FF 9 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

zozolka

Post autor: zozolka »

mam pytanko: gdzie w Lindblum mozna znalezc Ice Staff...?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jeśli nie ma w sklepie (Buisness Distric oraz handlarz przy Dragon's Gate), to obszukaj wszystkie dzielnice (na CD 1 jest Engineer's District, która później zostanie zniszczona, a jest tam kilka skrzynek).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

zozolka pisze:mam pytanko: gdzie w Lindblum mozna znalezc Ice Staff...?
Do kupieia sklepie z bronią w Business District na CD2.

Poza Lindblum Ice Staff można znaleźć w Cleyra's Trunk (CD2) oraz ukraść od Gizamaluke (CD1).
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

W drodze do turnieju Lindblum (chodzi o prace do FF 9 FAQ - chce dokładnie sprawdzić, jak to z tym Zangholem jest - czy 3 minuty na liczniku, czy odwiedzenie dzielnic) pzreszłam sobie fabrykę w Dali i zaraz przypomniała mi sięa skrzynka, której pilnuje takie grube babsko. Moje pytanie: czy ktoś wie co zrobić, by się do tej skrzyni dostać i co jest w w jej środku (Zanghola i turniej sprawdze sobie sama!)?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Chodzi Ci o skrzynię na farmie...

Jesli tak, to skrzynia to dostępna jest na CD2, kiedy jako Garnet idziemy do Treno. Trzeba wrócić się do Dali i zabrac skrzynkę z farmy (w środku jest Elixir).
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ok Thx.

Btw. sprawdziłam tego Zanghola i w moim przekonaniu czas ma tu znaczenie. Najpierw zabrałam się za Theater District (wiadomo - punkt startowy Zidane'a), potem poszłam do Business z jakimiś 7-oma minutami, to Zanghola nie było. Zaczęłam więc czyścić District i przy 3:40 Zanghol tam przy obelisku był. Zdaje się więc, że chyba jednak jego pojawienie się zależy od stanu licznika, mam rację?

I jeszcze jedno pytanie. Czy możecie mi dokłądnie powiedzieć, co daje Guardian Mog?

Większość FAQów podaje jedynie to denerwujące "Mog protects with unseen powers", tutaj w wątku widziałam nieśmiałe tezy, że podobno po walce anuluje działanie trwałych negatywnuych statusów (vide Blind Virus Zombie itd), a w jakimś opisie znalazłam teorię, że Guardian Mog wspomaga = zwiększa obok 99-u Phoenix Pinnion szanse na n-krotne przywoływanie Phoenixa.

Chciałabym, żebyście mi pomogli ustalić jakąś w miarę poprawną wersję, bym mogła to w FAQ umieścić. dzięki temu inni nie będą musieli latać po x stronach, tracić nerwy i czas.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Guardian Mog napewno znosi statusy zostające po walce, ale co do tego działania z Phoenixem to nie jestem pewien. Kiedys przechodziłem całą grę z załązoną właśnie Guardian Mog u Eiko, ale jakoś Phoenix mi sie częściej nie pokazał (nawet przy walce z Ozmą) - ale tak jak juz mówiłem nie mam do tego 100% pewności.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Statusy są pewne, bo sama sprawdziłam właśnie w walce z Hadesem. No cóż można chyba uznać, że jednak chodzi o odstatusowanie. Dzięki Mischi.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Mam pytanie o Pop Quiz.
Zauwazyłem (na 4CD), że pojawiał mi się zawsze, jak poleciałem do jakiegokolwiek lasu. Jedna walka, Quiz. Lecę do innego lasu, walka - Pop. Przez 5 walk z rzędu trafiał mi się sam Quiz. Czy to jakaś zasda jest czy co, bo raczej w takie szczęście nie wierzę, żeby mi się przypadkowo trafiał przez 5 walk z rzędu...
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Izrail pisze:Pop. Przez 5 walk z rzędu trafiał mi się sam Quiz. Czy to jakaś zasda jest czy co, bo raczej w takie szczęście nie wierzę, żeby mi się przypadkowo trafiał przez 5 walk z rzędu...
Pojawia się podejrzanie często, kiedy wchodzisz po raz pierwszy do lasu.. a żeby w tym samym lesie ciągle go spotykać, co chwile wzywaj Moguo i zapisuj grę- nie wiem czemu, ale działa..ja juz zaliczyłam spotkania i zgarnęłam nagrodę, prawie wszystkie w jeden dzień..
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sephiria, swoją drogą mogłabyś dodać mini queścik z kotem Mittensem na samym początku gry :)
Wpierw należy odmówić współpracy z Rat Boy, następnie zajść do chłopca za wieżą kościelną (w samym roku, na moście) i on powie że mu kot się zgubił. Potem wracamy na sam początek gry (tam gdzie stoi pomnik niejakiej General Madalene) i tam kot se łazi :D Podchodzimy, wciskamy X i ten chłopiec przychodzi i nam dziękuję, ale nic nie daje :] W takim razie powracamy z powrotem do niego za wieżę kościelną no i w końcu daje nam Bomb Card XD

Ot, zawsze to coś 8)

Właśnie przeszedłem FF8, i za FF9 się wziełem. Najlepsza część mimo wszystko :grin:

ps. Współpracę z Rat Boyem można powziąć ale wtedy czasem kota nie ma i trzeba gadać kilka razy z chłopcem, to lepiej w ogóle Puck'a na początku nie ruszać. ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

U Garnet brakuje mi jednego eidolona - Ark. Czy można go ominąć i nie ma możliwości powrotu? Jakby co, chciałabym jakąś małą podpowiedź... Nie chcę dokładnej odpowiedzi, (czyli wytłumaczone od razu gdzie i jak) bo chcę to sama przejść XD. Tylko mnie naprowadźcie...

PS. Jestem jeszcze przed Memorią...

[ Dodano: Nie 26 Cze, 2005 ]
Albo lepiej - jak nazywa się przedmiot, z którego da się tego nauczyć?
hyniowy dziadek

Post autor: hyniowy dziadek »

Arka uczy się z przedmiotu Pumice, który zdobywamy od Hadesa w Memorii
Ostatnio zmieniony pn 27 cze, 2005 15:48 przez hyniowy dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Yamiii

Post autor: Yamiii »

heh i juz powiedziales gdzie i jak go zdobyc :) dokladniej trzeba syntezowac dwa pumice piece u hadesa lub pokonac ozma ( po walce dostajesz caly pumice ;D )
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Prosiłam tylko o nakierowanie -_-'
Ale dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”