FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

Czyli poprostu bialy lew!!?

Ale mi latwo idzie,wlasnie walcze z Ultimecja
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Wygląda jak lew morski, mors, takie wielkie białe kły wystające z paszczy, porośnięty do tego białym futrem, plus łuski na brzuchu, chyba wiesz jak wygląda mors? :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

filip2671 pisze: Ale mi latwo idzie,wlasnie walcze z Ultimecja
Bo całe FF8 jest banalnie proste. Jak wszystkie finale od 7 włącznie. Nie wiem, skąd taka popularność działu HELP :lol:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Bo całe FF8 jest banalnie proste. Jak wszystkie finale od 7 włącznie. Nie wiem, skąd taka popularność działu HELP
Odpowiedź jest prosta, sprawdzona dawno empirycznie i uformowano ją w:
Pierwsze prawo Sephirii: Im bardziej dokładne opisy, tym prostsze pytania ludzie zadają
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

Właśnie jestem w Deling City. Mam magazyn z brońmi i próbuje kupić "Shear Trigger" i "Maverick", ale nie mam do tego przedmiotów: Steel Pipe i Dragon Fin. Czy wie ktoś z jakiego potwora spadają te oto przedmioty, lub z jakiej karty można je zmienić ?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Yuna pisze:Czy wie ktoś z jakiego potwora spadają te oto przedmioty, lub z jakiej karty można je zmienić ?
http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=10
http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=41 -> przejżyj cały przy pomocy "Ctrl+F"
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Ja mam problem ze zdobyciem Dragon Fang z T-Rex'a, Squall ma 60 lvl, T-Rex 35 i jeszcze ani razu ani jeden Dragon Fang mi nie wypadł... Męczę się już od paru dni w Garden Training Center o te Dragon Fangi i nic, wie ktoś o co chodzi? Może jest jakiś o wiele prostszy sposób, albo poprostu mam pecha? :'<
CePeN

Post autor: CePeN »

Pewnie wypada ci z niego Dino Bone, a żeby wypadł Dragon Fang to musisz mieć założone Rare items Bahamuta, lepiej spróbuj ukraść / wygrać od kogo innego.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Darth pisze:Ja mam problem ze zdobyciem Dragon Fang z T-Rex'a, Squall ma 60 lvl, T-Rex 35 i jeszcze ani razu ani jeden Dragon Fang mi nie wypadł... Męczę się już od paru dni w Garden Training Center o te Dragon Fangi i nic, wie ktoś o co chodzi? Może jest jakiś o wiele prostszy sposób, albo poprostu mam pecha? :'<
Leć do Trambia Garden - tam są takie zaśnieżone lasy na mapie świata. Występuje w nich Blue Dragon. On częściej zostawia ten przedmiot (można go łatwo zabić Degeneratorem Quistis), szczególnie jak przez zabiciem potraktujesz go komendą LV Up.
Awatar użytkownika
Darth
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007 10:05
Lokalizacja: Kame House

Post autor: Darth »

Zniszczyłem już pare tych Blue Dragonów i zostawiają mi tylko Fury Fragment, ale nawet nie w tym rzecz, wybrałem się na Bahamuta... pierwszy Ruby Dragon mnie pokonał. Czy jestem za słaby? Squall 60+lvl Quistis, Zell, Irvin, Selphie po 40+lvl'e, z którym poziomem mógłbym się tam wybrać? :roll:
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Levele nie są takie ważne, jeżeli porządnie podpakujesz postacie podczepioną magią, to wystarczy.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Darth pisze:Zniszczyłem już pare tych Blue Dragonów i zostawiają mi tylko Fury Fragment,
Użyj na nich LV Up przed zabiciem a zostawią w 50% Dragon Fang'i
Zniszczyłem już pare tych Blue Dragonów i zostawiają mi tylko Fury Fragment, ale nawet nie w tym rzecz, wybrałem się na Bahamuta... pierwszy Ruby Dragon mnie pokonał. Czy jestem za słaby? Squall 60+lvl Quistis, Zell, Irvin, Selphie po 40+lvl'e, z którym poziomem mógłbym się tam wybrać? :roll:
zostaje Ci to:
dark_raven pisze:Levele nie są takie ważne, jeżeli porządnie podpakujesz postacie podczepioną magią, to wystarczy.
...albo rzucenie na każdego ze smoków LV Down. To tak obniży staty smokowi, że stanie się bezbronny ;)
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

Zacząłem grać w FF 8 i mam problem od razu na poczatku :/ jak sie gra w te karty ?? jakby ktos mógl mi to krótko wytłumaczyc byłbym bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

W grze jest to dokładnie opisane w dziale Tutorial :)

W skrócie - każdą karte charakteryzują 4 liczby : Obrazek
Każda z nich to "siła karty" na danej krawędzi: Obrazek.

W grze chodzi o to, aby tak ustawiać karty, oraz przewidywać ruchy przeciwnika, aby na końcu mieć więcej kart "przejętych".

Karty przejmujemy wtedy, gdy kładziemy naszą kartę obok karty przeciwnika - i gdy ma ona większą liczbę na danym brzegu:
Obrazek (przykład działa na każdą ze stron karty; karta do przejęcia na obrazku to ta górna).

Do tego dochodzą dodatkowe reguły, które pojawiają się w późniejszej fazie... mam nadzieje że podstawy wyjaśniłem w miarę dobrze ;)
Awatar użytkownika
Winko
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: czw 28 cze, 2007 13:58
Lokalizacja: KnW

Post autor: Winko »

dzieki bardzo :) pozniejsze reguły powiadasz?? skomplikowane jakies ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”