FF 9 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF IX? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pomieszali, pomieszali i tak wyszło chaotycznie. Po pierwsze tym przedmiotem jest Pumice, a nie Pumice Piece. Druga sprawa to jak zdobyć Pumice, no i tu dali po połowe dobrej odpowiedzi - pokonaj Ozme lub zbierz połówki, pokonaj hadesa i zsyntetyzuj u niego.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Dziękuję po raz drugi, ale prawie nikt nie przeczytał dokładnie prośby XD

Mam jeszcze jedno pytanie - Czy Aloha T-Shirt i inne accesories tego typu na coś się przydają, czy to tylko dla satysfakcji??
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

To są najsłabsze zbroje ;)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Wokół Aloha T-Shirts, Straw Hats i Pearl Armlets krążyła jakaś lotka dawien dawno temu, ale już jej nie pamiętam, a jak sprawdziłam to chyba okazała się być fałszywa. Realne jest tylko to, co napisała Eiko.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Aha, czyli tylko dla ozdoby :) Myślałam, że np. one działają lepiej w Ipsen Castle (zasada taka jak z broniami) ale jednak nie , bo sprawdzałam... Ech te plotki XD
Yamiii

Post autor: Yamiii »

hmm czyli ogolnie mowiac bezuzyteczne.. chyba ze dla prawdziwych hardcorowców ^^ hmm a moze rzeczywiscie """do czegos""" to sluzy? chyba ze squaresoftowi sie nudzilo :twisted:
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Sephiria pisze:Wokół Aloha T-Shirts, Straw Hats i Pearl Armlets krążyła jakaś lotka dawien dawno temu, ale już jej nie pamiętam, a jak sprawdziłam to chyba okazała się być fałszywa. Realne jest tylko to, co napisała Eiko.
No ale z drugiej strony zdobywa się je dla całej drużyny, co miało by wskazywać na to, że mają jakieś większe zastosowanie..
FF9 jest jednak na tyle stara grą, że jesli te przedmioty do czegoś rzeczywiście by się nadawały, z pewnością do tej pory ktos by na to wpadł..
Yamiii pisze:chyba ze squaresoftowi sie nudzilo
Tia. pewnie żarty się ich trzymały- sama biegałam drużyną ubrana w pełen zestaw "hawajskich" ciuszków i nic się nie stało..

Mam pytanie: w poszukiwaniu skarbów na mapie wspomogłam się solucją dopiero przy tym ostatnim, w miejscu Shimmering Island..
Czy jest w grze jakis sposób, by sie o tym skarbie dowiedzieć? Bo ocean jest wielki, a samo miejsce po wyspie nie takie znowu małe- nalezało sobie to samemu wymysleć, czy gdzieś była o nim mowa?
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Hawajskie ciuchy mogą być traktowane jako drobne utrudnieniem w walce z Ozmą.
Yamiii

Post autor: Yamiii »

Ivy pisze:Mam pytanie: w poszukiwaniu skarbów na mapie wspomogłam się solucją dopiero przy tym ostatnim, w miejscu Shimmering Island..
Czy jest w grze jakis sposób, by sie o tym skarbie dowiedzieć? Bo ocean jest wielki, a samo miejsce po wyspie nie takie znowu małe- nalezało sobie to samemu wymysleć, czy gdzieś była o nim mowa?
Ivy ja szukalem tego punkciku na mapie gdzie byla i w jej okolicach.. gdy bylem juz lekko wkurzony nagle sie udalo... poprostu poszukaj w okolicy tego punkciku Shimmering Island. ;)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Yamiii pisze:Ivy ja szukalem tego punkciku na mapie gdzie byla i w jej okolicach.. gdy bylem juz lekko wkurzony nagle sie udalo... poprostu poszukaj w okolicy tego punkciku Shimmering Island.
Czytanie ze zrozumieniem sie kłania :) Nie pytam, gdzie to jest, bo skarb juz dawno mam, tylko czy można sie o nim w jakikolwiek sposób dowiedzieć w trakcie gry
Bo o większości mówiły chocobo w Paradise, albo były one widoczne na mapie - ten jest całkiem ukryty i nikt mi o nim ani słowem nie wspominał..
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Chyba nie można się dowiedzieć o tej wodzie... A o Excaliburze II można? Też chyba nie... Te cudeńka zostały pewnie wzięte z oficjalnego poradnika Squaresoftu...
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Yamiii

Post autor: Yamiii »

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania Nie pytam, gdzie to jest, bo skarb juz dawno mam, tylko czy można sie o nim w jakikolwiek sposób dowiedzieć w trakcie gry
Bo o większości mówiły chocobo w Paradise, albo były one widoczne na mapie - ten jest całkiem ukryty i nikt mi o nim ani słowem nie wspominał..

aaa XD musialem przeoczyc ze dwa zdanka =3 z tego co wiem nie mozna, tak chocobo gadaly o reszcie.. ja w kazdym badz razie tez uzylem solucji =/
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

O Shimmering Island sie dowiedziec mozna o ile pamietam od fat chocobo albo jego kumpli na chocobo paradise ( tak mi sie wydaje bo ja nie czytalem zadnej solucji a tam doszedlem :P ) Trzeba chyba pogadac z nimi kilka razy sprobowac pogreac w karty czy cos. Pamietam jak sobie te miejsca w notatniku zapisywalem zeby nie zapomniec :D , dobre to byly czasy...
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Maju pisze:Wysłany: Nie 03 Lip, 2005
O Shimmering Island sie dowiedziec mozna o ile pamietam od fat chocobo albo jego kumpli na chocobo paradise ( tak mi sie wydaje bo ja nie czytalem zadnej solucji a tam doszedlem ) Trzeba chyba pogadac z nimi kilka razy sprobowac pogreac w karty czy cos. Pamietam jak sobie te miejsca w notatniku zapisywalem zeby nie zapomniec , dobre to byly czasy...
Raczej nie, o tym skarbie akurat nie gadają, bo próbowałam rozmawiac z wszystkimi..i nic.. Do tego rzeczywiście trzeba dojść samemu..Nir wpadłabym na stukanie dziobem na srodku oceanu bez wyraźnych wskazówek :D
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Ivy pisze:Do tego rzeczywiście trzeba dojść samemu..Nir wpadłabym na stukanie dziobem na srodku oceanu bez wyraźnych wskazówek :D

Te dwa zdania przeczą same sobie.

Albo dochodzisz sama albo nie "wpadasz" (domyślasz sie położenia) na lokację bez wraźnych wskazówek.
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”