FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

kubam

Post autor: kubam »

Gdzie najczesciej wystepuja chimery na cd 1? Na stronie jest napisane ze Kolo galbaldii, dokladnie plains of galbaldia - nie spotkalem zadnego ani na terenach zielonych ani na tej brazowej ziemi - i dingo desert - tutaj spotkalem 2 na 40 walk. Tak troche malo bo chce sobie zrobic karte Red Gianta, a forbiddena tez nie spotkalem zadnego w grobowcu.. Jakies porady?
Awatar użytkownika
Ajudah
Kupo!
Kupo!
Posty: 43
Rejestracja: wt 04 wrz, 2007 22:21
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Ajudah »

szukac, szukac i jeszcze raz szukac - czasem zdarza sie, ze na jakiegos potwora trafia sie co chwila, a czasem biega sie do usmiechnietej smierci i nie miozna natrafic na zadnego. Jesli juz trafiles na szukanego potwora, sprobuj krecic sie dokladnie w poblizu tego miejsca - moze trafisz i drugi raz.
Ja mogę być miła dla jednej osoby dziennie, i to <beeeeep> nie jest Twój dzień

Wiem, że jesteśmy fanatyczkami, ale ile można tańczyć?
zell

Post autor: zell »

Hejka, mam problem. Płyta 1, próbuję zdobyć kod do ojca Riony, ale niestety, na mieczu zamiast kodu pojawia się napis Student ID 2. Co jest nie tak, że nie pokazuje mi kodu?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

To JEST właśnie kod. 2=> 0 (hundreds), 0 (digits) 2 (ones)
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
micrec
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 03 lip, 2008 18:38

Post autor: micrec »

Jestem na CD 3 Mam problem z questem Obel Lake...nie chce mi gadać z cieniem, małpą w lesie ani znaleźć kamieni...po prostu nic się nie dzieje...pierwsze 3 kamienie znalazłem (ale czwartego nie chce mi znaleźć) na CD 1/ CD 2...czy to może być powód? I czy korzystanie z grievera (tylko do zapisania/ładowania jak był error i save'a nie czytało) też może na to jakoś wpłynąć....Czy można mieć Enc-None Jak się szuka?

Pamiętam że wykonując pierwsze 3 miejsca z UFO na CD 2 chyba, to na CD 3 musiałem całe od nowa robić nie wiadomo czemu...
Ostatnio zmieniony pt 18 lip, 2008 14:36 przez micrec, łącznie zmieniany 2 razy.
RazorX

Post autor: RazorX »

Być może jakiś błąd... nie mam pojęcia ...


JA MAM PYTANKO!

Robię questa z Zelle prawdziwa miłość czy jakos tak...
mam oto pytanie: w czasie gry czyli CD1,CD2 opuscilem czasem dialogi w library wogole tam nie chodzilem czasem noi jest problem... jestem na CD3 i zostane na nim już do końca życia :>
i na CD3 odpowiadałem jaki jest mój ulubiony kolor, ulubione jedzenie ... a powinienem na CD2 więc poszło na CD3 ... i właśnie mam pytanie czy jednak uda mi się zrobić tego questa czy dac sobie spokój ? ... bo teraz przed chwilą poszedłem do library do takiej ciemno skórej dziewczyny i gadała z jakimś kolesiem i on się pytał czy jest a ona, że go nie ma ...
i poszedł, po czym powiedziała ze ona lubi kogoś innego ...
i CO teraz mam zrobić? ... :P
Demo

Post autor: Demo »

RazorX, mam identyczną wręcz sytuację. Też zapomniałem o tym queście i jestem na CD3 i nie miałem tej ankiety o jedzenie i kolor.

Ale mniejsza o to, gazetkę można potem dokupić w Esthar, mam inne pytanie. Jak zbić zasadę random w kartach? Teraz jej nie mam, ale gdy chcę zagrać z przyjaciółką Selphie w Trabia Garden i właścicielem pubu w Dollet (chcę kartę Sirena i Selphie zdobyć), to u nich się akurat pojawia zasada random. To samo w domku Edeii. W gardenie mogę grać normalnie. Wcześniej jak przechodziłem grę kilka(naście?) razy na przestrzeni lat, to zwykle albo dawałem sobie spokój z kartami których kosztem zdobycia była zasada random, albo Refine'owałem Card Mode w przedmioty wszystkie słabsze karty :D Ale tym razem chcę wszystkie zachować, więc jak zbić zasadę random?
micrec
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 03 lip, 2008 18:38

Post autor: micrec »

Demo pisze:RazorX, mam identyczną wręcz sytuację. Też zapomniałem o tym queście i jestem na CD3 i nie miałem tej ankiety o jedzenie i kolor.

Ale mniejsza o to, gazetkę można potem dokupić w Esthar, mam inne pytanie. Jak zbić zasadę random w kartach? Teraz jej nie mam, ale gdy chcę zagrać z przyjaciółką Selphie w Trabia Garden i właścicielem pubu w Dollet (chcę kartę Sirena i Selphie zdobyć), to u nich się akurat pojawia zasada random. To samo w domku Edeii. W gardenie mogę grać normalnie. Wcześniej jak przechodziłem grę kilka(naście?) razy na przestrzeni lat, to zwykle albo dawałem sobie spokój z kartami których kosztem zdobycia była zasada random, albo Refine'owałem Card Mode w przedmioty wszystkie słabsze karty :D Ale tym razem chcę wszystkie zachować, więc jak zbić zasadę random?
Zasadę Random raczej nie da się zbić...i problem jest właśnie taki, że trzeba mieć prawdziwy FART żeby np. mieć pewną kartę którą chce się stracić u królowej żeby jej ojciec namalował drugą...wkurzające jest też to, że częściej się przegrywa...zasady Random nie da się zbić, taka reguła regiony i tyle...
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

W dziale VIII na krypcie masz opisany quest z królową kart, jak i zasady gry jako takiej, przeczytaj to, jeżeli nadal nie będziesz wiedział, to ... idę spać...
micrec
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 03 lip, 2008 18:38

Post autor: micrec »

Dobra, zostawiam quest Obel Lake bo i tak mogę zdobyć Luck-J gdzie indziej...ale mam inny problem...byłem u Edei, w Esthar zgarnąłem Lagunę gadałem z kim się da, ale nie mogę wejść do Lunatic Pandora...uderzam w nią Ragnarokiem i nadal nic...
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

micrec pisze:Dobra, zostawiam quest Obel Lake bo i tak mogę zdobyć Luck-J gdzie indziej...ale mam inny problem...byłem u Edei, w Esthar zgarnąłem Lagunę gadałem z kim się da, ale nie mogę wejść do Lunatic Pandora...uderzam w nią Ragnarokiem i nadal nic...
Też kiedyś tak miałem......spróbuj trochę powalczyć, może się uda ;)
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
micrec
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 03 lip, 2008 18:38

Post autor: micrec »

..::PHOENIX::.. pisze:
micrec pisze:Dobra, zostawiam quest Obel Lake bo i tak mogę zdobyć Luck-J gdzie indziej...ale mam inny problem...byłem u Edei, w Esthar zgarnąłem Lagunę gadałem z kim się da, ale nie mogę wejść do Lunatic Pandora...uderzam w nią Ragnarokiem i nadal nic...
Też kiedyś tak miałem......spróbuj trochę powalczyć, może się uda ;)
Niby jak? Krążyłem wokół niego, na każdych wysokościach i nic...jakieś questy poza Laguną są potrzebne? Byłem już u Edei i w Shumi jakby co....
Demo

Post autor: Demo »

Ja mam buga jeszcze że mi dwie karty pierwszego poziomu znikają - Gayla i Bite Bug. Spotkał się ktoś z czymś takim? Przez całą grę mi znikają, pierwszy raz mi się coś takiego robi.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

U mnie to standard - znika mi Red Bat i Blobra lub Bite Bug.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Demo

Post autor: Demo »

Hmm czy jak się okradnie Ultimę Weapon to już nie zostawia ultima stones? 3x ją zabiłem okradając i nie padły ultima stones'y, a czwarty raz celowo jej nie okradłem - stonesy padły. Przypadek, czy poprostu tak jest? Bo jeśli tak jest to wskazówka w opisie "spróbuj ją okraść" jest zdecydowanie złą radą :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”