FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

W opis przejścia oczywiście nie patrzyłeś?

http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=22

Dzieciom Neo mówimy: "Nie"
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Alice

Post autor: Alice »

Hej. Mam kilka problemów, w sumie niezbyt ważnych, ale.. .
1. Jestem w połowie 2 dysku. Zdobyłam Odina. A teraz chcę zdobyć kilka innych kart (np. Rinoy). Potrzeba mi Ifrita, którego straciłam w Galbadii Garden. Grałam z Martine ze sto razy, wiele kart mam już po 100, a on nadal nie chce dać Ifrita. Jest może jakiś sposób na "wywabienie" tej karty?
2. Dlaczego nie mogę złożyć Lioneheart'a? Mam 10x Admantine, 20x Pulse Amno i 6x Dragon Fang. W jakim sklepie bym nie była, nie mogę go złożyć.
3. I jeszcze jedno pytanie: Dlczego Rinoa używa tylko Angelo Cannon? Mam z 5 innych ustawionych (wszystkie mają czerwony pasek od początku do końca)
4. Wszędzie jest napisane, ze przy wykonywaniu Renzokukena jest taki pasek z kwadracikiem, a dlaczego ja go nie mam? Squall ma Flame Saber.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Alice pisze:1. Jestem w połowie 2 dysku. Zdobyłam Odina. A teraz chcę zdobyć kilka innych kart (np. Rinoy). Potrzeba mi Ifrita, którego straciłam w Galbadii Garden. Grałam z Martine ze sto razy, wiele kart mam już po 100, a on nadal nie chce dać Ifrita. Jest może jakiś sposób na "wywabienie" tej karty?
Niestety, sposobu na wywabienie tej karty nie ma (o ile mi wiadomo) musisz po prostu grać do upadłego, aby ją zdobyć. Jest na to jeszcze jeden sposób: jeżeli wykonywałaś quest CC Group i pokonałaś wszystkich graczy, to na 3 CD na Ragnarok'u będą oni wszyscy i będą posiadali wszystkie karty z gry i tam w końcu zdobędziesz go na pewno.
Alice pisze:2. Dlaczego nie mogę złożyć Lioneheart'a? Mam 10x Admantine, 20x Pulse Amno i 6x Dragon Fang. W jakim sklepie bym nie była, nie mogę go złożyć.
Musisz posiadać ostatni numer gazetki w jakiej opisywane są bronie, do zdobycia w ostatnim flashback'u z Laguną.
Alice pisze:3. I jeszcze jedno pytanie: Dlczego Rinoa używa tylko Angelo Cannon? Mam z 5 innych ustawionych (wszystkie mają czerwony pasek od początku do końca)
Zdaje mi się, że masz po prostu takie szczęście, jeżeli masz nauczone inne limity, to powinna też je wykonywać bez problemu. Ale po wydarzeniach w kosmosie dostaniesz dla niej inny limit, znacznie potężniejszy i lepszy od innych. Btw. tak czasem w VIII bywa, np. Odin lub Gilgamesh przybywają czasem co walkę, albo przy określonym przeciwniku zawsze itp.
Alice pisze:4. Wszędzie jest napisane, ze przy wykonywaniu Renzokukena jest taki pasek z kwadracikiem, a dlaczego ja go nie mam? Squall ma Flame Saber.
Tzn. na dole ekranu powinien pojawić się pasek, w którym będą leciały takie... pionowe kreski, które jak wejdą w kwadracik na końcu paska, to wciska się R1 i Squall podwaja siłę ciosu (kreska zawsze dociera do kwadracika, w momencie uderzenia zadawanego przez Squall'a). Nie ma tego? Masz wersję na PC czy na PSX? Pirat czy oryginał?
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Alice

Post autor: Alice »

Dzięki :*

A co do gry to ma tak: oryginalną na PSX, do tego ściągnęłam emulatora i gram też na PC tymi samymi płytami.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Gveir pisze:Dzięki :*

A co do gry to ma tak: oryginalną na PSX, do tego ściągnęłam emulatora i gram też na PC tymi samymi płytami.
Nie ma za co :wink:
A to w takim razie z limitami masz po prostu takie szczęście ;] Ale z tym paskiem to dziwna sprawa przy Renzokuken'ie...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Alice

Post autor: Alice »

Nie wiem... jeszcze spróbuję zrobić Lioneheart'a. Może na nim będzie... .
Bo jak paska nie ma to lecę na oślep (i trafiam ;D).
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Gveir pisze:Musisz posiadać ostatni numer gazetki w jakiej opisywane są bronie, do zdobycia w ostatnim flashback'u z Laguną.
Nie musi.

Czy zwróciłaś uwagę na taki naprawdę szczególik - czy na pewno masz wymaganą ilość składników i na pewno te właściwe, oraz czy masz wystarczająco gotówki na zapłacenie za przeróbkę broni _^_? Wiem, że to banalne, ale z kart robiłam bez problemu Lionheart na CD 1, wiec nie ma opcji żeby nie dało rady go zrobić (jeśli spełnia się wszystkie warunki).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sephiria pisze:Czy zwróciłaś uwagę na taki naprawdę szczególik - czy na pewno masz wymaganą ilość składników i na pewno te właściwe, oraz czy masz wystarczająco gotówki na zapłacenie za przeróbkę broni _^_? Wiem, że to banalne, ale z kart robiłam bez problemu Lionheart na CD 1, wiec nie ma opcji żeby nie dało rady go zrobić (jeśli spełnia się wszystkie warunki).
Hmm... robiłem to samo, zdobywając na potęgę u dr. Kadowaki i u matki Zell'a karty Elnoyle'a, żeby składniki mieć na pierwszym CD już i potem za tym nie latać... Ale fakt, wielokrotnie o tym słyszałem, ale że ostatni raz grałem dosyć dawno, nie sprawdziłem tego nigdy, po prostu składowałem składniki i czekałem na Weapons Monthly... Sorki za wprowadzanie w błąd :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Alice pisze:Wszędzie jest napisane, ze przy wykonywaniu Renzokukena jest taki pasek z kwadracikiem, a dlaczego ja go nie mam? Squall ma Flame Saber.
z tego co pamiętam, to gdzieś w menu można wyłączyć pojawianie się tego paska podczas limitu, więc pewnie masz wyłączony.
Alice

Post autor: Alice »

Sogestu - wielkie dzięki! Musiałam tylko zmienić ustawienia. Ustawiałam to wszystko tak jak kazał mini-podręcznik w grze.
Sephira - faktycznie, brakowało mi pieniędzy. CO jak co, ale jak już jestem w sklepie to dużo nakupuję nie patrząc na koszty. A mam tylko 3 level SeeD.. (mówiłam już, że jestem słaba? :D).

Dzięki wszystkim :*
jalokim

Post autor: jalokim »

Czy macie jeszcze jakieś porady jak zdobyć cursed spike w sytuacji kiedy Malboro , Forbidden nie chcą ich wyrzucać, zabiłem Ultima Weapon nie mam farta i nie spotykam Tri-face nigdzie. Przez cała grę zebrałem tylko 14 a spędzam 3 tydzień na Island cosest to Hell\Haven. :?
I jeszcze jak nakłonić matkę Zella do zagrania jego kartą?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

jalokim pisze:I jeszcze jak nakłonić matkę Zella do zagrania jego kartą?
Jak jej nie ma, to grasz znowu, aż do skutku /aż ją będzie miała w użyciu....przecież to takie logiczne/
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

I jeszcze jak nakłonić matkę Zella do zagrania jego kartą?
Hmmm może nie masz Zella w drużynie (bo coś słyszałam kiedyś, ze on musi być jak chcesz jego kartę zdobyć)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Lukasz_9119

Post autor: Lukasz_9119 »

Karta Zella pojawia się wtedy gdy wystawisz trochę słabszych kart ze swojej talii. To działa ze wszystkimi graczmi, którzy mająjakieś wartościowe karty(np. dzieciak, który biega w koło balamb garden).
Kai

Post autor: Kai »

Lukasz_9119 pisze:Karta Zella pojawia się wtedy gdy wystawisz trochę słabszych kart ze swojej talii. To działa ze wszystkimi graczmi, którzy mająjakieś wartościowe karty(np. dzieciak, który biega w koło balamb garden).
Z tego, co wiem (z doświadczenia oczywiście :P ) to nie jest reguła. Wystawienie przez Ma Dincht karty zależy od obecności Zella w drużynie i...no cóż, szczęścia ^^


Moje malutkie pytanie: gdzie można znaleźć Hyper Wrist (by uzbierać na Str Up)? to samo tyczy się Royal Crown,Monk's Code i Khight’s Code [znalazłam w dziale Refine]... od razu z góry dziękuję za odpowiedź :razz: 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”