FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

werter84

Post autor: werter84 »

czyli jak dam mniej hit'a to moje postacie beda zabierac te 9999?
Tomek

Post autor: Tomek »

nie twoje postacie muszą mieć więcej hit ale tylko czasami będą zabierać 9999

[ Dodano: Nie 17 Gru, 2006 11:38 ]
i przydało by się więcej luck
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tesse pisze:nazbierałem dużo przedmiotów z grupy A i poznałem Coco i Moga. Wchodzę do gry i wchodzę na Save chocobo World i mam zapalome na niało Chocobo World przy czym Opcja Home jest szara i gdy chcę ją wybrać wyskakuje mi napis Chocobo Worl already has Chocobo....heh przezżucałem już
A nie jest tak, że "poprawiałeś" sobie plik chocoborpg Hextoolem i metodą "Alt-tab między kataolgiem FF 8 i pulpitem robiłeś sobie copy paste ten plik? Ewentualnie, czy bawiłeś się tym plikiem na zasadzie "nadam mu atrybut read only i poprzenoszę ile wzlezie"?
bronie , maksymalny lvl i niestety moje ataki wychodzą za jakies 3-4 tysięcy nawet na t-rex'ie
W porzypadku Squalla używaj Triggera przy ciosie, co wzmacnia siłę ataku.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

mam bardzo poważny problem. Moje postacie nie chcą zadawać damage = 9999 mam str 3 postaciami na 255 , i najlepsze bronie , maksymalny lvl i niestety moje ataki wychodzą za jakies 3-4 tysięcy nawet na t-rex'ie. :(
Od siebie dodam tylko, że 9999 zadawać będziesz raczej tylko criticalem - jak napisała Sephi - Suallem można to zawszcze robić ;) Statystyka Hit poprawia celność, a nie obrażenia wiec raczej nie widze sensu w "sztucznym" podbijaniu jej ;) Za to Luck jak najbardziej - wiekszy Luck = wiecej criticali = wiekszy damage.

Od siebie dodam tylko, że musisz zwrócić uwage, co masz podpięte jako Elm-Atk w broni u poszczególnych bohaterów. Jeśli nap. T-Rexaur jest słaby na lód - podepnij do Elm-Atk Blizzage a nie Thundage, jeśli Snow Lion jest słaby na ogień - podepnij Firage a nie Tornado itd. Wtedy obrażenia na bank będą 9999 ;)
Tomek

Post autor: Tomek »

oj przepraszam że źle napisałem

[ Dodano: Nie 17 Gru, 2006 13:10 ]
a jeszcze pytanie czy da się zdobyć luck plus bez chocobo World
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Cytat sprzed dwóch stron w tym topicu:
//Mag+1
Eshtar Pet Shop[Spr-J Scroll-10000g/7500g z haggle]
10xSpr-J Scroll :arrow: 1xHypno Crown (GFAbl Med RF)
10xHypno Crown :arrow: 1xRoyal Crown (GFAbl Med RF)
10xRoyal Crown :arrow: 1xMagUp (Forbid Med RF)
//Str+1
Esthar Pet Shop[1xPower Wrist-20000g/15000g z haggle] [Fammiliar only]
10xPower Wrist :arrow: 1xHyper Wrist (GFAbl Med RF)
10xHyper Wrist :arrow: StrUp (Forbid Med RF)
//Vit+1
Esthar Pet Shop[1xVit-J Scroll-10000g/7500g z haggle]
10xVit-J Scroll :arrow: 1x Orihalcon (GFAbl Med-RF)
10x Orihalcon :arrow: 1x Adamantine (GFAbl Med-RF)
5x Adamantine :arrow: VitUp (Forbid Med RF)
//Spr+1
Esthar Pet Shop[1xForce Armlet20000g/15000g z haggle] [Fammiliar only]
10xForce Armlet :arrow: 1xMagic Armlet (GFAbl Med-RF)
10xMagic Armlet :arrow: SprUp (Forbid Med RF)
//Spd+1
50xBarrier :arrow: 1xAegis Amulet (GFAbl Med-RF)
2xAegis Amule :arrow: SpdUp (Forbid Med RF)
//Luck+1
100xCurse Spike :arrow: 1x Dark Matter (Tool-RF)
1xDark Matter :arrow: Luck-J Scroll (GFAbl Med-RF)
1xLuck-J Scroll :arrow: 1xLuck Up (Forbid Med RF)
Tomek

Post autor: Tomek »

A nie da się szybciej i żeby była większa ilość?bez chocobo world
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nie da sie.
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

heh...dokładnie to dawałem w grze pauze i wychodziłem z niej alt+ctrl+del i grałem w chocobo world, gdy dostał itema to dawałem gre i przezżucałem do gry a tertaz kicha. Da się to jakoś odkręcić teraz ?

[ Dodano: Nie 17 Gru, 2006 18:56 ]
Przyznaję racje Sephirio trzeba samemu dochodzić do błędów, najłatwiej liczyć na czyjąś pomoc. Uporałem się z problemem samemu :P ale dziękuję bardzo za dobre rady :wink:
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Polecam tą stronkę http://video.google.pl/videoplay?docid= ... ega+weapon . Jeśli chodzi o Zella trzeba mieć tam wstawione Luck+50% i mieć dużo luck, a u Rinoy albo innych członków drużyny oprucz Squall'a trzeba mieć Auto-Haste. Jeśli nie potraficie tak szybko robić limitu Zella to puście go 2 raz... Reszta jest zrozumiała. I jeszcze jedno nie puszczajcie na siebie Aury bo w tedy nie jest zagwarantowane, że Zell będzie miał 12 sekund, a Squall Lion Heart'a. Wiadomo, rozwalenie Omegi przez "THE END" w cale nie jest przyjemne i nie daje rzadnej satysfakcji. Życzę miłej zabawy z Omegą Weapon...
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Heh...teraz to naprawde nie wiem co zrobic. Pomyliło mi się i bedąc w świecie FF8 trenowałem kurczaka. Teraz za nic nie można go ściągnąć z powrotem do Chocobo World. Heh...co zrobić w takim wypadku zapewne Do Over załatwi sprawę ale nie chcę rozpoczynać przygody kurczaka od nowa :]
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Mam takie głupie pytanie... nie mogę znaleźć przedmiotu, który uczy Quistis Degeneratora, nawet nie pamiętam jak on się nazywał, czy mogę liczyć na waszą pomoc (kto zostawia, ew. gdzie znaleźć)?

Kupo! ... cokolwiek to znaczy :)

---
Dzięki Ababeb Chyba już lepiej nie będę się wypowiadać... :oops:
Ostatnio zmieniony pt 22 gru, 2006 11:44 przez siN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=31 pisze:Degenerator - Black Hole - Gesper
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Karciana grupa CC z Balamb Garden
Aby wykonać to zadanie, musisz zagrać z członkami grupy w następującej kolejności:
*Jack - możesz go znaleźć w lobby Balamb Garden, pokonaj go raz.


Nie wiem, czym jest lobby Balamb Garden, wiem tylko że z angielskiego znaczy to tyle co hol, bądź korytarz. Jestem na początku gry, gadałem z wieloma osobami, ale żadna mi się nie przedstawiła, więc skąd mam wiedzieć, który koleś to Jack, tymbardziej że na mapie ogrodu także nie ma lokacji lobby, więc po prostu proszę o wyjaśnienie - czym jest to lobby/gdzie znajdę tego kolesia?

---
Dzięki dark_raven, sam bym się nie domyślił, nie wspomniano w opisie że trzeba najpierw trochę pograć, by Jack się pojawił.
Ostatnio zmieniony pt 22 gru, 2006 18:37 przez siN, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

siN pisze:Karciana grupa CC z Balamb Garden
Aby wykonać to zadanie, musisz zagrać z członkami grupy w następującej kolejności:
*Jack - możesz go znaleźć w lobby Balamb Garden, pokonaj go raz.

Nie wiem, czym jest lobby Balamb Garden, wiem tylko że z angielskiego znaczy to tyle co hol, bądź korytarz. Jestem na początku gry, gadałem z wieloma osobami, ale żadna mi się nie przedstawiła, więc skąd mam wiedzieć, który koleś to Jack, tymbardziej że na mapie ogrodu także nie ma lokacji lobby, więc po prostu proszę o wyjaśnienie - czym jest to lobby/gdzie znajdę tego kolesia?
Chodzi o to miejsce na parterze, gdzie jest mapa Gardenu. Musisz stoczyć troche walk w BG, a pojawi się Jack, który sam się przedstawi.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”