FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

theodolit pisze:ew dla testu zobacz jak zadziala z innego save-u
I naucz się stosować interpunkcję Filip, bo za chwile wlepie warna - czytać się tego zniegu liter nie da.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
masta
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 23 lut, 2007 01:07
Lokalizacja: Opole

Post autor: masta »

Czy jak wychodzę z Zamku Ultimecji, to znajdę później w FH mój Garden? Nie mam zamiaru iść tam bez zapewnienia, dlatego pytam. A do Ragnaroka to trzeba koniecznie się na Chocobo udać? Nie ma innej opcji?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A do Ragnaroka to trzeba koniecznie się na Chocobo udać? Nie ma innej opcji?
Nie ma.
masta pisze:Czy jak wychodzę z Zamku Ultimecji, to znajdę później w FH mój Garden?
Nie - z racji pomieszania się czasów, Garden na CD 4 przepada.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
masta
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 23 lut, 2007 01:07
Lokalizacja: Opole

Post autor: masta »

No to fajnie w takim razie nie podniosę już mojej rangi SEED, chyba, że będę bardzo dużo walczył?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

masta pisze:No to fajnie w takim razie nie podniosę już mojej rangi SEED, chyba, że będę bardzo dużo walczył?
Do Diabła :!:... przecież Test piszesz z pozycji w MENU GRY, które możesz wywołać DOWOLNYM MOMENCIE. TO WSZYSTKO JEST DO DIABŁA OPISANE - PO CO JA TO PISZE?!! Najwyraźniej po nic, skoro kolejny ..... (wpisz właściwe słowo z mojego czwartego prawa) nie raczy ŁASKAWIE w ogóle kiwnąc palcem i tego przeczytać.

Najwyraźniej za ewidentne lewnistwo zaczne niedługo stawiać bany, bo mam serdecznie DOŚĆ skoków ciśnienia, wywołanych tym, że wszyscy mają w d...e moją pracę i zawracają mi w Helpie głowę tym, co WIEKI temu już opisałam.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
masta
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 23 lut, 2007 01:07
Lokalizacja: Opole

Post autor: masta »

Po co sie od razu tak unosić? Zapytałem się normalnie, a tu...szkoda gadać. Dobra ''bardzo'' dziekuje za info.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Za przeproszeniem, takich jak ty na forum mam CODZIENNIE nastu, w porywach dwudziestu paru i tak 365/366 dni w roku i od SIEDMIU LAT DZIEŃ W DZIEŃ TO SAMO. Niektórzy wręcz z rozbrajającą szczerością mówią wprost, że nie chce im się szukać... Dokonując nieskomplikowanych obliczeń [(5 x 365) + (2x 366)] x 20 wychodzi na to, że mam 51140 powodów by się tak wściekać. A pisałam to po to by ludzie mieli to pod nosem i z tego korzystali.

Koniec tej dyskusji, bo help do tego nie służy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Mam pytanko jak optymalnie połączyć ze sobą GF'y w pary by wyszło to jak najkorzystniej ? czy taki układ jest dobry ?

Squall: Bahamut, Doomtrain, Ifrit
Quistis: Alexander, Cerberus,Tonberry
Rinoa: Siren,Leviathan, Eden
Selphie: Shiva, Carbuncle, Cactuar
Zell: Diablos, Quezacotl
Irvine: Brothers, Pandemona

Kierowałem się głównie ideą żeby bohater miał przynajmniej jednego GF'a który uderzy przynajmniej za 9999.

P.S. Wiem, że Tonberry jest bardzo przydatny w zakupach ale dlaczego jego atak na 100LV zadaje tylko 3000 obrażeń ?
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Właśnie u Tonberry'ego obrażenia się za specjalnie nie liczą, a użycie go w walce to w sumie ciekawostka, żeby zobaczyć jego całkiem miłą animację, a właściwe użycie znajduje głównie w umiejętnościach potrzebnych do zakupów i do tego jest najbardziej przydatny. Co do ustawienia GF'ów dla postaci, to zależy tylko od Twoich preferencji. Jeżeli chcesz jest ustawić na atak, tak jak to zrobiłaś i Ci pasuje to dobrze. Ja np. preferuję ustawienia, które dają postaci jak najwięcej opcji Junction i maksymalną ilość Abilities, a w czasie gry przyłączam komu trzeba te GF'y, które podnoszą statystyki przy zwiększaniu poziomu postaci. Np. Squall ma Ifrit'a, który daje mu +1 do siły itp. IMO siła ataku GF'ów im dalej w grę jest coraz mniej ważna, bo jest blokowana przez ogranicznik obrażeń 9999 (z wyjątkiem Eden'a), tak samo jak magia (która jest oszczędzana do Junction), a siłę uderzeniową stanowią Limity, które z racji wielokrotnego uderzenia zadają olbrzymie obrażenia.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

ja mam na squallu 8 gf i zell 2 rinoa 2 reszta 1

S: Ostrzegałam - nie słuchałeś. Wlepiam warna.
Ostatnio zmieniony wt 01 maja, 2007 11:23 przez filip2671, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie opłaca się dawać innym postaciom, które nie mają udziału w walce GF'ów, w razie czego zawsze przed zmianą je można przerzucić im całkowicie opcją w menu.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
filip2671
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007 13:43
Lokalizacja: z ulicy

Post autor: filip2671 »

hej mozna zapytac co jest najlepiej podpiac pod HP i co najlepiej dziala na Adel
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=50 -> 1. tabelka, rubryczka HP - tam jest wszystko... (liczby podane przy założeniu że ma sie po 100 sztuk danego czaru). Poszukaj sobie cos optymalnego.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Filip - nie wiem czy jesteś głuchy, czy złośliwy ale najwyraźniej nie dociera do ciebie, że masz stosować

I... N... T... E... R... P... U... N... K... C... J... Ę

W związku z brakiem efektów wychowawczych następuje blokada pisania. Naucz się pisać, to wtedy będziesz mógł się wypowiadać na forum.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
maniunio

Post autor: maniunio »

Ja mam taką sprawę, otóż mam Sqalla na lvl 50+ , Zella na lvl 50+ i Qustis na lvl 20. Stanełem w miejscu gdzie mam zabić Adel nie uszkadzając przy tym Rinoy. Macie może jakiś sposób żeby to przejść? Bo ciężka z tym sprawa. Przeczytałem też że niby Adel jest podatny na status Zombie ale cały czas go nim missuje, więc może wiecie w jaki sposób mógłbym zrobić żeby ten status na niego nałożyć. Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki z góry
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”