FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

michal13225

Post autor: michal13225 »

dzięki..przyda się...XDDDDDDDDD
Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

nie lubię ogólnie ignoracji, ale sephiria napisała w solucji jak zdobyć lionhearta

"Wbrew temu, co nasi użytkownicy od czasu do czasu piszą na forum, Rexuś po przekroczeniu 20-tego poziomu zaczyna dość chętnie rzucać kilka sztuk Dragon Fang."

mam 55lvl u squalla i ani razu do tej pory mi nie wypadł dragon fang. i o co w tym fancie chodzi? ; o
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Taurinus pisze:mam 55lvl u squalla i ani razu do tej pory mi nie wypadł dragon fang. i o co w tym fancie chodzi? ; o
Chyba masz za duży lv. Potworki wyrzucają przedmioty w zależności od twojego poziomu. Hipotetyczny przykład: do 10lv Potwór wyrzuci potion, na 11-30lv da hi-potion, na 31-60 lv da phoenix down, i tak dalej.
Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

więc skąd w takim razie na 57lvl mogę wytrzasnąć dragon fang? w bestariuszu chyba tylko 3 stwory go wyrzucają, ale jakoś u mnie sie nie pojawiają w tych rejonach co opisano na stronce :/

no i na pierwszym cd [teoretycznie] to jak mozna zbudowac lionhearta, skoro do niego trzeba gazety odpowiedniej? a ona jest dostepna dopiero od ostatniej wstawki z laguną, wiec imo coś jest nie halo.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Taurinus pisze:więc skąd w takim razie na 57lvl mogę wytrzasnąć dragon fang? w bestariuszu chyba tylko 3 stwory go wyrzucają, ale jakoś u mnie sie nie pojawiają w tych rejonach co opisano na stronce :/
Naucz się LV DOWN bodaj od Tonberryego i zastosuj na Blue Dragon lub SAM08G, powinno zadziałać.
Taurinus pisze:no i na pierwszym cd [teoretycznie] to jak mozna zbudowac lionhearta, skoro do niego trzeba gazety odpowiedniej? a ona jest dostepna dopiero od ostatniej wstawki z laguną, wiec imo coś jest nie halo.
To tylko instrukcje jak broń wykonać, do samego wykonania nie jest potrzebne. Po prostu magazyn ten informuje cię czego ci potrzeba do wykonania broni.
Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

pomyslowo z lvl down, thx wypróbuję :p
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Taurinus pisze:no i na pierwszym cd [teoretycznie] to jak mozna zbudowac lionhearta, skoro do niego trzeba gazety odpowiedniej? a ona jest dostepna dopiero od ostatniej wstawki z laguną, wiec imo coś jest nie halo.

Gdy zdobędziesz składniki potrzebne do wyrobienia Lionhearta, automatycznie pojawi sie do zrobienia w shopie.
Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

dobra a teraz mam kontynuacje poprzedniego pytania [thx sid demset tak zeby nie zapomniec]. Więc mam 65lvl u squalla, zacząłem cd3 i jak ja mam zdoby dragon fangs? bo nawet lvl down u t-rexaura nie wiele daje, one po prostu nie wypadają, no masakra, czyżby nie było już możliwości zrobienia lionhearta? to troche zbyt głupie, aby było prawdziwe, proszę o pomoc :D

z góry dzięki
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Taurinus, spisz sobie wszystkie pytania i napisz je w 1 poście. Zaśmiecasz temat.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Taurinus pisze:dobra a teraz mam kontynuacje poprzedniego pytania [thx sid demset tak zeby nie zapomniec]. Więc mam 65lvl u squalla, zacząłem cd3 i jak ja mam zdoby dragon fangs? bo nawet lvl down u t-rexaura nie wiele daje, one po prostu nie wypadają, no masakra, czyżby nie było już możliwości zrobienia lionhearta? to troche zbyt głupie, aby było prawdziwe, proszę o pomoc :D

z góry dzięki
Pisałem coś o T-Rexie? Nie. A co pisałem?
kilmindaro pisze:Naucz się LV DOWN bodaj od Tonberryego i zastosuj na Blue Dragon lub SAM08G, powinno zadziałać.
Grochu

Post autor: Grochu »

Siema ! mam problem otóż gram w Final Fantasty 8 od pewnego czasu. Jestem w 2 dysku w balm garden tuż po uratowaniu "gardena" mam wyjść na scenke w opisie wygląda to tak

"2.3. Balamb Garden
2.3.1. Ratowanie Ogrodu
Gdy odzyskasz kontrolę nad drużyną udaj się na taras widokowy, na północ od sali wykładowej. Tam czekają cię kolejne animacje - jeżeli w drużynie jest Rinoa, to zobaczysz jedną dodatkową. Opuść taras."

Opuść sale? łatwo powiedzieć trudno zrobić otóż nie moge przejść przez dzwi - nigdy tak nie było może dlatego że mam Rinoe w drużynie?

o to zdjęcie
http://iv.pl/images/ehbbbhl00qs7geryvxq.jpg
Obrazek

Prosze o szybką odpowiedz
Awatar użytkownika
Taurinus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 30 lip, 2008 20:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Taurinus »

"Naucz się LV DOWN bodaj od Tonberryego i zastosuj na Blue Dragon lub SAM08G, powinno zadziałać. "

niestety nie działa, kurde często to wylatuje, czy jest jakiś nikły procent na drop- dragon fanga? bo juz totalnie nie wiem co z tym robic : o juz bym wolał czita jakiegos zapodac niz latac za tymi stworami i g**** z tego miec, chociaz na psx sie raczej nie da zapodac tych 4 dragon fangów i olac ten system :/

grochu: a oni nie powinni sami wyjść? odpaliły ci się animacje? bo po tych wszystkich animacjach powinno dać się wyjść bez problemu, akcja toczyła się dalej. może ktoś wejdzie i napisze coś więcej. ewentualnie jak masz wczesniejszego save przed tym momentem to spróbuj jesczze raz z tym, bo moze bug jakis czy cos w tym stylu.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Taurinus pisze:niestety nie działa, kurde często to wylatuje, czy jest jakiś nikły procent na drop- dragon fanga? bo juz totalnie nie wiem co z tym robic : o juz bym wolał czita jakiegos zapodac niz latac za tymi stworami i g**** z tego miec, chociaz na psx sie raczej nie da zapodac tych 4 dragon fangów i olac ten system :/
Na ok. 7 walk z Blue Dragon zawsze chociaż raz rzuci Ci Dragon Fangi. :roll: A próbowałeś z nim w ogóle walczyć bez LV DOWN? Zasada - jak nie wyjdzie po 10 walkach -> walcz 100 razy a w kocu coś wypadnie...
Taurinus pisze:a oni nie powinni sami wyjść? odpaliły ci się animacje?
:lol:
Grochu pisze:Opuść sale? łatwo powiedzieć trudno zrobić otóż nie mogę przejść przez drzwi - nigdy tak nie było może dlatego że mam Rinoe w drużynie?
To najczęstszy bug w tej grze. Należy:
1) Na chama dobijać się przyciskiem OK do drzwi oraz nie celować w same drzwi tylko scianę obok
2) Wczytać wcześniejszego save'a i liczyć, że się uda ;)
Awatar użytkownika
Vincent3run
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 21:24

Post autor: Vincent3run »

Co do Dragon Fang to wcale nie trzeba robić LVL DOWN na Blue Dragonie, on rzuca Dragon Fangi na każdym lvlu jako normal drop, oprócz tego może też rzucić Dragon Skin.

Konkretne dropy:

Low level drop - 4x Dragon Fang, 3x Dragon Skin
Low level Rare drop - 1x Fury Fragment, 2x Fury Fragment
Middle level drop - 6x Dragon Fang, 6x Dragon Skin
Middle level Rare drop - 2x Fury Fragment, 2x Fury Fragment
High level drop - 8x Dragon Fang, 8x Dragon Skin
High level Rare drop - 4x Fury Fragment, 6x Fury Fragment

Źródło: "Monster Encycloapedia" z Gamefaqs
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”