:
wirus

Post autor: wirus »

Mam problem z chodowanie chocobo.
Nie moge nigdzie znaleść informacji które chocobo mają "MAX LEVEL 5", ja posiadam 4 kurczki z level 10. Wysłalem 4 kurczaki na "zwiad" zgodnei z poradnikiem po porwocie chocobo dałem im jedzenie ale ich poziom nie zwiększył się(za 2 razem jak ich wysłalem było to samo)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

wirus pisze:ja posiadam 4 kurczki z level 10
Że co? Przecież maksymalny lvl. to zdaje się 5....
Żeby sprawdzić max lvl. kurczaka wystarczy do niego podejść i nacisnąć X
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
wirus

Post autor: wirus »

Ja podchodze do Choco i pokazuje mi się.
Level 1
Heart 100
Nature Timid
Awatar użytkownika
Leo88
Kupo!
Kupo!
Posty: 104
Rejestracja: wt 03 maja, 2005 20:45
Lokalizacja: Spira/Gdynia

Post autor: Leo88 »

wirus pisze:Ja podchodze do Choco i pokazuje mi się.
Level 1
Heart 100
Nature Timid
Też tak kiedyś chyba miałem :lol: być może MAX level pokazuje się dopiero w 5 chapterze. Nie jestem pewien. powodzenia

P.S. łap tylko BOLD "Timid to kupa" :mrgreen:
"A city dead for a thousand years. A city I had to see with my own eyes.(...)The last chapter in my story.
My thoughts, they kept floating up, and then slipping through my fingers.
Slipping away before I could pin them down with words..." Tidus - FFX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”